LTS Legionovia Legionowo. Młodziczki zrobiły to!

lts-nike

Młodziczki w finałach Mistrzostw Mazowsza (fot. LTS)

Ostatni dwumecz w play-offie I Ligi Kadetek rozegrały młodziczki trenowane przez Pawła Kowala i drugiej trener Magdalenę Dąbrowską. Przeciwnikiem była drużyna OTPS Nike Ostrołęka. Wygrana w dwumeczu dawała możliwość gry w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek!

Pierwsze spotkanie w Legionowie zostało rozegrane w minioną środę. Miał zacięty przebieg, szczególnie w secie numer dwa, gdzie legionowskie siatkarki przegrywały już 20:24. Jednak pozbierały się i pokazały, że nawet w takiej sytuacji potrafią zachować zimną krew. Wygrały już każdą piłkę i seta 26:24.

Oddały seta, ale zwyciężyły w czwartym

Legionowianki ciut rozkojarzone oddały rywalkom z Ostrołęki trzecią partię spotkania. Jednak chwilę później mogły cieszyć się ze zwycięstwa w kolejnym secie. Ten trwał 23 minuty, a LTS wygrał go zasłużenie 25:14. Dzięki temu legionowianki mogły spokojnie jechać do Ostrołęki na czwartkowy rewanż.

LTS Legionovia Legionowo – OTPS Nike Ostrołęka 3:1 (25:20, 26:24, 20:25, 25:14)

LTS Legionovia II Legionowo: Ciejka, Dolecka, Szulc, Sobalska, Przybysz, Tylska, Łagida, Papszun, Bednarz, Cieślik, Dąbrowska (L).

Nerwowo na początku

Do upragnionych finałów Mistrzostw Mazowsza brakowało młodziczkom zaledwie (aż) dwóch setów w rewanżu. Jednak początek meczu należał do drużyny Tomasza Pakieły. Ostrołęczanki wygrały pierwszego seta 25:18, co na pewno wprowadziło nerwowość… w obu drużynach. Jedna miała bowiem szansę odegrać się za przegrane pierwsze spotkanie, druga, że szansa awansu może się wymknąć.

Wielka radość w zespole gości

Legionowianki nie zrażone przegraną na inaugurację postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Mimo że drugi set był dosyć wyrównany to od stanu 9:9 wzięły się za grę i odskoczyły gospodyniom. To pozwoliło na kontrolę i wygraną 25:18. Prawie 30 minut później młode siatkarki mogły cieszyć się z wygranej w trzecim secie, a co za tym z awansu do Mistrzostw Mazowsza Kadetek! LTS wygrał 25:20, ale mecz trzeba było dokończyć. Ostatni set był formalnością. Legionowianki wygrały go do 14!

OTPS Nike Ostrołęka – LTS Legionovia II Legionowo 1:3 (25:18, 18:25, 20:25, 24:26)

LTS Legionovia II Legionowo: Ciejka, Dolecka, Szulc, Sobalska, Dąbrowska, Przybysz, Tylska, Łagida, Papszun, Bednarz, Cieślik, Polak (L).