Bieg Przez Most. Spora grupa biegaczy z Powiatu Legionowskiego

most

Biegacze z naszego powiatu z zaprzyjaźnioną grupą UM Warszawa oraz burmistrz Białołęki Iloną Soją-Kozłowską (fot. UM W-wa)

Na warszawskim Tarchominie odbyła się szósta edycja Biegu Przez Most. Bieg został zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Białołęka, a jego start i meta usytuowana była w okolicach Parku Picassa i Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Vincenta van Gogha 1.

Trasa biegu wiodła ulicami i chodnikami tej dzielnicy w dużej mierze przez Tarchomin i Nowodwory, a jedynie trochę trudności mogły sprawić dwa podbiegi na Most Północny. Fragment trasy prowadził też przez Bielany.

Najwyżej Hubert Gronowski

W biegu za miedzą…, bo nasz powiat graniczy z Białołęką, wystartowała liczna grupa biegaczy. Najszybszym z nich był Hubert Gronowski (Wieliszew Heron Team), który ukończył rywalizację na 10 miejscu z czasem 37:35 (klasyfikacja pierwszej 50-tki według czasów brutto, poniżej według czasów netto). Na 15 miejscu uplasował się Rafał Górecki z Kałuszyna (Galeria Fryzur Góreccy), który zanotował czas 38 minut i 42 sekund. Wysoką 28 lokatę zajął przedstawiciel Serock Biega z Hotelem Narvil, Paweł Głowacki – 40:20. Tuż za pierwszą pięćdziesiątką uplasowali się: na 56 miejscu Szymon Świerczek (AGD Wroniak) – 42:54, a na 57. Rafał Martynów (Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo) – 42:57. Na mecie meldowali się też inni zawodnicy z naszego powiatu, jak: Bravehearts Legionowo i Grupa Biegowa CHTMO. Bieg ukończyło blisko 800 zawodników i zawodniczek.