Ultramaraton Powstańca. Po raz czwarty pobiegli w hołdzie Powstańcom

ultra

Najlepsze kobiety w Ultramaratonie Powstańca

Po raz czwarty w gminie Wieliszew odbył się Ultramaraton Powstańca. Rywalizowano na dystansie 63km, co ściśle wiązało się z walkami Powstania Warszawskiego. 63 dni walk = 63km podczas ultramaratonu.

Trasę wieliszewskiego ultra można było pokonać indywidualnie bądź drużynowo. 267 solistów ukończyło mordercze zmagania przede wszystkim z samym sobą, do tego doszła letnia aura, chociaż ta była łaskawsza niż rok temu. Wystartować było można w sztafetach od 2 do 7 osób. W tej rywalizacji ukończyło start aż 75 sztafet. Wszyscy uczestnicy biegli szlakiem „kuriera powstańczego”, zaliczali punkty kontrolne związane z Turystycznym Szlakiem Patriotycznym „Polski Walczącej”. W punktach kontrolnych i w strefach zmian oczekiwali żołnierze z 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej in. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera z Olszewnicy Starej. Na całej trasie, prócz bufetów, pomoc zapewniali rowerzyści z Wieliszew Heron Team, a sami mieszkańcy z poszczególnych miejscowości włączali się aktywnie i proponowali swoje punkty bufetowe.

Mężczyźni indywidualnie

Pierwsza trójka wśród panów to biegacze zamiejscowi. Widać, że wieliszewski ultra cieszy się ogromną popularnością w wielu zakątkach naszego kraju. Pierwsze miejsce zajął głogowianin, Piotr Stachyra (Eventador Głogów). 63km pokonał w 4:30:11. Drugi linię mety przekroczył Damian Falandysz z Pruszkowa (WPRUNNING) – 4:51:01. Na podium znalazł się jeszcze Mateusz Ceremuga z miejscowości Orzesze (OPP Katowice) – 5:05:52. Najlepszym z naszego powiatu okazał się Maciek Milewski z Legionowa, który zajął 7 miejsce z czasem 5:13:42. Zmagania ukończyło 214 zawodników.

Kobiety indywidualnie

Niespodzianki nie było. Najlepszą podczas 4. Ultramaratonu Powstańca została Patrycja Bereznowska (Wieliszew Heron Team), która pokonała trasę w 5:28:16. Drugą lokatę wywalczyła Joanna Kowalska z Warszawa, która straciła do zwyciężczyni tylko ponad 4 i pół minuty – 5:32:49. Z pewną dumą ogłoszę, że trzecie miejsce zajęła nasza redakcyjna koleżanka, Katarzyna Foszner, reprezentująca Fit-Line Fitness Legionowo. Trasę pokonała w świetnym tempie poniżej 6 minut na kilometr, co dało jej czas 5:59:58. Była też pierwsza w swojej kategorii wiekowej. Brawo Kasia!

Sztafety – ogólnie

Najszybszą sztafetą 4. Ultramaratonu Powstańca został Ks Maków Biega w składzie: Mariusz Łojewski, Cezary Jaroszewski, Radosław Maluchnik, Daniel Mocek, Tomasz Filipowicz, Anna Nowakowska, Piotr Wielechowski. Siedmioosobowa sztafeta potrzebowała do zwycięstwa 4 godzin 11 minut i 37 sekund. Na drugim miejscu gospodarze czyli Wieliszew Heron Team: Sebastian Jankowski, Kinga Reda, Hubert Gronowski, Robert Szkółka, Marek Stasiorczyk, Tomasz Bruderek – 4:31:13. Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy ze sztafety Wprunning: Daniel Dumeracki, Izabella Gajewska, Andrzej Miedziejewski, Sebastian Kieszek, Tomasz Wojenka, Tadeusz Fojud – 4:31:49.