Z parkrunowych tras. Cz. 31. Klasyfikacja roczna zakończona (galeria)

parkrun-jablonna_06

27. parkrun w Jabłonnie (fot. GP/BK)

27. parkrunowe spotkanie w Jabłonnie przebiegało bardzo korzystnych warunkach pogodowych. Spadł świeży śnieg, lekko przymroziło, do tego było słonecznie. Był to ostatni parkrun, w którym zbierano punkty do klasyfikacji rocznej.

Ze względu na to, że światowy parkrun od 1 marca odchodzi od klasyfikacji rocznej, takowa zostaje zlikwidowana we wszystkich państwach, gdzie odbywają się biegi parkrun. Reszta klasyfikacji zostaje bez zmian. Wracając do punktowej najlepsi w kategorii kobiet i mężczyzn podczas kolejnego parkruna 4 marca otrzymają pamiątkowe medale.

Pierwszy triumf Mariusza Korajczyka

W swoim jedenastym starcie w Jabłonnie, po raz pierwszy wygrał Mariusz Korajczyk (Wieliszew Heron Team). Wielkie brawa dla legionowianina, którego jeszcze większą pasją jest jazda na rowerze. Czas zwycięzcy to 21:31, który okazał się najlepszym rezultatem Korajczyka w Jabłonnie. Drugim zawodnikiem na mecie okazał się Tomasz Rachwalik, który uzyskał czas 22:19. Podium uzupełnił Marcin Markowski (Bravehearts Legionowo) – 22:31.

I pierwszy Justyny Rachwalik

Wśród kobiet najlepszą okazałą się Justyna Rachwalik, która 5km pokonała w 28:28. Druga lokata przypadła Natalii Jakubowskiej (UKS Siódemka Legionowo) – 35:08. Trzecie miejsce zajęła Jolanta Korajczyk (Wieliszew Heron Team) – 36:31. Jak widać parkrunowe zmagania przyciągają całe rodziny. Córka państwa Korajczyków, Dominika była dziś wolontariuszem. Brawo!

Klasyfikacja punktowa

Jak już wcześniej wspomniałem, od 1 marca zostaną zlikwidowane klasyfikacje roczne punktowe. To decyzja globalnego parkruna, więc i w Polsce klasyfikacje zostaną zamknięte. Parkrun Polska i firma Magorex ufundowała dla najlepszych w kategorii kobiet i mężczyzn pamiątkowe medale, które 4 marca otrzymają:

• Kobiety:

1. Justyna Jaworek (Grupa Biegowa CHTMO) 1648 punktów,
2. Urszula Szewczyk (RUNNERS TEAM JABŁONNA) 1490 punktów,
3. Irena Koper (UKS Siódemka Legionowo) 1408 punktów.

• Mężczyźni

1. Michał Zdziech 2194 punktów,
2. Wiesław Kostecki 2078 punktów,
3. Jarosław Olszewski 2046 punktów.

Zostaną wręczone również dwa medale dla wyróżnionego wolontariusza i juniora.

Ciekawostki parkrunowe

Dziś były prócz herbaty, ciasteczka i kawa, no i kolejne „Sto lat”, bo swoje urodziny świętowali Dominika Korajczyk i Michał Machnacki. W jabłonowskiej lokalizacji urodzinowe spotkania stają się bardzo miłą i sympatyczną tradycją. Co do statystyk? Do tej pory w Jabłonnie choćby raz trasę pokonało 241 zawodników. W sobotę nikt nie debiutował, ale padło siedem „życiówek”. Do tej pory uczestnicy pokonali 4875km, co daje 975 osobo-biegów. Biegacze 218 razy poprawiali swoje najlepsze osiągnięcia.