Legionovia Legionowo. Oj… słabiutko to wyglądało (galeria)

legionovia_02

Sezon na własnym terenie otwarty... słabiutko (fot. GP/MM)

Pierwsze spotkanie w sezonie 2017/2018 na swoim parkiecie w Arenie Legionowo rozegrała Legionovia. Niestety nie mam dobrych wieści. Legionowianki, trenowane przez Macieja Bartodziejskiego, gładko przegrały spotkanie 0:3.

Po przegranej na wyjeździe z KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim przyszedł czas na pierwsze spotkanie Legionovii na własnym parkiecie. W Arenie Legionowo, kibice stęsknieni za swoją drużyną, liczyli na dobry wynik, i co za tym idzie, świetną grą swoich pupilek.

Początek nie najgorszy, ale tylko początek

Pierwsze dwa punkty zdobyła Legionovia. Najpierw Ewelina Mikołajewska wykończyła akcję swojego zespołu, a chwilę później Alicja Grabka posłała piłkę, która dała bezpośredni punkt z serwisu. Potem rzeszowianki doprowadził do remisu i starały się przejąć inicjatywę. Do stanu 7:7 nie udało im się to, ale od ostatniego remisu w tym secie złapały wiatr w żagle i zaczęły budować bezpieczną przewagę. Reagował trener Bartodziejski, ale przerwa na żądanie nic nie dała. Developres zaczął punktować i ostatecznie wygrał do 16.

Zapomnieć o secie numer 2

O drugiej partii spotkania z Developresem należy jak najszybciej zapomnieć. Zaczęło się od 0:4, gdy w ataku dwa punkty zdobyła Belgijka Helene Rousseaux, a punkt w tym elemencie gry dołożyła Serbka Adela Helić. Do tego atak legionowianek powstrzymał blok Magdaleny Hawryły. Legionovia zdobyła trzy punkty z rzędu, ale przyjezdne siatkarki wrzuciły kolejny bieg i wypunktowały gospodynie 25:13.

Walczyły, ale nie odwróciły losów meczu

Legionovia najlepiej zaczęła trzecią odsłonę pojedynku. Nie mogło być inaczej, ponieważ przegrana w tym secie kończyła pojedynek. Dlatego też pierwszy fragment trzeciego seta należał do miejscowych, które prowadziły 7:4. Było to jednak ostatnie… tak wysokie prowadzenie legionowianek. Drużyna z Rzeszowa momentalnie odrobiła straty i panowała na parkiecie do końca spotkania. Developres nie dał żadnych szans Legionovii i wygrał pewnie 3:0.

Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (16:25, 13:25, 18:25)

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Adamek (L), Alagierska, Korabiec (L), Szpak.