IŁ Capital Legionovia Legionowo. Porażka w ćwierćfinale play-off TAURON Ligi z GROT Budowlani Łódź. Novia powalczy jedynie o piąte miejsce

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana z drużyną Grot Budowlani Łódź fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego zakończył swoją rywalizację w fazie play-off TAURON Ligi w walce o Mistrzostwo Polski sezonu 2021/2022. W trzecim meczu ćwierćfinałowym ekipa z Legionowa przegrała w czwartek (14 kwietnia) na własnym parkiecie z drużyną Grot Budowlani Łódź. Podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały 3:0 i całą rywalizację do dwóch zwycięstw 2:1. Zamiast walki o miejsce na podium zawodniczki z Legionowa powalczą jedynie o piąte miejsce z ekipą E.LECLERC MOYA Radomka Radom.

Po pierwszym meczu tej rywalizacji, który legionowianki wygrały 3:0 na własnym parkiecie wydawało się, że są w stanie powalczyć o awans do półfinału fazy play-off TAURON Ligi. Drugi mecz w Łodzi pokazał jednak, że przeciwniczki wcale nie zamierzały się poddać, wręcz przeciwnie zaprezentowały się bardzo dobrze i wygrały 3:0 doprowadzając stan rywalizacji do dwóch zwycięstw na 1:1. O wszystkim miało zadecydować trzecie spotkanie obu ekip, do którego doszło w Legionowie. Kibice po poprzednim spotkaniu mieli lekkie obawy, ale wierzyli, że ekipa prowadzona przez Alessandro Chiappiniego pokona drużynę z Łodzi.

Początek pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, które objęły prowadzenie 5:3. Po chwili jednak przyjezdne doprowadziły do remisu i gra toczyła się punkt za punkt – 6:6 i 10:10. Łodzianki szybko jednak odskoczyły na 12:18. Podopiecznym Alessandro Chiappiniego brakowało skuteczności w ataku. Zawodniczki Novii rzuciły się do ataku zmniejszając prowadzenie łodzianek do stanu 23:20. Wydawało się, że gospodynie powalczą jeszcze o wyrównanie w pierwszym secie, jednak zawodniczki Budowlanych wykorzystały swoją szansę i wygrały premierową odsłonę 25:23.

Na początku drugiego seta lepiej prezentowały się gospodynie, które objęły prowadzenie 6:3. Przyjezdne doprowadziły do remisu 6:6. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana o czy świadczą wyniki 10:10 i 17:17. W końcówce seta doszło do gry na przewagi, gdzie łodzianki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały drugiego seta 26:24.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego wiedząc, że nie mają już czego bronić od początku trzeciej odsłony rzuciły się bardzo mocno do ataku, czego efektem było objęte prowadzenie 5:2. Przyjezdne doprowadziły do remisu – 6:6, jednak od tego momentu lekką przewagę odzyskały zawodniczki Novii, które prowadziły przez większość trzeciej partii dwoma lub trzema punktami. Po stronie gospodyń bardzo dobrze spisywała się Olivia Różański, która robiła wszystko, aby utrzymać swój zespół w dalszej grze. W końcówce seta podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły jednak popełniać błędy co wykorzystała drużyna z Łodzi doprowadzając do remisu – 20:20. Następnie przyjezdne objęły prowadzenie 24:22. Gospodynie doprowadziły do gry na przewagi. Niestety dla drużyny Novii znowu w tym momencie większą determinacją wykazały się łodzianki i wygrały trzeciego seta 26:24 i całe spotkanie 3:0.

Po przegranej w rywalizacji o awans do półfinału fazy play-off TAURON Ligi podopieczne Alessandro Chiappiniego czeka teraz konfrontacja z drużyną E.LECLERC MOYA Radomka Radom w walce o piąte miejsce na zakończenie sezonu 2021/2022. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Radomiu 20 kwietnia. Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 24 kwietnia.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź, 0:3 (23:25, 24:26, 24:26)

TAURON MVP: Monika Fedusio

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Tokarska, Gryka, Lemańczyk (libero), M.Damaske, Szczyrba, Stefanik.

Grot Budowlani Łódź: Łazowska, Cleger, P.Damaske, Fedusio, Lisiak, Centka, Łysiak (libero), Lewandowska, Kędziora.