Bieganie/rowery: Ostatni etap Wieliszewskiego Crossingu 2019 za nami

wieliszewski-crossing-final-2019

W niedzielę, 22 września, w Komornicy odbył się jesienny etap Wieliszewskiego Crossingu. Na ostatnim tegorocznym starcie cyklu pojawiło się 160 rowerzystów i 213 biegaczy. 40 z nich ścigało się zarówno na rowerach jak i w biegach. W rywalizacji wzięło też udział 63 dzieci na rowerach oraz 96 w bieganiu.
W dniu Crossingu, jak na zamówienie, szare chmury odsłoniły błękitne niebo, z którego zaświeciło jeszcze letnie ciepłe słońce. Wyjątkowa aura pogodowa przyciągnęła sporą grupę dzieci, od których startów zaczęła się impreza. Ich biegowym i rowerowym zawodom towarzyszyły głośne uśmiechy, zdrowy duch sportowej walki i solidny doping kibiców.

Po startach najmłodszych na linii mety ustawiło się 160 rowerzystów, którzy do pokonania mieli ponad 19 km. Dobrze oznaczona trasa wiodła przez las i wałem wzdłuż Narwi. Miejscami dość strome zjazdy i wąskie przejazdy wzdłuż zbocza kanałku wymagały zachowania bardzo dużej uwagi. Ścieżki poprowadzone między drzewami sprawiały sporo trudności podczas wyprzedzania. Gdy wszyscy rowerzyści dojechali do mety, na linii startu ustawili się biegacze. Ich trasa była niemal o połowę krótsza, ale też wytyczona przez las i po wale.

Na linii mety na wszystkich zawodników czekały medale i woda, a przy szkole ciepła wojskowa grochówka, w wersji mięsnej i wegetariańskiej. Nie zabrakło też tradycyjnego już ciasta drożdżowego, a ci, którzy zostali do końca, po dekoracjach i pamiątkowym zdjęciu, mieli okazję spróbować pysznego tortu.

Wyniki – rowery

Wśród rowerzystów jako pierwszy do linii mety dojechał Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team), który wygrywał każdy etap tegorocznego Wieliszewskiego Crossingu. Jego zwycięstwo nie było jednak tak oczywiste. Do samego końca walczył z Józefem Mańkiem (Warmińsko-Mazurski Klub), który ostatecznie wyścig ukończył 3 sekundy za Arturem. Po niespełna minucie dojechał trzeci zawodnik, Jacek Witeska (Wieliszew Heron Team).

Wśród kobiet zwyciężyła Julita Tomaszewska (Timbud Team), która również wygrywała każdy etap tegorocznego crossingu. Nieco ponad minutę za nią dojechała klubowa koleżanka Julity, Lidia Pawlak, a jako trzecia, pół minuty późnej, Magdalena Dobrowolska (Wieliszew Heron Team).

W klasyfikacji generalnej, podsumowującej cały sezon, wyniki wyglądają następująco: pierwsze miejsce – Artur Sienkiewicz, drugie – Sławomir Kąkol (Timbud Team), trzecie – Jacek Witeska (Wieliszew Heron Team). Wśród kobiet zwyciężyła Julita Tomaszewska, druga była Magdalena Dobrowolska, a trzecia Lidia Pawlak.

Wyniki – bieg

Tak jak w przypadku rowerzystów skład osobowy na podium w tym etapie uległ nieznacznym zmianom, tak u biegaczy nastąpiło większe przetasowanie. Zwyciężył Tomasz Korzeniowski (Yulo Run Team Siedlce), który po raz pierwszy pojawił się na trasie Wieliszewskiego Crossingu. 10 sekund za nim do mety dobiegł Jarek Kulik (Bestie OCR Legionowo), który był o 2 sekundy szybszy od Huberta Gronowskiego (Wieliszew Heron Team). Na damskim podium dużą zmianę wywołała Żaneta Bogusz z Łomży, dwukrotna Mistrzyni Wojska Polskiego w pięcioboju, która w ostatnim czasie zasiliła drużynę Bestie OCR Legionowo. Jej debiut w Wieliszewskim Crossingu zakończył się pierwszym miejscem na podium. Niespełna 40 sekund za nią do mety dobiegła Ola Pucek-Mioduszewska (Kingrunner). Pół minuty później bieg ukończyła Patrycja Bereznowska (Wieliszew Heron Team), która dzień wcześniej zwyciężyła w biegu Ultra Mazury na dystansie 70 km. W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Rafał Szymborski (BKS Wataha Warszawa), który wygrał 3 etapy, w których startował w tym roku (zima, wiosna, lato). Drugie miejsce zajął Paweł Witkowski (Wieliszew Heron Team), a trzecie Hubert Gronowski (Wieliszew Heron Team). W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Ola Pucek-Mioduszewska (Kingrunner), druga była Katarzyna Foszner (Fit-Line Fitness Legionowo), trzecia Agnieszka Stępniak.

Wyniki – duathlon

Podium jesiennego etapu crossingu w duathlonie mężczyzn wygląda następująco: pierwsze miejsce – Sławomir Kąkol (Timbud Team), drugie – Mateusz Kościelski (Bravehearts Legionowo), trzecie – Maciej Wieczorek (Bike Fun Legionowo). W jesiennej klasyfikacji kobiet w duathlonie zwyciężyła Julita Tomaszewska (Timbud Team), druga była Lidia Pawlak (Timbud Team), trzecia Żaneta Bogusz (Bestie OCR Legionowo).
W klasyfikacji generalnej mężczyzn w duathlonie skład osobowy wygląda tak samo, jak w przypadku jesiennego etapu, ale w innej kolejności – pierwszy Sławomir Kąkol, drugi – Maciej Wieczorek, trzeci – Mateusz Kościelski. W klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze dwa miejsca, tak jak w wynikach jesiennego etapu, tj. pierwsza – Julita Tomaszewska, druga – Lidia Pawlak, a trzecie miejsce utrzymała Magdalena Deja.