IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana 3:1 z #VolleyWrocław i komplet punktów na inaugurację sezonu 2021/2022 TAURON Ligi

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana 31 z Volley Wrocław fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Wygrana 3:1 z #Volley Wrocław fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (25 września) siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozpoczęły sezon 2021/2022 TAURON Ligi. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego przed własną publicznością pokonały 3:1 (25:20, 22:25, 25:23, 25:18) #VolleyWrocław w pierwszej kolejce spotkań TAURON Ligi. Najlepszą zawodniczką tego spotkania wybrano Olivię Różański.

Kibice siatkówki w Legionowie przez blisko pół roku musieli czekać na rozpoczęcie nowego sezonu siatkarskiego w TAURON Lidze, w której występują zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo. Z końcem marca br. podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego przegrały dwumecz Energą MKS Kalisz i zajęły ostatecznie 8 miejsce w sezonie 2020/2021 TAURON Ligi. Zakończony w marcu sezon dla zawodniczek z Legionowa okazał się sporym rozczarowaniem. Wielu kibiców liczyło, że zespół prowadzony przez włoskiego szkoleniowca, który w ostatnich dwóch latach spisywał się naprawdę dobrze stać na lepsze miejsce w lidze.

Po zakończeniu sezonu 2020/2021 z klubem z Legionowa pożegnało się kilka kluczowych zawodniczek. Odeszły między innymi Shelly Stafford, Julie Oliveira Souza i Jecicca Rivero Marin. Klub w przerwie między sezonami bardzo jednak aktywny na rynku transferowym. Ekipę z Legionowa wzmocniły: Turczynka Yaprak Erkek, Amerykanka Lauren Barfield (powrót do klubu po 7 sezonach), Kubanka Gyselle Silva i Polki: Magdalena Damaske (powrót do klubu po rocznej przerwie), Aleksandra Gryka (powrót do klubu po dwuletniej przerwie), Sonia Stefanik i Hanna Tylska (obie z akademii LTS Legionovia).

Udana inauguracja sezonu 2021/2022 przed własną publicznością

Klub z Legionowa ma duże ambicje i może poważnie namieszać w czołówce tabeli TAURON Ligi w sezonie 2021/2022. Również kibice mają nadzieję na lepsze występy w tym sezonie i miejsce wyższe niż 8. Sobotnie spotkanie na własnym parkiecie mogło dać pierwsze odpowiedzi jak okres przygotowawczy przepracowały podopieczne Alessandro Chiappiniego. Chociaż to Legionovia była faworytem tego spotkania zawodniczki z Wrocławia wcale nie zamierzały się poddawać już na starcie.

Początek pierwszego seta należał do zawodniczek z Wrocławia, które bardzo szybko objęły prowadzenie 4:1. W tym momencie gospodynie otrząsnęły się po pierwszych dobrych kilku minutach przyjezdnych i wzięły się mocno do pracy pokazując o wiele lepszą grę. Sygnał ku temu dały Alicja Grabka i Olivia Różański. Zawodniczki z Legionowa szybko narzuciły swoje warunki gry i objęły prowadzenie 8:5. Zespół #VolleyWrocław zdołał wyrównać na 10:10, jednak znowu z bardzo dobrej strony pokazała się Olivia Różański. Gospodynie odskoczyły na czteropunktowe prowadzenie 15:11. Trener przyjezdnych Dawid Murek starał się ratować sytuację wprowadzając na parkiet nowe zawodniczki, co spowodowało zmniejszenie prowadzenia Legionovii do stanu 21:19 jednak gospodynie nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia i wygrały pierwszego seta 25:20.

Druga odsłona tego spotkania to o wiele lepsza gra ekipy #VolleyWrocław. Przyjezdne były mocno skoncentrowane i zaprezentowały dużo jakości w ataku obejmując w pewnym momencie prowadzenie 14:9. Gospodynie próbowały jeszcze w końcówce seta zaatakować i odmienić jego losy doprowadzając do stanu 22:24, jednak siatkarki z Wrocławia nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia i ostatecznie wygrały drugą odsłonę 25:22.

Trzeci set to wyrównana i zacięta gra z obu stron. W tej części spotkania mecz toczył się punkt za punkt o czym świadczą wyniki 10:9 i 18:17. W końcówce to jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego objęły prowadzenie 24:20. Nie był to jednak koniec emocji. Przyjezdne próbowały odmienić losy tego seta doprowadzając do stanu 24:23 i kibice Legionovii zaczynali drżeć o końcowy wynik trzeciej partii. Na szczęście gospodynie zakończyły tego seta wynikiem 25:23 po udanym ataku Darii Szczyrby.

Po wyrównanej i emocjonującej trzeciej odsłonie tego meczu wydawało się, że czwarty set może wyglądać podobnie. Na szczęcie podopieczne Alessandro Chiappiniego uspokoiły swoich fanów prezentując się bardzo dobrze i szybko objęły prowadzenie 4:1, 11:5 i 20:13. Zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo narzuciły swój styl gry i już do końca spotkania kontrolowały jego przebieg wygrywając ostatecznie 25:18 i całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Olivia Różański, która tego dnia była liderką swojego zespołu i poprowadziła Legionovię do zwycięstwa i kompletu punktów.

Najbliższe spotkanie ligowe podopieczne Alessandro Chiappiniego rozegrają w sobotę (2 października) na wyjeździe z zespołem Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

IŁ Capital Arena Legionowo – #VolleyWrocław, 3:1 (25:20, 22:25, 25:23, 25:18)

TAURON MVP: Olivia Różański

IŁ Capital Legionovia: Grabka, Szczyrba, Erkek, Różański, Barfield, Gryka, Lemańczyk (libero) oraz Szymańska, Damaske, Tokarska.

#VolleyWrocław: Kaczmar, Rasińska, Kossanyiova, Murek, Fedorek, Bałucka, Adamek (libero) oraz Szady, Gromadowska, Bodasińska (libero), Stancelewska.