SK bank Mazovia MTB. Pierwszy etap w Legionowie

Legionowo i gmina Jabłonna stolicą kolarstwa MTB! Tak było w niedzielę od samego rana przed Areną Legionowo, skąd nastąpił start tej jakże popularnej imprezy rowerowej nie tylko na Mazowszu, ale i w całym kraju. Legionowski odcinek był pierwszym etapem z piętnastu.

Tylko start i meta imprezy oraz pierwsze i końcowe kilometry wyścigu prowadziły przez Legionowo. Reszta trasy to teren gminy Jabłonna i jej przepiękne Lasy Chotomowskie, które są świadkiem coraz większej ilości zawodów sportowych. To był prawdziwy najazd amatorów kolarstwa MTB. Prawie 1300 zawodników ukończyło rywalizację na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga.

Nie sposób wymienić wszystkich zwycięzców w poszczególnych wyścigach i  w klasyfikacjach wiekowych. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony z wynikami.

Na najdłuższym dystansie Giga (70km) triumfował Grzegorz Czetyrko z Olsztyna (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn), który pokonał trasę w 2:28:21. Finisz był bardzo pasjonujący, bo kolejnych dwóch zawodników straciło do zwycięzcy… sekundę! Drugim zawodnikiem imprezy okazał Adrian Jusiński z Tłuszcza (TRW Cloudware Team), triumfator sobotniej imprezy w Wieliszewie, a trzecim Artur Korc z Olsztyna(Kross Centrum Rowerowe Olsztyn). Czwarty na mecie Marek Stram z Dziekanowa Leśnego (Retro Rowery Duda Team) stracił do podium zaledwie trzy sekundy. Wśród kobiet na najdłuższym dystansie triumfowała Małgorzata Nowacka z Bydgoszczy (RowerTour.com), która 70km pokonała w 3:03:24. Drugie miejsca zajęła Małgorzata Lutecka z Łodzi (iFON.pl) – 3:28:06. 40 sekund po Luteckiej na mecie zameldowała się Ulrike Fuhrmann z Warszawy (Team 360).