Wielki Jakuszycki Szlem ukończony!

rowerowy-bieg-piastow

Rowerowy Bieg Piastów ukończony!

Jacek Wodyczko z Grupy Biegowej CHTMO postanowił w tym roku wystartować w trzech etapach Wielkiego Jakuszyckiego Szlema. W ostatnią sobotę 28 września uczestniczył w Rowerowym Biegu Piastów!

Wodyczko najpierw marcu startował w 43. Zimowym Biegu Piastów, gdzie ścigał się m.in. z Justyną Kowalczyk. Na narciarskiej trasie na 50km z Polany Maliszewskiego wystartowało ponad 1600 narciarzy z 31 państw – Europy, Ameryki Północnej, Azji i… Australii. Zawodnik z Chotomowa zajął 848 lokatę,poprawiając się o 50 miejsc w stosunku do poprzedniego startu. Najważniejszy jednak był czas! Tym raz 50km pokonał w 3:54:53! Życiówkę poprawił o ponad 50 minut.

Na koniec sierpnia Ultra – biegowo

W przedostatnią sobotę sierpnia zawodnik Grupy Biegowej CHTMO kolejny raz odwiedził dzielnicę Szklarskiej Poręby – Jakuszyce. Tym razem jego celem był bieg ultra na dystansie około 50km podczas 7. Letniego Biegu Piastów. W pięknych Izerach Wodyczko mógł cieszyć się z ukończenia rywalizacji w czasie 6:13:20, co dało mu 235 miejsce i miano bycia Ultrasem!

28 września, w jesiennej scenerii, Jacek Wodyczko po raz trzeci udał się na Dolny Śląsk, by w Górach Izerskich dopełnić formalności. Tym razem na rowerze…

– To była bardzo ciekawa impreza rowerowa. Trasa z Polany Jakuszyckiej była bardzo ciekawa, urozmaicona, po prostu taka, jaką można sobie zażyczyć na rowerowy start. Od jazdy po błocie, podmokłych torfowiskach, szerokich szutrowych ścieżkach, poprzez szalone zjazdy w dół z prędkością nawet do 60km/h. A do tego wspinaczka plus ostre zjazdy po kamieniach i korzeniach. Była adrenalina!, ale i ogromne szczęście na mecie. Cieszę się również, że trasę pokonałem razem z synem Michałem, który linię mety minął tuż przede mną.

Jacek zajął ostatecznie 174 lokatę z czasem 4:03:37. Na trasie z każdym kilometrem mijał kolejnych rywali. Na 9km był 260, na 26km – 220, na 48km – 179, a na finiszu na 61km – 174.