LTS Legionovia Legionowo. Tylko Węgrów ugrał seta (wideo)

lts-wygrana

Radość młodziczek LTS-u po wygraniu II Ligi Kadetek (fot. LTS)

Rewanżowe spotkanie w finale II Ligi Kadetek rozegrały młodziczki LTS-u Legionovii Legionowo. Spotkanie na wyjeździe było… formalnością, bowiem w pierwszej grze legionowianki wygrały 3:0, dając rywalkom zdobyć w trzech setach zaledwie 31 punktów.

Młodziczki trenowane przez Pawła Kowala i drugą trener Magdalenę Dąbrowską jeszcze przed finałem zapewniły sobie możliwość gry fazie play-off w I Lidze oraz możliwością gry w finałach Mistrzostw Mazowsza! Teraz musiały tylko postawić przysłowiową kropkę nad „i”, by wygrać II Ligę Kadetek.

Pierwszy zespół, który wygrał seta

Nie wiemy, jak to się stało, ale w Węgrowie legionowianki doznały pierwszej… setowej porażki. Do tej pory żadna z drużyn nie potrafiła wygrać seta, bo LTS grał niesamowicie dobrą siatkówkę. Dzięki niej aż do drugiego meczu finałowego nie stracił żadnej przegranej partii. Dokonały tego siatkarki Nike. Stało się to jednak po tym, jak młodziczki z Legionowa wygrały pierwszego seta 25:20. Potem nastąpiło odprężenie i Nike doprowadziło do remisu, wygrywając seta numer dwa 25:22. Legionowianki jednak chciały wygrać to spotkanie i zasłużenie wygrały dwa kolejne sety do 14 i 16, potwierdzając swoją dominację.

Nike Węgrów – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (20:25, 25:22, 14:25, 16:25)

LTS Legionovia Legionowo: Ciejka, Dolecka, Szulc, Dąbrowska, Sobalska, Przybysz, Tylska, Papszun, Cieślik, Ciejka, Polak (L).