Z parkrunowych tras. Cz. 34. Runners Team Jabłonna biegał w Gdyni, w Tychach inaugurowali (galeria)

parkrun-jablonna

Runners Team Jabłonna z biegaczami z Białorusi podczas parkrun Gdynia (fot. Runnersi)

W Jabłonnie odbył się 30. parkrunowy bieg. Pierwszy raz na oznaczonej na stałe trasie zaprezentowała się czterdziestka biegaczy. Dwóch koordynatorów jabłonowskiego parkruna, Mariusz Mówiński i Saturnin Szczepański pobiegli w 270. biegu parkrun Gdynia. W Tychach zaś zainaugurowano parkruna!

Miało padać, wiać i być zimno. Prognozy nie sprawdziły się i biegacze w Jabłonnie mogli pobiegać w bardzo sympatycznej aurze. Tym razem w jabłonowskim parku linię mety przekroczyło 40 zawodników i zawodniczek. Zapewne byłoby ich więcej, ale dziś rywalizowano w Falenicy w Biegach Górskich, a dwójka koordynatorów uczestniczyła w parkrunowym biegu w Gdyni.

Najszybszy Patryk Kościelski. Po raz  siódmy!

Zawodnik Ministerstwa Głupich Kroków Legionowo powoli odskakuje innym biegaczom w klasyfikacji wygranych biegów parkrun w Jabłonnie. Triumfował siódmy raz. Dziś trasę parkruna przebiegł w 18:58. Za nim na podium uplasował się Hubert Gronowski (Wieliszew Heron Team), który linię mety minął w czasie 20:11. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Witkowskiemu (Wieliszew Heron Team), który pięciokilometrową trasę pokonał w 20:51.

Trzecia wygrana z rzędu!

W klasyfikacji wygranych Kościelskiego goni Klaudia Krajewska, która wygrała trzeci raz rzędu. W sobotni poranek przybiegła na metę pierwsza z czasem 23:48. Drugie miejsce wywalczyła Aneta Duda (Bravehearts Legionowo), która do zwyciężczyni straciła siedem sekund. Podium uzupełniła Joanna Trzaskowska (Trucht Tarchomin Team) – 24:40.

Koordynatorzy z Jabłonny biegali w Gdyni

Mariusz Mówiński i Saturnin Szczepański (Runners Team Jabłonna), koordynatorzy parkrun Jabłonna, wybrali się do Gdyni, by pobiec w 270. edycji parkruna. Wśród 122 biegaczy i biegaczek osiągnęli bardzo dobre wyniki. Mówiński zajął 25 miejsce z czasem 23:14, a Szczepański uplasował się na 39 miejscu z czasem 24:29. Jutro wystartują w półmaratonie w Gdyni.

Witamy Tychy w parkrunowej rodzinie!

42. lokalizacja parkrun Polska otwarta. Wydarzyło się to w Tychach na Górnym Śląsku. Koordynatorom tej lokalizacji trzeba życzyć wytrwałości w wolontariacie i pracy na rzecz uczestników, a biegaczom z Tychów i okolic jak najwięcej udanych startów.