Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.4 µg/m3 (18% normy)Ozon gazowy (O3): 74.3 µg/m3 (62% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 2.1 µg/m3 (1% normy)

Najdroższe lokalizacje mieszkaniowe w Polsce – w które warto zainwestować?

View from the pier on architecture of Sopot, Poland

Przy niskich stopach procentowych, a tym samym przy niskim oprocentowaniu lokat bankowych i kont oszczędnościowych, nieruchomości są coraz częściej postrzegane jako atrakcyjne inwestycje. Nasi eksperci podpowiadają, gdzie znaleźć najdroższe lokalizacje, w które warto zainwestować.

Dane pokazują, że w 2017 roku oszczędności Polaków osiągnęły poziom 1,3 bln zł, co oznacza wzrost o 36 mld złotych w porównaniu do 2016 roku. Mimo że na depozytach i rachunkach bieżących w bankach zdeponowanych było ponad 415 mld zł, to jednak wiele osób zdecydowało się szukać atrakcyjniejszego sposobu lokowania nadwyżek finansowych. Badania Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami potwierdzają, że pieniądze wycofywane z banków są najczęściej lokowane w nieruchomościach.
– Duże zainteresowanie inwestycjami w nieruchomości, a szczególnie w mieszkania, nie powinno dziwić, ponieważ ceny transakcyjne lokali mieszkalnych znajdują się obecnie na najwyższym poziomie od 6 lat – zauważa specjalista Open Finance. – Mimo że rząd kusi tanimi mieszkaniami na wynajem, zainteresowanie zakupem mieszkań nie maleje. Indeks Cen Transakcyjnych Home Brokera i Open Finance bije kolejne rekordy wysokości, co tylko potwierdza niesłabnącą dynamikę na rynku nieruchomości. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że już po zapłaceniu podatków i innych opłat na wynajmie można zarobić średnio 5,2% na rękę, mamy odpowiedź, dlaczego Polacy inwestują w nieruchomości – podkreśla przedstawiciel Open Finance.
W niektórych miastach można zarobić jeszcze więcej. Wspólnie z naszymi ekspertami przygotowaliśmy zestawienie najdroższych lokalizacji w Polsce, które warto wziąć pod uwagę, szukając atrakcyjnej inwestycji.
– Segment nieruchomości, które można nazwać nawet luksusowymi, rozrasta się szybko w naszym kraju. Deweloperzy zrozumieli, że zwiększa się zainteresowanie takimi mieszkaniami i starają się coraz częściej zaspokoić to zapotrzebowanie. Jednocześnie warto pamiętać, że osoby zainteresowane zakupem luksusowych mieszkań mają najczęściej nie tylko wysokie wymagania, ale również są bardzo świadome swoich oczekiwań. To dodatkowe wyzwanie dla deweloperów – wyjaśnia specjalista ds. nieruchomości z serwisu KtoryEkspert.pl.
Czas na nasze krótkie zestawienie atrakcyjnych lokalizacji:

Apartamenty Park Lane Warszawa

To adres, który w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans w stolicy. Apartamentowiec na ulicy Podchorążych zmienił niedawno nazwę z Park Residence na Apartamenty Park Lane, a do tego budynek przeszedł generalny remont. W rezultacie ten adres stał się jednym z najbardziej prestiżowych w Warszawie. Za mieszkanie w Apartamenty Park Lane trzeba zapłacić nawet 11 mln zł. W budynku znajduje się 12 mieszkań (2 dwupoziomowe na ostatnim piętrze) o powierzchni od 135 do 330 mkw.

 

Liebeskind Warszawa

Kwestią czasu było, aż oryginalny apartamentowiec Liebeskind na ulicy Złotej 44 w Warszawie znajdzie się w czołówce prestiżowych lokalizacji mieszkaniowych stolicy. Dziś to już niemal legenda. Budynek od początku wzbudzał kontrowersje, szczególnie z powodu niebanalnego designu. Warto przypomnieć, że historia apartamentowca Liebeskind to opowieść pełna zwrotów i horroru – wielu ekspertów miało zastrzeżenia do projektu, zbankrutowała firma, która budynek wybudowała, potem znowu znalazł się inwestor. W rezultacie stolica może jednak pochwalić się bardzo ciekawym wieżowcem – niemal 200-metrowym. Znajdziemy w nim między innymi trzypoziomowy apartament, z którego widoczna jest panorama Warszawy. Za mieszkanie trzeba tam zapłacić nawet 15 mln zł.

Źródło: InvestMap

Cosmopolitan Warszawa

Ulica Twarda w Warszawie należała w 2017 roku do jednych z najdroższych według portalu Metro Warszawa. Nie powinno to dziwić, ponieważ warszawskie Śródmieście to doceniana przez inwestorów część miasta. Trzeba tam zapłacić średnio prawie 27 tys. zł za 1 mkw. Bez wątpienia na wysoką pozycję ulicy Twardej wpłynęła także taka inwestycja, jak Cosmopolitan, gdzie za mieszkanie trzeba zapłacić nawet 5,7 mln zł. Budynek został zaprojektowany przez uznanego architekta Helmuta Jahna i mieści w sobie 236 apartamentów. Ich metraż waha się od 54 do 700 mkw. Warto dodać, że nabywca dostaje apartament w pełni wykończony i wyposażony w sprzęt AGD, a do tego jedno piętro przeznaczono na saunę, jacuzzi, siłownię itp.

Jelitkowo Gdańsk

Coraz częściej adresy w Trójmieście gonią prestiżem lokalizacje mieszkaniowe w Warszawie, a przoduje w tym przede wszystkim Gdańsk. Warto tam zwrócić uwagę na apartamenty zlokalizowane w Jelitkowie. W 2017 roku zapłacono w tym miejscu za apartament 5,6 mln zł. Był to kameralny kompleks przy plaży. Mieszkania w Jelitkowie to idealne nieruchomości na inwestycje. Atrakcyjna lokalizacja przyciąga nie tylko osoby, które chcą tam po prostu mieszkać, ale również gości sezonowych. Turyści coraz częściej są gotowi zapłacić więcej za odrobinę luksusu na wakacjach.

Apartamenty w Orłowie Gdynia

W Trójmieście warto także zwrócić uwagę na Gdynię. Jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w tym mieście to ulica Króla Jana III, gdzie apartamenty kosztują średnio 4 mln zł. Warto zastanowić się na przykład nad Apartamentami w Orłowie – zespół obiektów apartamentowych w pobliżu Orłowskiej Riwiery. Znajdziemy tam mieszkania o powierzchni od 62 do 172 mkw. W budynkach znajdują się także m.in. sauny, sale fitness i bilard.
Nasza lista nie wyczerpuje oczywiście wszystkich prestiżowych lokalizacji w Polsce, na które warto zwrócić uwagę, planując inwestycje w nieruchomości. To raczej pokazanie trendu, w jakim podążają luksusowe apartamenty i jak kształtują się ich ceny. Z takimi inwestycjami nie należy się jednak spieszyć i najlepiej dokładnie przeanalizować ofertę oraz ewentualną stopę zwrotu z wynajmu wybranego obiektu.

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz