LTS Legionovia Legionowo. Piąty set zadecydował

lts-uks_28

LTS Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Kadetki trenowane przez Dawida Michora, rozegrały spotkanie w Ostrołęce z OTPS Nike. W pierwszym, październikowym spotkaniu „Michorki” wygrały 3:0. Jak było w rewanżu?

Spotkanie w Ostrołęce trwało ponad dwie godziny! To był bardzo emocjonujący i zacięty pojedynek i chyba niewielu kibiców siatkówki mogło się spodziewać, że siatkarki z Ostrołęki będą blisko wygranej z LTS-em.

Zadecydował piąty set

Podopieczne Tomasza Pakieły nie brylują w lidze. Przed spotkaniem z Legionovią zajmowały odległe, szóste miejsce w tabeli. Jednak to Nike wygrała pierwszego seta 27:25. Drugi set to całkowita dominacja legionowianek. – Aleksandra Rojecka grała fantastycznie w bloku – chwalił prezes LTS-u Konrad Ciejka podopieczną trenera Michora. W dużej mierze dzięki niej LTS wygrał seta do 9. Kolejnego seta na swoje konto zapisały legionowianki i wydawało się, że ten mecz skończy się na czwartym secie. Nic bardziej mylnego. Ambitne ostrołęczanki doprowadziły do remisu. O końcowym wyniku pojedynku zadecydował tie-break. W nim lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Legionowa. I to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

OTPS Nike Ostrołęka – LTS Legionovia Legionowo 2:3 (27:25, 9:25, 20:25, 25:21, 11:15)

LTS Legionovia Legionowo: Ciejka, Wałek, Rojecka, Piłatowicz, Parzydło, Warpechowska, Woźniak,  Sikora, Dąbrowska, Rogalska, Kaczmarczyk (l), Mitunowicz (l).