IŁ Capital Legionovii Legionowo. Złoty set dał piąte miejsce w TAURON Lidze

Zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo wywalczyły piąte miejse w TAURON Lidze w sezonie 2021.2022 fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo wywalczyły piąte miejse w TAURON Lidze w sezonie 2021/2022 fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego zmierzył się w niedzielę (24 kwietnia) na własnym parkiecie w drugim meczu z ekipą E.LECLERC MOYA Radomka Radom w rywalizacji o piąte miejsce TAURON Ligi sezonu 2021/2022. Pierwszy mecz w Radomiu wygrały zawodniczki Novii. Drugie spotkanie w Legionowie rozstrzygnęły na swoją korzyść przyjezdne. O tym, która ekipa zajmie na koniec sezonu 2021/2022 piąte miejsce w TAURON Lidze zadecydował “złoty set”, w którym lepsze okazały się podopieczne Alessandro Chiappiniego.

W niedzielę w Legionowie miały rozstrzygnąć się losy piątego miejsca w sezonie 2021/2022 TAURON Ligi kobiet. Siatkarki z Legionowa w pierwszym meczu na wyjeździe okazały się lepsze od zawodniczek z Radomia. O wszystkim miało zadecydować niedzielne spotkanie. Emocji nie zabrakło i tym razem lepsze okazały się zawodniczki E.Leclerc Moya Radomki Radom, które wygrały 3:0. O wszystkim zadecydował “złoty set”.

Początek pierwszego seta był wyrównany i gra toczyła się punkt za punkt o czym mogą świadczyć wyniki 8:7 i 12:11 dla radomianek. W połowie pierwszej odsłony lekką przewagę zaczęły zdobywać przyjezdne, które powiększyły prowadzenie do stanu 16:13 i 22:16. Siatkarki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego starały się wyrównać zmniejszając prowadzenie Radomki do stanu 24:22. Okazało się jednak, że było to za mało i ostatecznie przyjezdne wygrały pierwszego seta 25:22.

Początek drugiej odsłony należał do radomianek, które objęły prowadzenie 5:2. Gospodynie potrafiły jednak wyrównać i objąć prowadzenie 8:7. Po chwili jednak przyjezdne mocno przycisnęły i ponownie objęły prowadzenie – tym razem 13:9. W końcówce seta podopieczne Alessandro Chiappiniego odrobiły straty i doprowadziły do remisu – 22:22. W grze na przewagi lepsze okazały się jednak radomianki wygrywając 27:25.

Trzeci set to wyrównana gra z obu stron i gra punkt za punkt –7:7. Na chwilę w połowie seta przyjezdne odskoczyły do stanu 10:7, jednak gospodynie szybko zniwelowały prowadzenie radomianek na 11:10 i 16:15. Zawodniczki Legionovii doprowadziły do remisu – 18:18 i 20:20. Trzeci set był najdłuższy i rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi. Niestety dla gospodyń znowu radomianki w końcówce okazały się lepsze wygrywając 31:29 i całe spotkanie 3:0. W tej sytuacji stan dwumeczu wynosił 1:1 i o ostatecznym triumfie miał zadecydować “złoty set”

W dodatkowym secie gospodynie wzięły się w garść i lepiej rozpoczęły obejmując prowadzenie 4:1. Podopieczne Alessandro Chiappiniego cały czas dyktowały swoje warunki prowadząc 8:4. Radomianki potrafiły zmniejszyć prowadzenie legionowianek do stanu 12:11, jednak gospodynie bardzo czujnie pilnowały wyniku i nie pozwoliły już sobie wyrwać końcowego triumfu wygrywając “złotego seta” 15:12. Dzięki pokonaniu ekipy z Radomia siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo zajęły na zakończenie sezonu 2021/2022 TAURON Ligi ostatecznie 5 miejsce.

Dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego sezon 2021/2022 już się zakończył. Był to sezon, w którym kibice mieli nadzieję, że legionowianki po zajęciu czwartego miejsca w fazie zasadniczej TAURON Ligi i wygraniu 16 z 22 spotkań będą wstanie namieszać w czołowej czwórce sezonu. Niestety po odpadnięciu w ćwierćfinale z ekipą Grot Budowlani Łódź plany te zostały mocno zweryfikowane. Zawodniczkom IŁ Capital Legionovii Legionowo udało się również pierwszy raz w historii awansować do finału Pucharu Polski Kobiet, gdzie niestety uległy ekipie Developres Bella Dolina Rzeszów. Teraz zawodniczki czeka kilka miesięcy odpoczynku od ligowych zmagań. Nie wiadomo jednak czy władzom klubu uda zatrzymać się w składzie na przyszły sezon kluczowe zawodniczki takie jak Olivia Różański, Alicja Grabka, Izabela Lemańczyk czy Maja Tokarska.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – E.Leclerc Moya Radomka Radom, 0:3 (22:25, 25:27, 29:31)

TAURON MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Złoty Set: 15 – 12

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Tokarska, Gryka, Lemańczyk (libero), Damaske, Stefanik, Szczyrba, Dąbrowska.

E.Leclerc Moya Radomka Radom: Szczepańska, Zaroślińska-Król, Murek, Lazić, Moskwa, Aelbrecht, Adamek (libero), Wójcik, Biała.