Bieg po Złote Jabłko. Piąta edycja bardzo udana (400 zdjęć)

jablko_344

Pobiegli w Lasach Chotomowskich (fot. GP/MM)

Po raz piąty w Lasach Chotomowskich odbył się Bieg po Złote Jabłko, organizowany przez Agencję Projekt Igrzyska i Gminę Jabłonna. W rywalizacji nordic walking, biegu rodzinnego i głównego wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek.

Po bardzo deszczowej sobocie organizatorzy obawiali się, że pogoda może popsuć święto biegania w Chotomowie. Było jednak słonecznie i dosyć ciepło. Na skraju Lasów Chotomowskich, na końcu ulicy Żeligowskiego ponad 200 osób mogło cieszyć się z aury i możliwości pobiegnięcia po pięknym, leśnym terenie. Najpierw ruszyli amatorzy nordic walking. Następnie odbył się bieg rodzinny,  ostatnimi startującymi byli oczywiście biegacze. Tym razem w okolicach 5km postawiono punkt  wodą, który na pewno przydał się w ten ciepły dzień.

Pod czujnym okiem mistrza

Amatorzy nordic-walking mogli się poczuć atmosferę prawdziwych zawodów, ponieważ na trasie marszu pojawili się sędziowie, którzy sprawdzali poprawność chodzenia z kijkami. Głównym sędzią był Krzysztof Człapski, Mistrz Polski i Europy, medalista Mistrzostw Świata. Wśród mężczyzn 10km najszybciej przeszedł Leszek Bielawski (Sonsiedzi Team) – 1:11:27 (wszystkie czasy netto). Drugie miejsce przypadło Adamowi Adamczykowi (Pasja Nordic Walking), który do zwycięzcy stracił zaledwie 2 sekundy. Na trzecim stopniu podium stanął Dariusz Świstek (Wieliszew Heron Team) – 1:13:53. Wśród kobiet najlepszą okazała się… mama Emila Dobrowolskiego, maratończyka z Chotomowa. Pani Anna Dobrowolska przeszła trasę w 1:16:52 i była piątą zawodniczką na mecie. Drugie miejsce zajęła Anita Gwarek (Pasja Nordic Walking), z czasem 1:20:37. Kolejne miejsce na podium przypadło Lilli Wierzbie (Pasja Nordic Walking) – 1:21:26.

Wygrana Wojciecha Skorego i Ilony Gradus

najszybszym biegaczem podczas piątej edycji biegu okazał się Wojciech Skory. Trasę Złotego Jabłka przebieg w 38:27. Tuż za nim z czasem 38:41 na mecie zameldował się Marcin Rębiejewski z Jabłonny. Na trzecim miejscu finiszował Michał Iwanicki (Accelerating Poland) – 40:52. Wśród pań bezkonkurencyjną okazała się Ilona Gradus (Adidas Runners Warsaw) – 46:16. Drugie miejsce zajęła Ewa Machul (Dream Run) – 48:28. Trzecie miejsce i najniższy stopień podium zajęła Monika Łatkowska (Grupa Biegowa CHTMO) – 54:26.