Mistrzostwa Polski Na Ursynowie – Dobrowolski ósmy

Emil Doborowolski na Ursynowie

Na warszawskim Ursynowie odbył się jubileuszowy, dziesiąty Bieg Ursynowa. Były to zarazem 5. Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Biegu na 5km. Organizatorzy dołożyli jeszcze rywalizację na 10km. Można było pobiec w obu biegach.

Punktualnie o 10.00 na trasę 5km ruszyło blisko 1600 amatorów biegania. Bieg miał mocną obsadę. Startował Kenijczyk… i wygrał. Musyimi Dominic Mailu nie dał szans rywalom i trasę pokonał w 13:53. W mistrzostwach startowali przedstawiciele Powiatu Legionowskiego. Najlepszym był Emil Dobrowolski, mieszkaniec Chotomowa i zawodnik LŁKS-u Prefbet Śniadowo. Zajął on 8 miejsce z bardzo dobrym czasem 14:35. Co powiedział po swoim starcie w Warszawie:

Na starcie Biegu Ursynowa, prócz jak zwykle mocnej polskiej czołówki stanął mocny Marokańczyk i Kenijczyk. Szybkie tempo od samego początku sprawiło, że kilkunastoosobowa czołówka zaczęła topnieć. Ja wytrzymałem 3km z niezłym międzyczasem 8:29. Niestety po puszczeniu grupy moje tempo mocno spadło i parę osób mnie minęło. Skończyło się na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej i szóstym w Mistrzostwach Polski z czasem 14:39. Niby bez rewelacji, ale po ostatniej słabej formie zaczynam wracać do siebie.

W warszawskich mistrzostwach wzięli udział inni zawodnicy z naszego terenu. Poniżej wyniki naszych reprezentantów:

101. (89) Michał Gołaszewski – Legionowo – 18:25 (wszystkie czasy netto, w nawiasie miejsce w Mistrzostwach Polski)
110. (98) Paweł Witkowski – Wieliszew Heron Team – Warszawa – 18:33
213. (198) Mateusz Oczkowski – Grupa Biegowa CHTMO – Chotomów – 19:36
644. (574) Dominik Czyż – Grupa Biegowa CHTMO – Zegrze – 23:26
646. (576) Paweł Gmitrzuk – Legionowo – 23:26
655. (584) Michał Machnacki – Grupa Biegowa CHTMO – 23:31
662. (588) Jakub Pawliczak – Legionowo – 23:37902. Bożena Odrowąż – Legionowo – 25:30
929. Klaudia Krajewska – Legionowo – 25:48
982. (798) Paweł Ruszniak – Chotomów – 26:23
1032. (827). Łukasz Dziedzic – Jabłonna – 26:59

Sklasyfikowano 1565 zawodników i zawodniczek.

Biegli na dychę

Komu było mało i czuł niedosyt, że 5km to mało mógł spróbować swoich sił w biegu na 10km. Organizatorzy przewidzieli limit dla takich uczestników w postaci 100 pakietów. W sumie bieg ukończyło blisko 650 biegaczy, a najszybszym z naszego terenu okazał się Mieczysław Blicharz z Legionowa – 49:44. Dystans 5 i 10km pokonali Dominik Czyż i Michał Machnacki.