DPD IŁCapital Legionovia Legionowo przegrała drugi mecz z Energą MKS Kalisz i zajęła 8 miejsce w lidze na zakończenie sezonu

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo przegrała z Energą MKS Kalisz fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo.Facebook

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo przegrała z Energą MKS Kalisz fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo/Facebook

We wtorek (30 marca) podopieczne Alessandro Chiappiniego podejmowały w drugim meczu zawodniczki Energi MKS Kalisz w walce o 7 miejsce TAURON Ligi na zakończenie sezonu. Niestety pomimo zaciętej walki legionowianki przegrały spotkanie 2:3 i dwumecz 2:0. Ostatecznie siatkarki Legionovii zajęły 8 miejsce na zakończenie sezonu 2020/2021 TAURON Ligi.

Po przegranej w pierwszym meczu 3:0 w Kaliszu zawodniczki z Legionowa potrzebowały zwycięstwa na własnym parkiecie, żeby doprowadzić do “złotego seta” w tej rywalizacji do dwóch zwycięstw w walce o 7 miejsce TAURON Ligi. Kibice liczyli na emocjonujące spotkanie.

Początek pierwszego seta do dobra gra podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które szybko objęły prowadzenie 4:0. Kaliszanki zaczęły grać jednak coraz lepiej i doprowadziły do remisu 9:9. Od tego momentu to przyjezdne zaczęły dyktować swoje warunki i objęły prowadzenie 15:12 i 19:13. Po stronie gospodyń zaczęły wkradać się błędy co wykorzystały siatkarki z Kalisza wygrywając premierową odsłonę 25:17.

Początek drugiej partii to wyrównana gra z obu stron o czym może świadczyć wynik 9:9. W pewnym momencie gospodynie objęły prowadzenie 18:16. Pomimo braku wyraźnej przewagi żadnej ze stron w końcówce seta to legionowianki zaprezentowały się z lepszej strony i zdobyły kilka punktów wygrywając tą partię 25:22.

Początek trzeciego seta to znowu wyrównana gra z obu stron, o czym może świadczyć wynik 6:5 dla gospodyń. Jednak od tego momentu to podopieczne Alessandro Chiappiniego przejęły inicjatywę i zaczęły przeważać obejmując prowadzenie 11:6 i 18:10. Siatkarki Legionovii już do końca tej partii nie wypuściły przewagi z rak wygrywając 25:17. W tym momencie wielu kibiców zaczęło wierzyć w wygraną w meczu i doprowadzenie do “złotego seta”.

Czwarty set to jednak popis gry przyjezdnych, które szybko objęły prowadzenie 6:3. Dalej kaliszanki przeważały na boisku zdobywając w pewnym momencie 9 punktów z rzędu podwyższając swoje prowadzenie do wyniku 18:6. Pomimo próby nawiązania walki w samej końcówce seta podopiecznym Alessandro Chiappiniego nie udało się odmienić losów tej partii, którą wygrały kaliszanki 25:15.

Na zakończenie tego meczu kibiców czekał tie-break. Początek piątego seta to szybko objęte prowadzenie przez kaliszanki 5:2. Legionowianki nie zamierzały się jednak poddawać i zbliżyły się do rywalek na odległość jednego oczka 6:7. Jednak to siatkarki z Kalisza zachowały więcej opanowania i zimnej krwi w samej końcówce tie-breaka wygrywając go 15:11 i całe spotkanie 3:2.

Przegrana w tym meczu oznacza, że zawodniczki DPD IŁCapital Legionovii Legionowo zakończyły ostatecznie sezon TAURON Ligi 2020/2021 na 8 miejscu.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz, 2:3 (17:25, 25:22, 25:17, 15:25, 11:15)

TAURON MVP: Julia Szczurowska

DPD IŁCapital Legionovia: Dąbrowska, Szymańska, Różański, Szczyrba, Stafford, Majkowska, Kulig (libero), Grabka, Matejko, Lemańczyk (libero), Rivero Marin

Energa MKS Kalisz: Kucharska, Szczurowska, Mucha, Szperlak, Ptak, Bednarek, Łysiak (libero), Polak, Gromadowska, Budnik, Bałuk, Gałkowska