Biegiem w powiecie. Cz. 8. Majówka służyła biegaczom

W majowy weekend w Warszawie odbyły się dwa znane i bardzo popularne biegi. 2 maja biegano wokół Cytadeli Warszawskiej w III Biegu Flagi, a dzień później odbył się w stolicy XXV Bieg Konstytucji 3 Maja.

Start i meta Biegu Flagi znajdowała się w centrum Cytadeli Warszawskiej, zbudowanej po upadku Powstania Listopadowego w latach 1931-1934. Uczestnicy biegu trzykrotnie wbiegali na teren twierdzy Bramą Bielańską. Nie jednemu podbieg dał się we znaki. Reszta trasy prowadziła uliczkami Żoliborza w okolicy Cytadeli. Startujący uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony od 2004 roku. Kto startował z naszego terenu? Na listach z wynikami znajdujemy:

51. Łukasz Brodowski – The Brand – 41:35 (netto)
64. Robert Szkółka – Grupa Biegowa CHTMO – 42:33 (netto)
316. Waldemar Żółciński – Grupa Biegowa CHTMO – 52:49
322. Paweł Bejda – The Brand – 53:00
350. Dominik Czyż – Serock Biega z Hotelem Narvil – 54:03 (netto)
400. Michał Machnacki – Grupa Biegowa CHTMO – 56:34

W niedzielę rywalizowano w XXV Biegu Konstytucji 3 Maja. Start zlokalizowany był w Parku Agrykola, a meta na ulicy Rozbrat. Uczestnicy mieli do pokonania 5km ze słynnym podbiegiem pod Agrykolę. I w tym biegu biegła spora liczba przedstawicieli z Powiatu Legionowskiego. Najlepszym z naszego terenu okazał się Adam Pożarowszczyk z Legionowa, który zajął 62 miejsce z czasem 19:01. Sebastian Jankowski – Wieliszew Heron Team – ukończył rywalizację w czasie 20:19 co dało mu 166 miejsce. Chwilę po nim na metę wpadł Robert Szkółka z Grupy Biegowej CHTMO – 179 pozycja i czas 20:25. Wyniki innych przedstawicieli z naszego terenu można znaleźć TUTAJ. Bieg ukończyło ponad 3500 amatorów biegania. Odbył się również bieg dzieci oraz marsz nordic walking.