10. Wieliszewski Bieg Jesieni. Szymborski i Dąbrowska najlepsi (galeria)

wieliszewski-bieg-jesieni_51

Rafał Szymborski najlepszy w Wieliszewie (GP/UM)

Po raz dziesiąty w Wieliszewie odbył się Bieg Jesieni. Na pięciokilometrowej, atestowanej trasie (dwie pętle po 2,5km) triumfowali Rafał Szymborski i Dominika Dąbrowska.

Zimno, wietrznie, ale słonecznie. Takie warunki pogodowe mieli uczestnicy Wieliszewskiego Biegu Jesieni. Blisko 200 uczestników biegu rodzinnego i głównego rywalizowali na dwóch trasach. Najpierw biegały całe rodziny na dystansie 2km. Następnie do rywalizacji ruszyli zawodnicy, którzy zarejestrowali się do biegu głównego na dystansie 5km. Bezkonkurencyjny okazał się Rafał Szymborski z Góry. Dystans przebiegł w 16:26. Drugą lokatę wywalczył Marek Dzięgielewski z KB im. Piotra Sękowskiego z Płońska. Do Szymborskiego zabrakło mu 14 sekund. Trzeci stopień podium przypadł Adam Kobyłka z Rusinowa reprezentujący AZS WAT. Linię mety minął w czasie 16:57.
Wśród kobiet triumfowała Dominika Dąbrowska z Warszawy (naciaganie.pl), która zanotowała czas 20:20. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Żuraniewska z Warszawy (Trucht Tarchomin Team). Przebiegnięcie 5km zajęło jej 21:40. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom, czyli Kindze Redzie z Wieliszew Heron Team – 21:51.
To już ostatnia w tym roku impreza biegowa w Wieliszewie. Na kolejne organizatorzy – Urząd Gminy Wieliszew i Wieliszew Heron Team – zapraszają w przyszłym roku.

Sponsorem wydarzenia był Gaz-System Sp z o.o.