Mistrzynie Polski za mocne dla zawodniczek z Legionowa. IŁ Capital Legionovia Legionowo przegrywa z Grupą Azoty Chemik Police 3:0

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana z Grupą Azoty Chemik Police fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo.Facebook

IŁ Capital Legionovia Legionowo. Przegrana z Grupą Azoty Chemik Police fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo/Facebook

Zespół prowadzony przez Alessandro Chiappiniego w ramach piątej kolejki spotkań TAURON Ligi podejmował w niedzielę (24 października) aktualne Mistrzynie Polski – Grupę Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski nie dały szans gospodyniom i rozbiły ekipę z Legionowa 0:3 (15:25, 19:25, 10:25). Dla zespołu Ił Capital Legionovii Legionowo jest to już trzecia porażka z rzędu w obecnym sezonie TAURON Ligi.

Przed niedzielnym spotkaniem wielu kibiców liczyło się z tym, że do Legionowa przyjechała ekipa aktualnych Mistrzyń Polski – Grupa Azoty Chemik Police i że o punkty będzie ciężko. Zawodniczki z Polic niespodziewanie przegrały jednak w środku tygodnia po zaciętym spotkaniu z zespołem Developres Bella Dolina Rzeszów w Super Pucharze Kobiet i nie miały dużo czasu na odpoczynek i przygotowania do meczu w Legionowie. Kibice Legionovii liczyli po cichu, że powtórzy się może scenariusz z początku poprzedniego sezonu, kiedy to podopieczne Alessandro Chiappiniego po dramatycznym spotkaniu pokonały zawodniczki z Polic 3:2.

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania w Legionowie sprawiały wrażenie, że gospodynie będą wstanie nawiązać walkę z Mistrzyniami Polski o czym mógł świadczyć rezultat 3:4. Jednak od tego momentu pomimo rozegrania trudnego spotkania kilka dni wcześniej to zawodniczki z Polic narzuciły swoje warunki szybko obejmując prowadzenie 11:4. Przyjezdne imponowały solidną zagrywką, szybkimi kontrami i dobrą grą na skrzydłach. Legionowianki w pewnym momencie rzuciły się do odrabiania strat i zmniejszyły przewagę Mistrzyń Polski do stanu 15:21. Jednak utytułowane rywalki nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia i wygrały pierwszego seta 25:15.

W drugiej odsłonie tego spotkania podopieczne Alessandro Chiappiniego zaczęły prezentować się dużo lepiej o czym może świadczyć objęcie prowadzanie na początku seta 4:2. Praktycznie do końca tego seta gra była wyrównana o czym mogą świadczyć wyniki 6:6 i 15:15. Niestety dla gospodyń zawodniczki z Polic w końcówce pokazały charakter i wygrały drugie starcie 25:19.

Trzeci set to już całkowita dominacja zespołu z Polic, który od samego początku narzucił swoje warunki gry szybko obejmując prowadzenie 7:1 i 15:7. Zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo nie potrafiły przeciwstawić się rozpędzonej drużynie z Polic, która praktycznie do końca trzeciego seta nie popełniała błędów i wygrała to starcie aż 25:10 i całe spotkanie 3:0.

Dotkliwa porażka w niedzielę z Mistrzyniami Polski była już trzecią porażką z rzędu ekipy z Legionowa. Podopieczne Alessandro Chiappiniego jak dotychczas wygrały tylko dwa spotkania i po pięciu kolejkach zajmują 9 pozycję w TAURON Lidze z 6 punktami. Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo rozegrają już w piątek (29 października) z ekipą E.LECLERC MOYA Radomka Radom. Dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego będzie to kolejne trudne spotkanie, ponieważ obecnie zawodniczki z Radomia zajmują pozycję lidera ligowej tabeli z 13 punktami.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (15:25, 19:25, 10:25)

TAURON MVP: Maria Stenzel

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Grabka, Silva, Różański, Erkek, Barfield, Gryka, Lemańczyk (libero), Szczyrba, Dąbrowska, Damaske, Tokarska, Kulig (libero).

Grupa Azoty Chemik Police: Naiane, Brakocević-Canzian, Łukasik, Milenković, Wasilewska, Kąkolewska, Stenzel (libero), Pol, Czyrniańska, Połeć, Lipska, Żurawska (libero).