Półmaraton Zegrzyński. Pobiegli z Wieliszewa do Serocka

start półmaratonu

Start Półmaratonu Zegrzyńskiego, fot. Piotr Mostowiec (archiwum GP)

W sobotę odbyła się pierwsza edycja Półmaratonu Zegrzyńskiego, którego trasa prowadziła z Wieliszewa na serocki rynek. Organizatorem wydarzenia były gminy – Wieliszew, Nieporęt i Serock. Na starcie stanęło ponad 250 amatorów biegania.

To nie był łatwy bieg, ze względu na ukształtowanie trasy jak i panujące warunki atmosferyczne. Trasa półmaratonu wiodła malowniczymi terenami Powiatu Legionowskiego, co na pewno wyróżnia Półmaraton Zegrzyński spośród innych tego typu imprez biegowych w naszym kraju.

Zwycięstwo Jacka Wichowskiego

Najszybszym zawodnikiem półmaratonu okazał się Jacek Wichowski z Kikołów, który dystans 21,097km pokonał w 1:15:20. Drugie miejsce zajął Mariusz Marszał z Nowego Dworu Mazowieckiego (Entre.pl.TEAM), który linię mety na serockim rynku minął w czasie 1:17:41. Podium pierwszego Półmaratonu Zegrzyńskiego uzupełnił Michał Iwanicki z Dąbrowy Chotomowskiej (Accelerating Poland) – 1:21:40.

Triumf Renaty Kwiatkowskiej

Wśród kobiet najszybszą biegaczką okazała się Renata Kwiatkowska z Ożarowa Mazowieckiego (KB Ożarów Mazowiecki), która przebiegła dystans półmaratonu w 1:45:16. Drugie miejsce zajęła warszawianka Iwona Wasilewska (NamaxaTeam) – 1:45:42. Trzecia lokata i najniższy stopień podium przypadł Idze Modzelewskiej z Radzymina (KS Kanałek) – 1:47:42.

Zdjęcia autorstwa Piotra Mostowca znajdziecie TUTAJ, film TUTAJ.