Emil Dobrowolski trzeci w Półmaratonie Praskim!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Emil Dobrowolski reprezentujący LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża trzeci w 2. BMW Półmaratonie Praskim! Maratończyk z Chotomowa rok wcześniej zajął drugą lokatę. Tym razem lepszym od Emila okazał się Marcin Chabowski i Kenijczyk John Kibichiy Tanui.

Dobrowolski od początku praskiego półmaratonie biegł w czołówce. Długo zajmował drugą lokatę. Między 10 a 15km wyprzedził Emila Kenijczyk Tanui i taki stan rzeczy utrzymał się do samej mety. Zwyciężył z dużą przewagą Chabowski – 1:03:52 (średnia biegu 3:01/km). Tanui wpadł na metę z czasem 1:05:47, a Emil Dobrowolski zanotował rezultat 1:08:16. Z występu nie był zbytnio zadowolony chotomowski maratończyk:

Od początku trzymałem bardzo mocne tempo narzucone przez Marcina Chabowskiego który około 3km nam uciekł. Kilometr dalej udało mi się zgubić Kenijczyka. Na 8km złapała mnie kolka i koło 12km dogonił mnie biegacz z Afryki. Udało mi się przytrzymać trzy kilometry, ale ból w okolicach wątroby uniemożliwił mi kontynuowanie biegu w sensownym tempie. Nogi po biegu miałem luźniejsze niż po mocnych treningach więc o swoją formę jestem spokojny, muszę tylko zastanowić się co było przyczyną kolki i być może zmienić coś w żywieniu, żeby ten problem wyeliminować.

W półmaratonie nie mogło zabraknąć przedstawicieli z naszego powiatu. 153 lokatę zajął Tomasz Orliński z Legionowa (Polska Biega), który ukończył rywalizację w czasie 1:28:41. 165 miejsce przypadło Adamowi Pożarowszczykowi z Legionowa – 1:28:58. Sebastian Jankowski z Heron Wieliszew Team przybiegł na metę 227 z czasem 1:30:41.

Wyniki innych naszych przedstawicieli znajdziecie TUTAJ.