DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Przegrana w trzecim meczu na wyjeździe z Radomką Radom

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Przegrana w trzecim meczu z Radomką Radom fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo.Facebook

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo. Przegrana w trzecim meczu z Radomką Radom fot. DPD IŁCapital Legionovia Legionowo/Facebook

Dzisiaj (23 marca) podopieczne Alessandro Chiappiniego zmierzyły się na wyjeździe z E.LECLERC MOYA Radomka Radom w trzecim meczu ćwierćfinałowym TAURON Ligi. Zawodniczki z Radomia pokonały siatkarki z Legionowa 3:1 i zagrają w półfinale z Grupą Azoty Chemik Police. Podopieczne Alessandro Chiappiniego powalczą o 7 miejsce z Energą MKS Kalisz.

Przed dzisiejszym spotkaniem w Radomiu obie ekipy miały na koncie po jednej wygranej w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Przed rozpoczęciem meczu okazało się, że trener Alessandro Chiappini w decydującym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Julie Oliveiry Souzy, która doznała kontuzji kolana. Pomimo tego kibice mieli nadzieję, że uda się zawodniczkom z Legionowa powtórzyć wyczyn z pierwszego spotkania i pokonać radomianki oraz awansować do półfinału TAURON Ligi.

Początek pierwszego seta to wyrównana gra z obu stron. W pewnym momencie gospodynie odskoczyły podopiecznym Alessandro Chiappiniego na trzy punkty (7:4). Zawodniczki z Legionowa potrafiły jednak wyrównać (8:8). Gospodynie po kilku udanych akcjach znowu objęły prowadzenie (16:13). Siatkarki z Legionowa znowu pokazały charakter doprowadzając do wyrównania, a nawet obejmując prowadzenie (20:18). Wydawało się, że przyjezdne będą potrafiły postawić się gospodyniom i wygrać pierwszego seta. Niestety przy stanie 22:22 podopieczne Alessandro Chiappiniego popełniły błąd, który wykorzystały gospodynie obejmując prowadzenie (23:22). W samej końcówce to siatkarki Radomki Radom wykazały się większym opanowaniem i wygrały premierową odsłonę 25:23.

Początek drugiego seta to szybko objęte prowadzenie przez radomianki (5:0). Trener Alessandro Chiappini starał się reagować wprowadzając na parkiet kolejne zawodniczki. Siatkarki z Legionowa potrafiły zbliżyły się do gospodyń co pokazuje wynik 17:13. Niestety od tego momentu z każdą kolejną minutą radomianki powiększały przewagę, której nie pozwoliły już sobie odebrać do końca seta wygrywając 25:15.

Pomimo wysokiej przegranej w drugim secie legionowianki nie zamierzały się poddawać. Trzecia odsłona tego spotkania to wyrównana gra, która przyniosła kibicom obu drużyn wiele emocji. Gra toczyła się punkt za punkt o czym mogą świadczyć rezultaty 6:6 i 14:14. Zawodniczki Legionovii potrafiły objąć prowadzenie 21:19. Przy stanie 21:21 to podopieczne Alessandro Chiappiniego zaprezentowały się lepiej i wygrały 25:22.

Kibice Legionovii uwierzyli, że po wygraniu trzeciego seta podopiecznego Alessandro Chiappiniego będą w stanie powalczyć o wygranie czwartej partii. Jednak to gospodynie od początku seta narzuciły swoje warunki i szybko objęły prowadzenie 8:2. Z minuty na minutę radomianki powiększały swoją przewagę prowadząc w pewnym momencie 19:7. Ostatecznie to gospodynie wygrały czwartego seta 25:10 i całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Ana Bjelica, która w całym meczu zdobyła dla Radomki 29 punktów. Drużyna E.LECLERC MOYA Radomka Radom zmierzy się w półfinale TAURON Ligi z Grupą Azoty Chemik Police. Podopieczne Alessandro Chiappiniego powalczą o 7 miejsce z Energą MKS Kalisz.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – DPD IŁCapital Legionovia Legionowo, 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:10)

TAURON MVP: Ana Bjelica

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Skorupa, Honorio, Samara, Bjelica, Moskwa, Bałucka, Witkowska (libero), Biała, Picussa.

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo: Grabka, Szczyrba, Rivero Marin, Różański, Stafford, Tokarska, Lemańczyk (libero), Kulig (libero), Matejko, Dąbrowska, Majkowska.