VIII Noworoczny Bieg Chotomowski. Rozpoczęli biegowy rok w Chotomowie (galeria)

noworoczny_17

Za chwilę pobiegną ulicami Chotomowa (fot. GP/MM)

W święto Trzech Króli w Chotomowie odbył się VIII Noworoczny Bieg Chotomowski. Trzydziestka śmiałków, w siarczystym mrozie, przebiegła 5,3km i przywitała biegowy 2017 rok. To już drugie powitanie roku w Powiecie Legionowskim. W zeszłą niedzielę witano rok w Wieliszewie.

Ju ósmy raz ulicami Chotomowa przebiegli uczestnicy Noworocznego Biegu. Trasa wiodła ulicami i chodnikami miejscowości, a organizatorem imprezy była Fundacja „TU I TERAZ” wraz z Grupą Biegową CHTMO. Mimo 13-stopniowego mrozu uczestnicy pokonali trasę tempem konwersacyjnym, by następnie przenieść się w gościnne progi Gminnego Centrum Kultury i Sportu, mieszczącego się w Domu Strażaka.

„Widać, że bieganie to ich pasja”

To już nasze ósme noworoczne spotkanie. Mimo że było troszkę mniej osób niż w zeszłym roku, uważamy wraz z naszą grupą, że warto robić takie spotkania, gdzie wszyscy są w stanie przebiec nieco ponad 5km. Widać, że bieganie to ich pasja. Było mroźnie, ale byliśmy przygotowani na takie warunki. W GCKiS w Chotomowie mogliśmy napić się gorącej herbaty i kawy oraz zjeść przygotowane ciasta i słodkości. Zapraszamy na kolejne spotkania biegowe organizowane przez nas i dziękujemy, że znów z nami byliście – podsumowała imprezę Urszula Machnacka, wiceprezes fundacji.

Biegacze otrzymali pamiątkowe medale wykonane przez sponsora biegu – Pracownię Reklamy Retro, wykonane przez Magdę i Wojciecha Kisielińskich.