Biedronka czeka na decyzję

5204685f35e7d.jpg

Prawdopodobnie już za tydzień poznamy decyzję, jaką wydał Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego w sprawie inwestycji, jaka powstaje przy ulicy Modlińskiej w Jabłonnie.

 

Budowa, jaka powstaje na rogu ulic Parkowej i Modlińskiej stała się przyczyną konfliktu pomiędzy Gminą Jabłonna i Starostwem Powiatowym. W minionym roku gmina wydała warunki zabudowy dla inwestycji. Według Wójt Olgi Muniak pozwolenie na budowę, wydane przez starostwo, jest z nimi niezgodne. Efektem tego była skarga do wojewody, który przyznał rację Gminie Jabłonna. Wojewoda Mazowiecki uznał, że pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowo-handlowego z miejscami parkingowymi na terenie działek 67213, 67314, 67316, 71615 w Jabłonnie oraz dwóch zjazdów publicznych z drogi gminnej ul. Parkowej jest dotknięte wadą rażącego naruszenia prawa. Jako główne błędy wymieniane są: lokalizacja zjazdu i szerokość elewacji.

 

Będą odwołania
Jak przyznała wcześniej rzecznik starostwa Joanna Kajdanowicz, stronom przysługuje możliwość odwołania do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W przypadku wniesienia odwołania przez którąkolwiek ze stron decyzja nie będzie prawomocna do czasu, do kiedy nie zakończy się postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującym prawem decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie musi zakończyć postępowania, gdyż może zostać zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w pierwszej instancji, a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego w drugiej instancji. Do czasu zapadnięcia prawomocnego rozstrzygnięcia decyzja ta nie wchodzi do obrotu prawnego – informowała rzecznik o możliwych procedurach. Starostwo nie zamierza odwoływać się od decyzji wojewody, gdyż organowi I instancji nie przysługuje odwołanie od decyzji organu II instancji. Oczekujemy na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy, ponieważ ustalenia organów administracji i sądów będą dla nas bardzo ważne przy postępowaniach dotyczących kolejnych wniosków inwestorów – zapewnia rzecznik.

 

Ponieważ Spółka Kollodium sprzedała ten teren na rzecz Spółki JERONIMO MARTINS POLSKA SA., w kwietniu spółka skorzystała z tej drogi prawnej i złożyła odwołanie od decyzji wojewody. Ten nie znalazł podstaw do uwzględnienia skargi i przesłał dokumentację sprawy do nadzoru budowlanego. Decyzja została już podjęta jednak rzecznik prasowy GINB Renata Ochman wstrzymuje się z informacją do czasu, kiedy strony otrzymają powiadomienia o rozpatrzonej sprawie.

iw

 

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 10

  1. Decyzja już jest. Biedronka będzie.

  2. Przecież to wojewoda „dostał w pysk” za to że nie chce pośredniczyć w wymianie Rolexów. Musi bardzo boleć, bo GINB w uzasadnieniu napisał: „Dodatkowo należy zauważyć, że z projektu budowlanego wynika, że główne wejście do budynku biurowo-usługowo-handlowego znajduje się od strony ulicy Modlińskiej” i wojewoda musi to zmilczeć !!! Powołane przez GINB rozporządzenie przy określaniu frontu, operuje WYŁĄCZNIE wejściem-wjazdem na działkę, NIGDY do budynku. Następny cytat: „Tym samym nie brak jest podstaw do stwierdzenia, że w tym zakresie decyzja Starosty Legionowskiego z dnia 31 sierpnia 2012 r. Nr 1191/12. znak: WA.6740.1125.2012.KN jest niezgodna z decyzją Wójta Gminy Jabłonna z dnia 7 listopada 2011 r. NR 136/2011.znak: LP.6730.73.2011.” niezły cyrk. To organy administracji architektoniczno-budowlanej leją się po pyskach w kolejce do Rolexów, decyzji Wójta o WZ NIKT, NIGDY nie skarżył i jako JEDYNA w tym cyrku spokojnie sobie funkcjonuje w obrocie prawnym.

  3. wz mogą zaskarzyć tylko strony. tym bardziej że jedna ze stron to gmina która nadała klauzulę super tajną bo pewnie by i co inne wyszło na jaw 🙂 tak więc i termin przeleciał i nawet protest setki mieszkańców ale po terminie zdał się złemu psu na budę.

  4. Szkoda klawiatury na odnoszenie się do takich wpisów. Gmina stała się stroną, odrzuconą przez Starostę a uznaną przez Wojewodę i podtrzymaną przez GIMB, dopiero przy procedurze wydawania decyzji o pozwoleniu na budowę. Przy WZ była organem. Oczywiście decyzję GINB można zaskarżyć w ciągu 30 dni. Wystarczy napisać jedno ze zdań cytowanych niżej lub zarzucić w ogóle brak jednoznacznego rozstrzygnięcia – organ nie może rozstrzygać, że „Definicji elewacji frontowej nie zawierają przepisy prawa” to może być z każdej strony, tym bardziej, że „¢ 6. 1. Szerokość elewacji frontowej, znajdujàcej się
    od strony frontu działki” to określenie właśnie z przywoływanego (jedynego) przez GINB rozporządzenia. Moim zdaniem, z takimi kwitami w ręku, zaskarżanie tej decyzji jest nieopłacalne. Zwolennicy marketu, będą mieli market. Natomiast do historii procedowania w Jabłonnie, dołożyć oświadczenie kanarka z wynagrodzeniem od chrząszcza siedmiokropka, na deser dewastację zabytkowych carskich koszar + sprzedaż pomnika Kościuszkowców na Piaskach dla innej sieci handlowej i oddać Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz kilku sieciom telewizyjnym.

  5. GINB na podstawie dokumentacji stwierdziło co jest wejściem głównym to raz. w decyzji wojewody nr 15/2013 czytamy: organ nadzoru nie podziela stanowiska skarżącego Wójta Gminy Jabłonna dotyczącego dominującej funkcji biurowej na przedmiotowym terenie i związanej z nią kategorii obiektu.

    Rozumiem że Pani Wójt nie musi znać się na wszystkim ale inspirator pisma to obowiązkowo powinien, ale co zrobić jak on zaślepion nienawiścią do niedawnego blizniego swego. Dla kogo teraz mruczysz koteczku?

  6. A co ma wejście główne do elewacji frontowej? Pisma gminy do wojewody jeszcze nie widziałem, to z tą inspiracją mnie przeceniasz. To że w jednym punkcie wojewoda nie podzielił stanowiska skarżącego nie zmienia faktu, że decyzję unieważnił. Dalej piszesz jakoż nieskładnie, bliźnimi są wszyscy nie ma podziału na dawnych i niedawnych.

  7. Z tego co pamiętam to szlagierem tematu była zmiana funkcji i kategorii obiektu :), decyzja wojewody potwierdziła li tylko rozbieżność w temacie,a że nie była skuteczna w momencie rozpoczęcia budowy to decyzja ostateczna instytucji wyższego stopnia w tym wypadku GINB, ze względu na „miałkość” argumentów strony skarżącej jest taka jaką znasz.Natomiast wydanie wz dla tego miejsca i takiego obiektu to koszmar komunikacyjny do czasu wykonania całej obwodnicy.

  8. o kategorii to ja bajdurzyłem na forach. GINB odnosił się do decyzji Wojewody a nie miałkości internetowych wpisów.

    A dalej to nowość!!! nie wiedziałem że można nie wydać WZ. ale wiedziałem bo widziałem, że już w trakcie budowy można wydać decyzję o zmianie sposobu użytkowania np. z biurowo – handlowo – usługowego na służby zdrowia albo dom opieki społecznej

  9. No i koncepcja pani Wójt i jej doradców jak zostać „dobrym wujkiem” kosztem starosty padła po decyzji GINB (zgoda starosty na budowę Biedronki jest prawidowa).
    Chyba, że od początku było to wiadomo, że odwołania są grą na czas, a wójtowa gra pod publiczkę? Przecież to ona odpowiada, za politykę urbanistyczną w swojej gminie.

  10. i prysły zmysły o potędze…

Dodaj komentarz