Wieliszewski Crossing ruszył po raz czwarty (676 zdjęć!!!)

crossing_42

4. edycja Wieliszewskiego Crossingu rozpoczęta (fot. GP/MM)

Nie bez kłopotów organizacyjnych ruszyła czwarta edycja popularnego Wieliszewskiego Crossingu. Ze względu na ptasią grypę panującą nad Zalewem Zegrzyńskim, zawody zostały przeniesione z komornickich ścieżek na trasę do Wieliszewa.

Rowerzyści i biegacze rywalizowali na trasie znanej z ubiegłorocznego, październikowego i finałowego crossingu w 2016 roku w Wieliszewie. Piękna i słoneczna pogoda, lekki mróz i niestety częściowo oblodzona trasa to główne atrakcje pierwszego, zimowego etapu Wieliszewskiego Crossingu. Nie odbyło się bez upadków, szczególnie rowerzystów w okolicach wieliszewskiego gimnazjum. Jednym z pechowców był Andrzej Ignatowicz z Truchtu Tarchomin Team, który zaliczył bolesną wywrotkę. Pozbierał się na tyle, że ukończył również bieg… jako szósty od końca wśród mężczyzn. Jemu i innym pechowcom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Najpierw ruszyli kolarze

Rowerzyści startowali w kilkunastosekundowych odstępach. Wśród mężczyzn triumfował Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), który dystans około 15km pokonał w 33:58. Drugi zawodnik crossingu, Artur Sienkiewicz (Wieliszew Heron Team), przejechał dwie pętle w czasie 34:21. Na trzecim stopniu podium zameldował się Sławomir Kąkol (Timbud Team) z czasem 35:54. Wśród kobiet najlepszą okazała się Joanna Gumieniak (Mayersport Bokserska Auto Serwis). Trasę crossingu pokonała w 40:07. Za nią na drugiej pozycji uplasowała się Magdalena Kosko (Klinika Rowerów), która do zwyciężczyni straciła minutę i 42 sekundy. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Żochowskiej (Fundacja Teraz Twój Ruch) – 43:02. Zmagania ukończyło 178 amatorów rowerowych wyścigów.

Po rowerzystach przyszedł czas na biegaczy

Punktualnie o 12.30 na trasę jednej pętli, czyli około 7,5km, ruszyli biegacze. Blisko 400. zawodników pokonało trudną trasę biegu. Najszybszym okazał się Marek Dzięgielewski (KB. im. P. Sękowskiego w Płońsku). Zawodnik z Dłużniewa pokazał dużo młodszym kolegom klasę i linię mety na stadionie w Wieliszewie minął w 25:35. Za nim z 11-sekundową stratą na metę przybiegł Rafał Szymborski (BKS Wataha Warszawa). Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Wojtczakowi z Gostynina – 27:43. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Kwiatkowska (12TRI/Nadystansie.pl), która trasę pokonała w 31:27. Za nią na drugim miejscu uplasowała się Kinga Reda (Wieliszew Heron Team), która 7,5km przebiegła w 32:20. Podium uzupełniła Patrycja Bereznowska (Wieliszew Heron Team) – 33:05.

Wszystkie wyniki klasyfikacji dziecięcych, duathlonowych jak i poszczególnych kategorii można znaleźć TUTAJ.