DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Przegrana w pierwszym spotkaniu w walce o 7 miejsce

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Przegrana z Energą MKS Kalisz fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo

W sobotę (27 marca) podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się na wyjeździe z Energą MKS Kalisz w pierwszym meczu w walce o 7 miejsce TAURON Ligi. Zawodniczki z Kalisza pokonały siatkarki z Legionowa 3:0. Drugi mecz tej rywalizacji już we wtorek w Legionowie.

Przypomnijmy, że zawodniczki DPD IŁCapital Legionovii Legionowo odpadły w ćwierćfinale TAURON Ligi po zaciętej rywalizacji z Radomką Radom, która został rozstrzygnięta dopiero w trzecim meczu. Zawodniczki z Kalisza odpadły w ćwierćfinale po dwóch przegranych z Developres SkyRes Rzeszów. Kibice Legionovii liczyli, że w trudnym meczu na wyjeździe w Kaliszu uda się wygrać.

Początek pierwszego seta to szybko objęte prowadzenie przez gospodynie 8:4 i 11:4. Kaliszanki grały mocne zagrywki jak również grały skutecznie na siatce. Legionowianki miały duże problemy z przyjęciem, co powodowało dużą nerwowość w ich grze. Po uspokojeniu gry w tym elemencie podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły grać lepiej i skuteczniej doprowadzając do stanu 13:10 dla kaliszanek. Niestety od tego momentu kontrolę na setem ponownie przejęły gospodynie, które ostatecznie wygrały premierową odsłonę 25:18.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry, o czym może świadczyć wynik 5:5. Niestety od tego momentu siatkarki z Kalisza zaczęły narzucać swoje warunki i objęły prowadzenie 18:9. Legionowianki co jakiś czas starały się nawiązać walkę, jednak gospodynie nie wypuściły przewagi z rąk i wygrały tę odsłonę aż 25:13.

Po wyjściu na trzecią cześć spotkania lepiej prezentowały się gospodynie, które objęły prowadzenie 3:1. Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokazały jednak charakter wyrównując, a następnie obejmując prowadzenie 9:5. Wydawało się, że siatkarki Legionovii mogą odmienić losy tego spotkania. Niestety chwilę później gra przyjezdnych posypała się, a gospodynie objęły prowadzenie 14:9 po zdobyciu 8 punktów z rzędu. W końcówce seta trener Alessandro Chiappini dokonał kilku zmian, a jego podopieczne zerwały się do walki doprowadzając do stanu 24:24. Jednak to do kaliszanek, które były bardziej skoncentrowane należało ostanie słowo. Gospodynie wygrały 28:26 i całe spotkanie 3:0.

Drugi mecz tej rywalizacji odbędzie się we wtorek (30 marca) o godz. 17 w Legionowie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego muszą w meczu u siebie wygrać 3:0 lub 3:1, żeby doprowadzić do remisu w tej rywalizacji, wtedy rozegrany zostanie złoty set do 15 punktów.

Energa MKS Kalisz – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo, 3:0 (25:18, 25:13, 28:26)

TAURON MVP: Justyna Łysiak

Energa MKS Kalisz: Polak, Szczurowska, Szperlak, Bałuk, Ptak, Bednarek i Łysiak (libero), Kucharska, Gromadowska, Budnik

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Dąbrowska, Matejko, Różański, Szczyrba, Stafford, Majkowska, Kulig (libero), Grabka, Szymańska, Rivero Marin