Druga przegrana IŁ Capital Legionovii Legionowo z rzędu. 3:0 w meczu z Grot Budowlanymi Łódź

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zawodniczki z Legionowa w niedzielę (17 października) zmierzyły się na wyjeździe z ekipą Grot Budowlani Łódź w ramach czwartej kolejki spotkań TAURON Ligi. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego niespodziewanie dość łatwo uległy gospodyniom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20).

Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo dobrze rozpoczęły sezon 2021/2022 TAURON Ligi wygrywają mecze z drużynami #VolleyWrocław i Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Niestety w trzeciej kolejce spotkań podopieczne Alessandro Chiappiniego w meczu przed własną publicznością uległy beniaminkowi UNI Opole 2:3 (25:13, 25:20, 18:25, 19:25, 9:15), chociaż prowadziły już 2:0 w setach. Po niespodziewanej porażce z zawodniczkami z Opola kibice Legionovii mieli nadzieję, że w meczu wyjazdowym z Grot Budowlani Łódź siatkarki z Legionowa pokażą się z lepszej strony i przywiozą z Łodzi zwycięstwo.

Początek pierwszego seta był piorunujący w wykonaniu gospodyń, które bardzo szybko objęły prowadzenie 5:1. Sygnał do odrabiania strat dała Olivia Różański i siatkarki z Legionowa doprowadziły do stanu 5:4. Łodzianki jednak znowu szybko odskoczyły do stanu 10:5. Kolejne wymiany doprowadziły do stanu 17:15 dla gospodyń. W końcówce seta podopieczne Alessandro Chiappiniego dogoniły zawodniczki z Łodzi i doprowadziły do remisu 21:21. Ostatnie minuty pierwszej odsłony tego spotkania były bardzo emocjonujące, jednak to gospodynie wygrały ostatecznie 25:23.

Początek drugiego seta był już wyrównany i gra toczyła się punkt za punkt o czym może świadczyć rezultat 4:4. Niestety dla zawodniczek z Legionowa gospodynie znowu zaczęły narzucać swoje warunki gry i objęły szybko prowadzenie 10:4. Ta sytuacja podcięła morale podopiecznych Alessandro Chiappiniego, które nie potrafiły się już przeciwstawić w drugim secie siatkarkom z Łodzi i ostatecznie przegrały drugą odsłonę tego spotkania 25:18.

Trzeci set podobnie jak drugi rozpoczął się wyrównaną grą i remisem 4:4. W pewnym momencie wydawało się, że pomimo wcześniejszych problemów zawodniczki Legionovii postawią się gospodyniom i powalczą o wygranie tego seta obejmując prowadzenie 16:13. Niestety dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego zawodniczki z Łodzi szybko się otrząsnęły i znowu zaczęły przeważać co udokumentowały wyrównaniem do stanu 17:17 a następnie wygraniem seta 25:20 i całego spotkania 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu w Łódź Sport Arenie wybrano siatkarkę gospodyń, Monikę Fedusio.

Zawodniczki Grot Budowlani Łódź pewnie wygrały niedzielne spotkanie i zainkasowały komplet punktów, natomiast trener ekipy z Legionowa będzie miał się nad czym głowić, żeby poprawić błędy z dwóch ostatnich spotkań. Zadanie stojące przed Alessandro Chiappinim nie będzie łatwe, ponieważ już w niedzielę (24 października) do Legionowa przyjedzie ekipa Mistrzyń Polski Grupa Azoty Chemik Police, która ma jak na razie w tym sezonie trzy zwycięstwa i jedną porażkę. Zawodniczki Alessandro Chiappiniego po niedzielnej przegranej w Łodzi mają dwie wygrane oraz dwie przegrane i zajmują szóste miejsce w TAURON Lidze z sześcioma punktami.

Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

TAURON MVP: Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź: Łazowska, Cleger, Górecka, Fedusio, Lewandowska, Centka, Łysiak (libero) oraz Damaske, Szczurowska.

IŁ Capital Legionovia: Grabka, Szczyrba, Różański, Erkek, Gryka, Barfield, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Dąbrowska, Szymańska.