Ił Capital Legionovia Legionowo. Mecz pełen emocji i wygrana po tie-breaku z drużyną Developres BELLA DOLINA Rzeszów

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Zwyciestwo na wyjeździe z Developres BELLA DOLINA Rzeszów fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Zwycięstwo na wyjeździe z Developres BELLA DOLINA Rzeszów fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach dziewiątej kolejki spotkań TAURON Ligi udał się w piątek (19 listopada) na mecz wyjazdowy z drużyną Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Przed meczem z Legionovią gospodynie miały na swoim koncie komplet zwycięstw w obecnym sezonie. Obydwie drużyny zapewniły kibicom prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Ostatecznie to zawodniczki z Legionowa wygrały po tie-breaku 2:3 (25:23, 25:27, 25:23, 19:25, 13:15).

W ostatnich tygodniach siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo były w dobrej formie wygrywając trzy mecze z rzędu. Kibice byli bardzo zadowoleni, że zawodniczki z Legionowa prezentowały dobrą formę, jednak mieli świadomość, że w piątek czekała je bardzo trudna wyprawa na mecz z Developres BELLA DOLINA Rzeszów. Gospodynie miały przed tym spotkaniem komplet zwycięstw na swoim koncie i wielu ekspertów uważało, że są faworytkami meczu. Mecz Developres BELLA DOLINA Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo przyniósł wszystkim kibicom bardzo dużo emocji i rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku.

Początek pierwszego seta zaczął się po myśli zawodniczek z Legionowa, które szybko objęły prowadzenie 3:1. Gospodynie jednak wyrównały i kolejne minuty to zacięta gra z obu o czym mogą świadczyć wyniki 5:5 i 10:10. Przy stanie 18:18 to gospodynie podkręciły tempo tego spotkania i wygrały ostatecznie pierwszą odsłonę 25:23.

Od początku drugiego seta widać było, że ponownie obie ekipy nie zamierzają odpuszczać i stworzyły świetne widowisko, w którym gra była bardzo wyrównana o czym mogą świadczyć wyniki 5:5 i 12:12. W pewnym momencie swoją szansę próbowały wykorzystać podopieczne Alessandro Chiappiniego, które wyszły na prowadzenie 17:13. Zawodniczki z Legionowa prowadziły już 23:21 jednak gospodynie pokazały charakter i wygrały trzy kolejne punkty stając przed szansą wygrania drugiego seta. Przyjezdne nie poddały się i doprowadziły do remisu po 25:25 i gry na przewagi. Ostatecznie podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały drugą partię 27:25.

W trzeciej odsłonie tego spotkania to gospodynie mocno zaatakowały od początku dzięki czemu objęły prowadzenie 9:5. Jednak dzięki dobrej grze Olivii Różański i Alicji Grabki przyjezdne doprowadziły do remisu a następnie wyszły na prowadzenie 12:10, 18:14 i 21:18. Legionowianki prowadziły 23:22, jednak w tym momencie charakter pokazały gospodynie, które przejęły inicjatywę i wygrały trzeciego seta 25:23.

W czwartym secie podopieczne Alessandro Chiappiniego wiedząc, że nie mają nic do stracenia bardzo mocno zaatakowały od samego początku i szybko objęły prowadzenie 6:0 i 10:3. Gospodynie z Rzeszowa były wyraźnie zaskoczone taką sytuacją. Bardzo dobrze po stronie Legionovii prezentowały się Alicja Grabka, Maja Tokarska i Olivia Różański. Podopieczne Alessandro Chiappiniego przez cały czas wykorzystywały każdy błąd gospodyń i kontrolowały przebieg czwartego seta aż do jego końca wygrywając ostatecznie 25:19 i doprowadzając do tie-breaka.

Tie-break był świetnym podsumowaniem całego piątkowego spotkania w Rzeszowie. Od samego początku piątej odsłony meczu gra była wyrównana o czym mogą świadczyć wyniki 3:3 i 7:7. Gospodynie odskoczyły zawodniczkom z Legionowa na dwa punkty – 9:7. Od tego momentu spotkanie całkowicie się odmieniło i swoje warunki narzuciły podopieczne Alessandro Chiappiniego, które wygrały siedem kolejnych piłek doprowadzając do stanu 14:9. Gospodynie potrafiły jeszcze wybronić cztery piłki meczowe jednak ostatecznie to zawodniczki z Legionowa wygrały tie-breaka 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Dzięki piątkowej wygranej na wyjeździe w Rzeszowie i zdobyciu dwóch punktów zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo awansowały w tabeli TAURON Ligi na czwarte miejsce z 16 punktami. Najbliższe spotkanie podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają 28 listopada na własnym parkiecie z ŁKS Commercecon Łódź.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo, 2:3 (25:23, 25:27, 25:23, 19:25, 13:15)

TAURON MVP: Olivia Różański

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Bińczycka, Honorio, Blagojević, Kalandadze, Jurczyk, Stencel, Szczygłowska (libero), Wenerska, Rapacz, Bajema.

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Gryka, Tokarska, Lemańczyk (libero), Damaske, Szczyrba, Dąbrowska.