LTS Legionovia. Kadetki pokazały klasę

lts-atena-kadetki_53

Kadetki LTS-u (fot. arch. GP/MM)

Kadetki w I Lidze Juniorek! Podopieczne Dawida Michora w barażowym dwumeczu pewnie wygrały z Ateną Warszawa.

Już po pierwszym spotkaniu było pewne, że do awansu wystarczy jeden wygrany set w stolicy bowiem LTS pokonał Atenę 3:0 na własnym parkiecie. Młode zawodniczki z Legionowa zapowiadały, że nie zadowolą się wygraną tylko jednego seta, a podejdą do walki o zgarnięcie całej puli.

25:12 i wszystko jasne

Plan awansu został zrealizowany już niespełna po 20 minutach. Trener Michor wypuścił na parkiet najmocniejszy skład: Milena Montowska, Michalina Sochaczewska, Aleksandra Rojecka, Emilia Sikora, Paulina Sobolewska, Julia Ciejka i libero Weronika Trzeciak. Siatkarki LTS-u pokazały w nim klasę. Zdemolowały Atenki 25:12.

Set „w plecy”, a potem piękna wygrana

Dziewczęta, po wygraniu pierwszej partii, z radości znacznie opuściły swoje loty i oddały drugiego seta warszawiankom, przegrywając 20:25. Trener zaczął rotować składem i w trzecim secie dokonał pięciu zmian (porównując z setem nr 1). LTS szybko odskoczył rywalkom i nadawał ton grze. Dlatego też wygrał trzecią odsłonę barażowego pojedynku 25:16. Czwarty set to wyrównany bój… z lekkim wskazaniem na Atenę, która prowadziła już 17:14. Wtedy to po wspaniałych zagrywkach Emilii Sikory, LTS wyszedł na prowadzenie 21:17. I nie oddał zwycięstwa już do końca gry. Wygrał 25:21 i całe spotkanie 3:1.

Atena Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (12:25, 25:20, 16:25, 21:25)

Skład LTS Legionovia: Milena Montowska, Michalina Sochaczewska, Zofia Parzydło, Paulina Sobolewska, Emilia Sikora, Julia Ciejka, Sandra Szczepańska, Julia Wałek, Wiktoria Grzegorzewska, Weronika Trzeciak, Aleksandra Rojecka, Natalia Dąbrowska, Kaludia Margalska. Julia Kuźmińska, Katarzyna Piłatowicz, Paulina Kosewska.