Jak się zdiagnozować przez teleporadę?

adobestock_332932002

Teleporady medyczne to często jedyne rozwiązanie. Czasami potrzebujemy pilnego kontaktu z lekarzem, ale przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej są już zamknięte albo zwyczajnie nie chcemy siedzieć w poczekalni z innymi chorymi, gdzie jest duże ryzyko złapania jakiegoś wirusa. Dowiedz się, jak się zdiagnozować przez teleporadę!

 

Teleporady krok po kroku

Teleporady to bardzo wygodny sposób na zasięgnięcie opinii lekarza na temat swojego zdrowia. Stały się popularne niedawno, ale szybko okazało się, że w wielu przypadkach są po prostu wystarczające. Pacjent nie musi iść do przychodni, by załatwić formalności, zdobyć skierowanie lub receptę albo z lekkim przeziębieniem czy niestrawnością. W takich przypadkach może uzyskać pomoc lekarza przez telefon.

Teleporady medyczne okazały się także świetnym sposobem na prowadzenie leczenia przewlekłych chorób i uporczywych schorzeń. Dzięki nim można skonsultować się ze specjalistą, przedstawić mu wyniki badań czy po prostu poprosić o wystawienie skierowania na dalsze badania i konsultacje w sprawie dalszego przebiegu leczenia.

Teleporady Homedoctor Żabka

Teleporady medyczne oferuje na przykład Żabka. Teleporady można kupić w postaci voucherów do wykorzystania na platformie Homedoctor. Jest to rodzaj kodu, który pozwala na umówienie się na rozmowę telefoniczną z lekarzem, zarówno rodzinnym, jak i specjalistą.

Oferowane w sklepach sieci Żabka teleporady nie wymagają posiadania karty kredytowej ani konta z dostępem internetowym. Usługi Homedoctor Żabka kupujesz w sklepie i możesz wykorzystać je, umawiając się na odpowiedniej infolinii. To dostęp do specjalistów i lekarzy pierwszego kontaktu, który nie wymaga żadnego wysiłku. Wszystko jest wygodne, szybkie i bezproblemowe. Teleporady medyczne są prowadzone przez doświadczonych lekarzy, którzy mogą wystawiać skierowanie czy wypisać receptę.

Teleporady medyczne – jak się przygotować do rozmowy?

Aby uzyskać rzetelną diagnozę od lekarza, warto dobrze przemyśleć, co mu powiedzieć. Możesz nawet spisać na kartce, jakie masz objawy i od ilu dni się utrzymują, a także jakie leki brałeś i w jakich dawkach. Lekarz może zapytać zarówno o ogóle samopoczucie, jak i o charakterystyczne objawy jakiegoś schorzenia.

Teleporady mogą służyć także do tego, by zasięgnąć opinii lekarza o wynikach badań czy poradzić się co do przebiegu dalszego leczenia. W tym celu trzeba przygotować sobie wyniki badań. W niektórych przypadkach ich skany można przesłać lekarzowi do wglądu. Czasami pytania lekarza mogą dotyczyć wcześniejszego przebiegu choroby czy ewentualnych hospitalizacji. Podczas rozmowy medyk może wypisać skierowanie na badania lub receptę albo zalecić wizytę u specjalisty, jeśli rozmowa telefoniczna jest niewystarczająca do postawienia diagnozy i konieczne jest badanie fizykalne. Nawet jeśli okaże się konieczna wizyta u lekarza stacjonarnie, teleporada lekarska jest dużą oszczędnością czasu. Szybki kontakt z lekarzem to gwarancja spokoju, jeśli czujesz się zaniepokojony swoim stanem zdrowia.