Wieliszewski Crossing. Letnie bieganie w Janówku Pierwszym (galeria)

crossing_02

Rowerzyści przed startem (fot. Piotr Mostowiec)

Kolejna edycja Wieliszewskiego Crossingu odbyła się w nowej lokalizacji w Janówku Pierwszym. Nie było WTC, a nowa trasa w okolicach Jeziora Góra i miejscowości Góra, czy Łowiska Okoń. W imprezie wzięło udział ponad 550 amatorów jazdy na rowerze i biegania.

Trasa po części wiodła sierpniowym odcinkiem Ultramaratonu Powstańca. Tym razem uczestnicy nie mieli upału, a deszczową pogodę, błoto na trasie, tak jak powinno to wyglądać na crossingu. Za nim wystartowali dorośli do rywalizacji przystąpiły ich pociechy. Rywalizowały na rowerach, a także biegały na krótszych dystansach.

MTB – 20km

Najszybciej ponad 20-kilometrową trasę crossingu pokonał Marcin Kudlak (MCP Bike Team), który potrzebował na to 41 minut i 7 sekund. Na drugim miejscu uplasował się „miejscowy”, czyli reprezentant Wieliszew Heron Team, Artur Sienkiewicz. Trasę pokonał w 41:35. Na podium znalazł się jeszcze Dariusz Ziółkowski (Timbud Team) – 41:51. Wśród pań triumfowała Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team) – 45:31. 29 sekund do zwyciężczyni straciła Julita Tomaszewska (Timbud Team). Na trzecim stopniu stanęła Magdalena Kosko (MCP Bike Team) – 46:07. Pełne wyniki rywalizacji można znaleźć TUTAJ.

Bieg – 10km

Nie mogło być inaczej. Rafał Szymborski, zna trasę jak własną kieszeń, ponieważ codziennie może ją pokonywać. Zawodnik, mieszkający w Górze, reprezentujący BKS Watahę, wygrał rywalizację ze znaczną przewagą. Czas zwycięzcy to 38:13. Drugą lokatę wywalczył Paweł Tymiński (MKS Dreptak) – 40:19. Na podium znalazł się jeszcze Adam Pożarowszczyk (Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo), który na mecie zameldował się w czasie 40:52. Najszybszą kobietą podczas letniej edycji Wieliszewskiego Crossingu okazała się Patrycja Bereznowska (Wieliszew Heron Team) – 46:12. Za nią na drugim stopniu podium stanęła Ola Pucek-Mioduszewska (Kingrunner) – 49:08. Z czasem 50:14 na trzecim miejscu minęła linię mety Klaudia Krajewska (Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo). Pełne wyniki rywalizacji można znaleźć TUTAJ.

Duathlon

Morderczy duathlon ukończyło 51 osób w tym 11 kobiet. Najszybciej obie trasy – rowerową i biegową – pokonał Paweł Tymiński (MKS Dreptak) – 1:28:48. Kolejnym zawodnikiem, który połączył dwie dyscypliny, okazał się Maciej Wieczorek (Bike Fun Legionowo) – 1:29:38. Na podium stanął jeszcze Krzysztof Skwark (Polonia Warszawa MTB) – 1:29:42. Najtwardszą duathlonistką (choć uważam, że wszystkie były niesamowite!!!) okazała się Magdalena Kosko (MCP Bike Team) – 1:40:37. Kolejne miejsce zajęła Lidia Pawlak (Timbud Team) – 1:44:30. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Radziszewskiej (MCP Bike Team) – 1:44:40. Pełne wyniki – TUTAJ.