40. Bieg Piastów. CHTMO biegało w Górach Izerskich

Wodyczki

Jacek i Michał Wodyczko w Jakuszycach podczas 40. Biegu Piastów

W Górach Izerskich w 40. Biegu Piastów wziął udział Jacek Wodyczko. Przedstawiciel Grupy Biegowej CHTMO, po raz drugi spróbował swoich sił w biegu narciarskim. Jak mu poszło?

Jacek Wodyczko pobiegł wraz ze swoim synem Michałem. Mieszkańcy Chotomowa pobiegli na dystansie 25km po przepięknych trasach narciarskich w Górach Izerskich. Obaj poprawili swoje osiągnięcia z zeszłego roku. Jacek w 40. Biegu Piastów zajął 573 lokatę (1141 zawodników ukończyło rywalizację na dystansie 25km, kilkudziesięciu nie dało rady) z czasem 02:27:47. Michał ukończył zawody na 710 z czasem 2:37:20. Kilka słów o imprezie przekazał nam zawodnik CHTMO:

Impreza wielce udana! Piękna pogoda, super przygotowana trasa, świetna organizacja! Taką pogodę w Jakuszycach w czasie biegu mało kto pamięta. Temperatura w okolicach zera, bez wiatru, pełne słońce, dość szybki śnieg –  to jest to, co można sobie wymarzyć w biegach narciarskich. Mimo problemów zdrowotnych poprawiłem lokatę w stosunku do ubiegłego roku o 100 miejsc!