37. Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo (ponad 200 zdjęć)

biegi_11

To już 37. edycja Legionowskich Przełajów (fot. GP/MM)

W Lasach Legionowskich w gminie Jabłonna odbyła się już 37. edycja Legionowskich Przełajów. Najpierw na trasę biegów ruszył młody narybek, czyli najmłodsi, następnie dzieci i młodzież. Na deser punktualnie o 12.00 wystartował bieg główny.

W biegach młodych zawodników wzięło udział 200 amatorów biegania. Ich wyniki ukażą się na stronie organizatora, Areny Legionowo, w poniedziałek. Po nich na trasę przełajów ruszyli dorośli. Panie na dystansie 6km, panowie na 12,1km. Na mecie zameldowała się równo setka zawodników.

Mistrzyni świata i olimpijka najlepsza

Anna Maliszewska, podopieczna biegacza i trenera Dariusza Wieczorka, to drużynowa mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym. Reprezentowała nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zajęła tam 18 miejsce. W sobotę zmierzyła się z trasą Legionowskich Przełajów i okazała się bezkonkurencyjna. Sześciokilometrową trasę pokonała w czasie 23:58. Drugą na mecie okazała się Weronika Zielińska (12tri.pl) – 24:54. Na podium znalazła się jeszcze Ilona Gradus – 26:12. Nie sposób nie wymienić dwóch kolejnych pań, legionowianek. Czwartą zawodniczką biegu okazała się nasza redakcyjna koleżanka, Katarzyna Foszner (Fit-Line Fitness Legionowo) – 26:45. A za nią na piątym miejscu sklasyfikowana została Aneta Duda – 27:15.

Pierwsza trójka ze sporą przewagą

Trójka zawodników, która zajęła podium osiągnęła na trasie przełaju blisko pięciominutową przewagę. Zwyciężył Paweł Krochmal (Pawko_Team) z czasem 43:45 (wszystkie czasy brutto). 12 sekund później linię mety położonej na skraju Lasów Legionowskich, minął Rafał Smoliński. Do końca o drugą lokatę walczył Michał Jamioł, ale do Smolińskiego zabrakło mu 7 sekund.