Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 12.6 µg/m3 (50% normy)Ozon gazowy (O3): 26.89 µg/m3 (22% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.8 µg/m3 (9% normy)

Psy do adopcji

zwierzaki-23-03-2018

Negra

Gdy przyjechała, z kilkoma znajomymi suczkami, była bardzo wystraszona, nieufna i płochliwa. Przez jakiś czas chowała się w budzie, gdy ktokolwiek pojawił się przy boksie. Dzięki staraniom opiekunów obudziła się w niej ciekawość i teraz Negra stopniowo przełamuje swoje obawy, ostrożnie nawiązuje relacje z wolontariuszami. Kuszona smakołykami decyduje się nawet na stopniową eksplorację nowego terytorium 🙂 Jest ostrożna, wrażliwa, niezbyt pewna siebie, niełatwo adaptuje się do zmian w otoczeniu. Jest także bystra – pomimo nieśmiałości potrafi, działając subtelnie i cierpliwie, osiągnąć swój cel. W relacjach z innymi psami na co dzień jest ustępliwa, nie dąży do konfrontacji. Chyba, że uzna, że zagrożony jest jej azyl w boksie – wtedy potrafi zdecydowanie bronić go przed intruzem. Negra czeka na wyrozumiałego i cierpliwego opiekuna, który będzie potrafił wprowadzić ją w „wielki świat” i być dla niej oparciem. Jest gotowa zaufać, potrzebuje tylko mądrych wskazówek i czasu. kontakt: wolontariuszka Kasia 600 156 867


ARAMIS

Prześlicznym był szczeniakiem i jak na prawdziwego psa przystało, jego uroda szlachetnieje z każdym rokiem 🙂 Że jest bojaźliwy? Że z manierami prosto z betonowego boksu? To tak jak każdy wychowanek schroniska. Aramis potrzebuje szczerej empatii, cierpliwości i czasu pozytywnie spędzonego z człowiekiem. Wychował się w schronisku wśród psów nie znając dotyku człowieka ani spacerów po lesie. Delikatny, lękliwy, nie ufający człowiekowi. Ale chętny do pracy. Powoli daje się głaskać za uchem i uczy się, że przypięta smycz to nic złego. Długa jeszcze droga przed nim aby odważył się wyjść na spacer. Ale może ktoś podarowałby mu dom z ogrodem, gdzie będzie mógł hasać bez smyczy, dom, który powoli będzie budował w nim zaufanie do człowieka.

Chcesz poznać Aramisa – zadzwoń: Ania: 698 307 526


EDINA

Edina to jedna z wielu wychowanków schroniska. Sunia, która jako bojaźliwy szczeniak trafiła we wrześniu 2010r. za kraty i mieszka tu do teraz. Wychowana wśród psów unikała kontaktu z ludźmi. Teraz Edina pozwala głaskać się za uchem, jest ciekawska i łakoma, a jednocześnie delikatna i lękliwa. Nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy ani wyjść na spacer. Ale coraz częściej podbiega do ludzi i sama szuka kontaktu. Szukamy domu z ogrodem, gdzie będzie mogła biegać bez smyczy. Domu, który cierpliwie będzie budował w niej zaufanie do człowieka.

Kontakt: Ania: 698 307 526


KATE

Kate to niewielka, energiczna suczka. Bardzo ciekawska, zwinna i łakoma. Musiała mieć w swoim życiu mało kontaktu z człowiekiem, gdyż jest mocno nieufna, nigdy w życiu nie była poza schroniskiem dalej niż kilka metrów za furtką. Powoli przełamuje się pomimo swojego strachu. Podchodzi po smakołyki, pozwala się głaskać, założyć sobie smycz i za parówkami wychodzi za furtkę, zza której po chwili wraca z powrotem. Ale jednak wychodzi. Świat poza schroniskiem póki co ją przeraża. Szukamy dla Kate spokojnego domu, który będzie kontynuował z nią pracę nad zaufaniem człowiekowi i nauczy ją powoli życia w domu i w mieście.

Kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka – 504 720 956

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz