Pobiegli „Na Żarcie” (1000 zdjęć w galeriach)

polmaraton-zarcie_36

Ruszyli na pierwszy półmaraton w Powiecie Legionowskim (fot. M. Rynkiewicz)

W Lasach Legionowskich odbył się 1. Półmaraton ” Na Żarcie”, którego organizatorem była Arena Legionowo. W inauguracyjnym biegu, w budzących się po zimie lasach, wzięło udział ponad 250 amatorów biegania.

Często przed biegiem padało pytanie: Dlaczego „Na Żarcie”? Z dwóch powodów. Pierwszym z nich to oczywisty 1 kwietnia i prima aprilis. Drugim natomiast „wielkie żarcie” jakie przygotowali organizatorzy pierwszego półmaratonu na terenie Powiatu Legionowskiego. Imprezie towarzyszyła wiosenna, ba! nawet letnia pogoda, bo termometry w cieniu wskazywał ponad 20 stopni. Do tego piaszczysta trasa z podbiegami dała się we znaki ponad 200 biegaczom.

Darek Wieczorek wygrał „na własnych śmieciach”

Pierwszym, historycznym zwycięzcą Półmaratonu na Żarcie” okazał się legionowianin Dariusz Wieczorek. Wygrał z czasem 1:19:33 (wszystkie podawane czasy netto), wygrywając ze znaczną przewagą na konkurencją. Drugi linię mety na polance przy Zakopiańskiej minął Robert Świecak, który dystans około 21,1km pokonał w 1:20:42. Podium uzupełnił Jędrzej Josypenko – 1:20:56. Co do powiedzenia miał zwycięzca biegu:

Trasa była wielce wymagająca, dużo piaszczystych dróg, trochę podbiegów i naprawdę ciężko się biega po takim terenie. Na pewno była to bardzo malownicza trasa, w czym zapewne pomogła dzisiejsza aura. Myślę, że to dobry pomysł realizacji półmaratonu w Legionowie. Dodam, że trasa była bardzo dobrze oznakowana, więc nie było możliwości pomylić się, choć słyszałem różne opinie. Na każdym zakręcie były strzałki, byli też strażacy, więc naprawdę wszystko było w jak najlepszym porządku.

Najlepsza Patrycja Bereznowska

Jako dziesiąta linię mety minęła Patrycja Bereznowska, zawodniczka Wieliszew Heron Team. Dało jej to pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Z racji trudnej trasy czas biegaczki wieliszewskiej grupy trzeba uznać za znakomity – 1:31:29. Drugą zawodniczką biegu okazała się Paulina Prugar-Fukowska (Dream Run), która pokonała trasę w 1:35:07. Trzecie miejsce zajęła Monika Grabarczyk (Markowi Biegacze) – 1:36:51.