IŁ Capital Legionovia Legionowo wygrała 3:0 z BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Trzecia wygrana z rzędu zespołu z Legionowa w TAURON Lidze

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z BKS BOSTIK Bielsko-Biała fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana z BKS BOSTIK Bielsko-Biała fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach ósmej kolejki spotkań TAURON Ligi podejmował w sobotę (13 listopada) na własnym parkiecie BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Zawodniczki z Legionowa wygrały 3:0 (25:21, 25:23, 25:22) i zgarnęły komplet punktów. Jest to już trzecie zwycięstwo z rzędu dla zawodniczek z Legionowa w lidze.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu z Radomką Radom i Energą MKS Kalisz zawodniczki z Legionowa podejmowały na własnym parkiecie BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Przyjezdne słabo rozpoczęły obecny sezon. W siedmiu poprzednich spotkaniach ligowych zawodniczki z Bielska-Białej wygrały tylko dwa razy i przegrały pięć razy zdobywając siedem punktów. Kibice Legionovii mieli nadzieję, że uda się podtrzymać dobrą formę i zgarnąć komplet punktów w tym spotkaniu.

Początek pierwszego seta to wyrównana gra z obu stron o czym mogą świadczyć wyniki 6:6 i 11:11. Jednak od tego momentu lepiej zaczęły prezentować się przyjezdne, które objęły prowadzenie 17:13. Legionowianki wzięły się w końcu do pracy i dzięki dobrej grze między innymi Olivii Różański doprowadziły do stanu 20:20. Z dobrej strony pokazały się również wprowadzone na parkiet Daria Szczyrba i Diana Dąbrowska. Podopieczne Alessandro Chiappiniego w końcówce seta przejęły inicjatywę i wygrały ostatecznie pierwszą odsłonę 25:21.

Pierwsze minuty drugiego seta przypominały pierwszą odsłonę, gdzie obie ekipy również prowadziły wyrównaną grę, o czym może świadczyć wynik 6:6. Jednak od tego momentu przewagę zaczęły zdobywać gospodynie. Zawodniczki przyjezdne popełniały błędy co wykorzystały między innymi Olivia Różańśki i Maja Tokarska wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 18:14. Siatkarki z Bielska-Białej pokazały charakter doprowadzając do stanu 19:19 i 23:23. W końcówce to jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego zachowały więcej zimnej krwi i wygrały drugiego seta 25:23.

W trzeciej odsłonie tego meczu przyjezdne nie mając już nic do stracenia rzuciły się do ataku zaskakując gospodynie i szybko obejmując prowadzenie 9:4. W grę zawodniczek z Legionowa wdarła się nerwowość, przez co podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły popełniać błędy. Przerwa, o która poprosił trener zawodniczek z Legionowa pomogła, ponieważ po wznowieniu gry gospodynie uspokoiły się i znowu zaczęły grać na dobrym poziomie. Lepsza gra szybko przyniosła efekt w postaci objęcia prowadzenia 14:11 przez Legionovię. Przyjezdne były jeszcze wstanie doprowadzić do remisu 19:19, jednak w samej końcówce spotkania to podopieczne Alessandro Chiappiniego były bardziej skoncentrowane i ostatecznie wygrały trzeciego seta 25:22 oraz całe spotkanie 3:0.

Dzięki sobotniej wygranej zawodniczki z Legionowa z 14 punktami zajmują piąte miejsce w TAURON Lidze. Dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Następne ligowe spotkanie zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają w piątek (19 listopada) na wyjeździe z Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – BKS BOSTIK Bielsko-Biała, 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

TAURON MVP: Aleksandra Gryka

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Gryka, Tokarska, Lemańczyk (libero), Szczyrba, Dąbrowska, Damaske.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Chmielewska, Orvosova, Kazała, Szlagowska, Janiuk, Pierzchała, Drabek (libero), Mazur (libero), Borowczak, Łyszkiewicz, Polak.