Z parkrunowych tras. Cz. 12. Piąte urodziny parkrun Polska (galeria)

parkrun-jablonna_12

Wystartowali po raz ósmy (fot. GP/UM)

Po raz ósmy w jabłonowskim parku spotkali się miłośnicy biegania w biegach parkrun. Dziś świętowali piąte urodziny tej imprezy w Polsce, której inauguracja nastąpiła 15 października 2011 roku w Gdyni. Dziś w Polsce mamy 38 lokalizacji, a za tydzień ruszy 39. w Ełku.

W Jabłonnie pobiegło 36 zawodników i zawodniczek, choć w sobotni ranek było tylko kilka stopni ciepła. Nie przeszkodziło to w ciekawej rywalizacji, gdzie aż 18. osób pobiło swoje personalne rekordy w lokalizacji jabłonowskiej. Sześciu nowych biegaczy wystąpiło po raz pierwszy. Właśnie debiutant Daniel Mikielski wygrał swój pierwszy prarkrun w Jabłonnie.

Wspaniały rekord trasy!

Mikielski nie dość, że wygrał to ustanowił świetny rekord trasy, która uważana jest za jedną z trudniejszych na polskiej mapie biegów parkrun. Rekord Patryka Kościelskiego nie przetrwał długo, bo tylko trzy tygodnie. Od soboty, od około godziny 9:19 rekordzistą jest Dawid Mikielski, który 5km pokonał w 17:05. Drugi na mecie Adam Pożarowszczyk (Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo) stracił do rekordzisty minutę i 39 sekund. Trzecią pozycję zajął Hubert Gronowski (Wieliszew Heron Team) z czasem 18:46. Rekord Mikielskiego był jedynym rekordem trasy wśród mężczyzn w 38 lokalizacjach w sobotnich urodzinowych startach. Jeden był także wśród kobiet w parkrun Skierniewice.

Niedzielska po raz trzeci

Wśród kobiet w Jabłonnie po raz trzeci zwyciężyła Joanna Niedzielska (Ministerstwo Głupich Kroków Legionowo). Dziś wygrała klasyfikację kobiet w czasie 24:23. Gdyby nie pomyliła trasy w jednym z poprzednich parkrunów pewnie miałaby na koncie cztery wygrane. Drugie miejsce przypadło Urszuli Szewczyk (Runners Team Jabłonna), która linię mety minęła w 25:13. Najniższy stopień podium zajęła Anna Gryziak – 28:20.

Ciekawostki parkrunowe

Biegacze w parku w Jabłonnie na parkrunowej trasie wykręcili już 1645 kilometrów, na co złożyło się 329 biegów indywidualnych. Przynajmniej raz na jabłonowskiej trasie zaprezentowało się 143 zawodników i zawodniczek.  Przy biegach pomagało w sumie już 77 razy. Tyle było wolontariuszy i koordynatorów podczas ośmiu edycji biegu.