Biegiem w Powiecie. Cz. 49. Dobrowolski najlepszy w Skaryszaku

biegi

"Nasi" po Biegu Wisły (fot. arch. prywatne)

Mimo ogromnych upałów w miniony weekend odbyło się szereg biegów, w których nie zabrakło przedstawicieli z naszego powiatu. W Warszawie w Skaryszewskiej Dziewiątce zwyciężył chotomowianin, Emil Dobrowolski.

III Skaryszewska Dziewiątka – Warszawa

W Parku Skaryszewskim w Warszawie po raz trzeci rywalizowano w Skaryszewskiej Dziewiątce. Na Pradze zwyciężył Emil Dobrowolski, reprezentujący LŁKS Prefbet Śniadowo. Przez pięć kółek parku prowadził niezagrożenie, a linię mety minął w czasie 27:10. Następny na mecie do zwycięzcy stracił… prawie trzy minuty bez trzech sekund. Z naszego powiatu pobiegł Dominik Czyż (Grupa Biegowa CHTMO), który przebiegł trasę w 45:46.

6. Bieg Wisły i 3 The Color Fun

W dwóch biegach rozegranych w stolicy wzięła ogromna liczba osób z naszego powiatu. Nie sposób wymienić wszystkich, ze względu na brak pomiaru czasu. Ale w stolicy zameldowali się biegacze Wieliszew Heron Team, Ministerstwa Głupich Kroków Legionowo, Bravehearts Legionowo czy Grupa Biegowa CHTMO.

IX Bieg rtm. Pileckiego – Warszawa

W Parku Kępa Potocka po raz dziewiąty rozegrano bieg pamięci Witolda Pileckiego. I tu mieliśmy swoich przedstawicieli biegowych. 49. miejsce przypadło Jakubowi Orłowskiemu (Kuba Trenuje / Street Workout Legionowo) – 20:52. 51. lokatę wywalczył Andrzej Głowacki (Wieliszew Heron Team), który 5km pokonał w 20:53. 222 był Waldemar Żółciński (Grupa Biegowa CHTMO), który w kategorii M60 zajął 5 lokatę. Czas jaki uzyskał to 26:03.

34. PKO Wrocław Maraton

„Naszych” biegaczy nie mogło zabraknąć podczas maratonu we Wrocławiu. Biegli przedstawiciele Runners Team Jabłonna, Wieliszew Heron Team, Serock Biega z Hotelem Narvil, Bravehearts Legionowo. Udział wziął także Mariusz Wronowski, poruszający się na wózku, strażak z Legionowa. Mariusz, mimo ogromnego upału, uzyskał swój najlepszy czas w maratonie – 3:10:00. A co do powiedzenia miał na mecie Piotr Drzewiecki, reprezentujący serocką grupę:

34 PZU Maraton Wrocławski zaliczony!!! Wiedząc, jaka będzie temperatura podczas biegu, nie nastawiałem się na bicie rekordów, tylko po prostu na przebiegnięcie maratońskiego dystansu. Szczerze mówiąc zakładałem tempo 6:00 min/km i tak też było do mniej więcej 30km. Kiedy zobaczyłem na moście termometr informujący, że temperatura w cieniu wynosi 32,8, a w słońcu 52 stopnie zwątpiłem. Odcięło mi prąd i dalszy dystans pokonywałem metodą Gallowaya, czyli marszobiegu. Celem już tylko było zwiedzanie Wrocławia i …. ukończenie biegu. Tak też się stało. WROCŁAW ZDOBYTY !!! Po odebraniu depozytu szybka kąpiel. W drodze powrotnej trafiłem na wspaniałe małżeństwo, które zdecydowało się mi pomóc i zawiozło mnie swoim samochodem na lotnisko. Szybka odprawa i 45 minut odpoczynku przed wylotem. Na pokładzie prawie połowa pasażerów była szczęśliwymi biegaczami, którzy pokonali ten dystans w afrykańskich warunkach.. Może dlatego pilot „omijał korki” i w Modlinie wylądowaliśmy po 35 minutach -10 minut przed czasem.

Ostrawa Półmaraton – Czechy

W półmaratonie w Ostrawie w Czechach pobiegł reprezentant Grupy Biegowej CHTMO Mariusz Karwowski. Również w Czechach panowała upalna pogoda. Zawodnik chotomowskiej grupy ukończył rywalizację w 2:15:00.

To na pewno nie wszystkie starty, w których wzięli udział biegowi sportowcy z naszego powiatu. Jeśli gdzieś startowałaś/eś daj znać, wyślij zdjęcie, opisz swoje wrażenia – na pewno o tym napiszemy – m.machnacki@gazetapowiatowa.pl