Legionowo. Zawodniczki z Elite Cheerleaders Academy wywalczyły z kadrą narodową 4. miejsce na Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu Sportowym

Zawodniczki z Elite Cheerleaders Academy Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu Sportowym

Zawodniczki z Elite Cheerleaders Academy na Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu Sportowym

W Orlando (USA) trwają Mistrzostwa Świata ICU WORLDS 2024. Kadrę Polski na tą imprezę stanowią zawodniczki i zawodnicy z 8 klubów cheerleadingu sportowego, którzy otrzymali nominację na podstawie wyników z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Raszynie. Wśród utalentowanych zawodniczek reprezentujących Polskę znalazły się m.in. trzy dziewczęta z legionowskiego klubu Elite Cheerleaders Academy, które wywalczyły 4 miejsce w jednej z konkurencji.

Elena Kowalczyk (uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym), Lena Krawczyk (chodzi do Warszawskiej Szkoły Filmowej i kreacji gier video) i Laura Skubis (Niepubliczne Liceum Academy of the Futura) mają po 15 lat. To młode i utalentowane zawodniczki, które na co dzień trenują Cheerleading Sportowy w legionowskim Klubie Elite Cheerleaders Academy. Z legionowskim zespołem zdobyły wiele medali zarówno w występach indywidualnych jak i drużynowych. Trzy młode tancerki razem ze swoją trenerką, Izabelą Nierwińskąt poleciały do USA już w sobotę (20 kwietnia).

Za swoją ciężką pracę i determinację, Elena, Lena i Laura zostały zaproszone do współtworzenia Kadry Narodowej z drużyną Dream Team z Garwolina. Na mistrzostwach świata w kategorii Freestyle Pom Youth zameldowało się 12 zespołów z całego świata. 24 kwietnia zespół wywalczył awans do finału pokonując reprezentacje m. in. Grecji, Australii czy Kolumbii.

25 kwietnia tancerki ponownie zatańczyły na parkiecie. Po emocjonującym pojedynku nasza reprezentacja wywalczyła 4. miejsce (za Japonią, USA i Meksykiem), tym samym zapisując się na kartach historii polskiego cheerleadingu, ponieważ nigdy wcześniej polska drużyna w tej formacji nie zdobyła tak wysokiego miejsca na Mistrzostwach Świata. Elena, Lena i Laura wraz z koleżankami z kadry narodowej wyprzedziły wszystkie drużyny z Europy.

Starty polskich zawodników (w tym z powiatu legionowskiego) zostały rozłożone na 3 dni (24-26 kwietnia 2024 r.), ze względu na różne konkurencje, w których będą uczestniczyć.