Gmina Jabłonna walczy o rondo

5204609222868.jpg

W ubiegłym tygodniu ulica powiatowa, łącząca Jabłonnę i Chotomów, stała się tematem rozmów podczas sesji Rady Gminy Jabłonna. Radni chcą, aby w budżecie powiatu na 2013 rok znalazło się rondo na skrzyżowaniu Chotomowskiej i Kisielewskiego. Takie rozwiązanie miałoby poprawić bezpieczeństwo przy nowopowstającej szkole.

Radny Mariusz Grzybek podczas listopadowej sesji w Jabłonnie zwrócił się z prośbą do wójt oraz radnych, by zaplanować z wyprzedzeniem organizację ruchu komunikacyjnego pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa dla dzieci i rodziców, którzy będą w przyszłości korzystać z Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Budowlanego w Chotomowie. – Rozmawiałem ze starostwem, by utworzyć tam rondo. Za 2 lata będzie już za późno – przekonywał radny do działań w tej sprawie. Przypominał problemy podczas innych inwestycji, kiedy to radni nie dopilnowali interesów mieszkańców i zaznaczył, że chciałby uniknąć podobnych sytuacji jak w przypadku wiaduktu. – To będzie placówka gminna, gdzie mieszkańcy ze wszystkich stron będą przyjeżdżać, i z Jabłonny, i z Rajszewa, i ze Skierd. Chciałbym, by powiat zadbał o środki finansowe na tę inwestycję – mówił o drodze powiatowej.

Interpelacje radnej
O tym, że ulica ta jest jedną z dróg powiatowych narażonych na duże natężenie ruchu drogowego, mówiła również radna powiatowa Grażyna Trzaskoma. – Proszę o wsparcie moich działań – zwracała się na sesji i przedstawiła interpelacje wystosowane do Starostwa Powiatowego. Wśród koniecznych inwestycji na terenie gminy, wymieniła m.in. kontynuację budowy chodnika i oświetlenia wzdłuż ul. Chotomowskiej. Według niej zarząd powiatu pominął te znaczące inwestycje, wskazując inne priorytety tzn. inwestycje dofinansowane ze środków finansowych zewnętrznych. Trzaskoma przypomniała, że istnieje projekt budowy chodnika, ale brakuje projektu oświetlenia Chotomowskiej. – Uważam, że te zadania powinny być spójne – zwróciła się do radnych. – Ze względu na brak możliwości pozyskania środków zewnętrznych i brak współpracy między gminą a powiatem, nie zostało to uwzględnione w budżecie przez powiat – mówiła o projekcie budżetu na rok 2013. Według niej zarząd wysłał pismo do UG Jabłonna z pytaniem czy planuje ona jakieś inwestycje, ale odpowiedź wpłynęła za późno, bowiem dopiero w listopadzie. Radna nie chciała tego bliżej komentować.

Rondo czy skrzyżowanie?
W minionych latach został wykonany ciąg pieszo-rowerowy oraz oświetlenie na części ulicy Partyzantów. Wtedy gmina partycypowała w kosztach budowy i potrafiła porozumieć się z powiatem. Teraz radni z Jabłonny chcieliby spotkać się z radnymi powiatowymi, aby walczyć o realizację chodników wzdłuż ul. Chotomowskiej (ul. Partyzantów w kierunku ul. Modlińskiej). Pytania rodzi sposób rozwiązania skrzyżowania przy budowanej szkole. Jedni przekonują o konieczności budowy ronda, innym wystarczy chodnik, remont nawierzchni i sygnalizacja świetlna. Na planach widać bowiem parkingi i drogę wewnętrzną, która zapewni bezpieczeństwo parkującym rodzicom.

Co z prywatną działką?
Nie bez znaczenia dla przyszłych rozwiązań jest fakt istnienia pomiędzy szkołą a Chotomowską prywatnej działki. Działka nr 150 we wsi Chotomów nie jest objęta obowiązującym MPZP. W studium jest to teren przewidziany pod zabudowę mieszkaniową i usługową. Jak potwierdza UG Jabłonna w 2009 roku były podjęte negocjacje z właścicielami w celu zakupu nieruchomości. – Wobec żądanej ceny dużo przekraczającej wartość nieruchomości negocjacje przerwano – informuje rzecznik prasowy Michał Smoliński.

Bunt mieszkańców
W przyszłości ruch komunikacyjny zwiększy się na ulicy Kisielewskiego. Wąska dróżka między domami jednorodzinnymi, która była już przedmiotem sporu między mieszkańcami a policją, w przyszłości będzie jeszcze bardziej niebezpieczna. Zmiany są konieczne. By sprawa ruszyła z miejsca, angażują się w nią sami mieszkańcy, którzy organizują w zbliżającym się tygodniu spotkanie ze starostą. Są zdeterminowani by walczyć o przebudowę drogi powiatowej przy szkole, która w 2014 roku przyjmie 800 dzieci. – Zdaniem Komendanta Powiatowego Policji miejsce to wymaga uspokojenia ruchu, bowiem pojazdy przelatują przez to skrzyżowanie z prędkościami ponad 100 km/h. Dziś, w listopadzie 2012, na tym skrzyżowaniu nie ma nawet chodnika czy pobocza – pisze w liście do starosty mieszkaniec Chotomowa Marcin Mizgalski.

Konieczny kompromis
Z jego inicjatywy w nadchodzącym tygodniu dyskutować na ten temat będą: Starosta Powiatu Legionowskiego Jan Grabiec, Wice Wójt Gminy Jabłonna Tadeusz Rokicki, Komendant Powiatowy Policji w Legionowie Paweł Piasecki, pełnomocnik ds. budowy CEKS Janusz Karmel, Radny Powiatu Legionowskiego Igor Krajnow i Radna Powiatu Legionowskiego Grażyna Trzaskoma. Zebranie będzie dotyczyło zaprojektowania i wybudowania ronda lub innego rozwiązania, dokończenia budowy ciągu pieszo-rowerowego do cmentarza w Jabłonnie oraz zmiany organizacji ruchu wzdłuż drogi powiatowej nr 1820W Partyzantów – Chotomowska na odcinku przed budowaną szkołą.
O ustaleniach ze spotkania poinformujemy w kolejnym wydaniu GP.

Iwona Wymazał

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 58

  1. To jest oczywiste, że rondo powinno tam być. Nie wiem dlaczego powiat sam nie wpadł na ten pomysł. Po wprowadzeniu dzieci do nowej szkoły na działanie będzie już za późno.
    Chyba, że to narodowa praktyka, działać po szkodzie?
    Co do ostatniego akapitu „dokończenia ciągu pieszo-rowerowego to mnie po prostu dziwi, że nie były podjęte żadne kroki, znowu czekamy na szopkę przedwyborczą, a przez 4 lata nic…?

  2. A dla mnie oczywiste jest to że w pierwszej kolejności powinno się realizować inwestycje służące WSZYSTKIM mieszkańcom np: wodociąg, kanalizacja.

  3. wodociągi, kanalizacje buduje wójt, natomiast drogę powiatową starosta tu d….. i tam też bez względu na kolejność

  4. Rondo, czy światła dwa aspekty utrudniające życie mieszkańcom którzy codziennie będą przejeżdżać… Światła czy rondo? Dwa aspekty które ułatwią dołączenie się do ruchu w ciągu ulicy partyzatów mieszkańcom z osiedli przy Kisielewskiego oraz osobą którzy będą zjeżdżać do szkoły.

  5. Ad. „dokończenia ciągu pieszo-rowerowego” – w projekcie budżetu gminy przewidziano kasę na oświetlenie, Temat samego „ciągu” musi podjąć starostwo bo droga jest powiatowa.

    Dzisiejsze spotkanie starosta odwołał rano (olał). Musi mieć bardzo niską ocenę swego zastępcy od inwestycji (ja go akurat w tym rozumiem) jeżeli uważa, że nie mógł go zastąpić na spotkaniu. Wychodzi na to, że jak starosty nie ma to powiat zamknięty na patyk. A jak ludzie wrócą do domu przez rogatki jak powiat zamknięty???

    Spotkanie jest konieczne. Natychmiast przecież trzeba zdecydować o finansowaniu zjazdów, wjazdów i lewoskrętu – czyli przebudować drogę powiatową. To wszystko jest objęte decyzją o pozwoleniu na budowę CEKS i ma pozytywną decyzję starosty – jako zarządcy drogi.

    To ja się pytam radnych powiatowych: czy Wy wiecie na której planecie żyjecie??? czy wystarczy pokazać się z wiankiem pod pomnikiem? A może helikopter będzie dzieci woził???

  6. Kochani, zapomnieliśmy o nadaniu imienia nowemu wiaduktowi w Chotomowie. Skoro rondo ma być im. Muniak, to może nazwijmy go im. Modzela lub Syguły, przeca to nasi zasłużeni działacze ;))))

  7. Warto dodać update: Starosta Jan Grabiec odwołał dzisiejsze spotkanie, wymawiając się nagłą chorobą i wystawiając nas wszystkich do wiatru. @anarchista – tak, jesteśmy „za”, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – kanalizacja w Chotomowie w ciągu najbliższych 5-ciu lat nie powstanie, i to jest zadanie Gminy a nie Starostwa. @set: rozważania „światła czy rondo” zostawmy fachowcom, na chłopski rozum samochód, pędzący 100 km/h, po przejechaniu przez to skrzyżowanie na „zielonym” nadal będzie tak grzał. O kierowcach, jadącym na „późnym żółtym” nie chcę nawet myśleć, dość dodać, że codziennie obserwuję wyprzedzanie na skrzyżowaniu w tym miejscu. Dlatego rondo wydaje się być lepsze (i tańsze do wykonania, co nie jest bez znaczenia). A na pytanie „komu to ma służyć” odpowiem tak: szkoła jest zaplanowana na 800 dzieci. W Chotomowie mieszka 7.500 osób. W dużym uproszczeniu: co dziesiąty mieszkaniec Chotomowa będzie korzystał z tej szkoły i z tego ronda. Pói co wygląda, że Powiat czeka najpierw na szkołę, potem na wypadek a następnie zajmie się rondem. Na to naszej zgody nie ma, rondo musi powstać przed 1.09.2014

  8. Hej,
    Zgadzam się z wami dolosłymi i cieszę się, że są tacy!
    /
    Jak pójdę do zelówki w nowej szkole, a tam ma być, będę chciał być bezpieczny.
    /
    Mój stalszy blat ma ADHD i jeździ lowelem i też trzeba o nim pomyśleć.
    /
    Moja siostra, też jest samodzielna i będzie z koleżankami chciała na pieszo dostać się do szkoły, jak to ma zrobić w grupie lozblykanych dziewcynek…?
    /
    Mama naszej tlójki nie dopilnuje, bo każdy będzie chodził na inną godzinę, a mama i tata do placy jadą i będą musieli też uważać przed szkołą bo będzie goląco.
    /
    Jak wszystkie dzieci będą opuszczać szkołę: samochody lodziców, pieszo, lowelami – zlobi się tam naplawdę goląco, a zobaccie jak jest telaz.
    /
    Sami nie możemy zadbać o bezpieceństwo, dlatego wszystko w Waszych rękach – Dolosłych, Mądrzejszych.
    /
    Czy wszyscy dorośli, zobaczymy w 2014r.

  9. A ja uważam ,że powinno być to skrzyżowanie trójpoziomowe.

  10. Marcin po co naciskasz by ruch spowalniać a sam na filmach, zamieszczonych w sieci grzejesz 120 km/h w miejscu gdzie znaki wskazują 70 km/h?

    Zostawcie tak jak jest, zlikwidujcie progi na kisielaku, i zamiast tego zbudujcie chodnik. Dzieci nie będą wysiadać na partyzatce co najwyżej na pobliskim przystanku …

  11. To starosta był chory czy na spotkaniu ?

  12. @otis, legendy opowiadasz; nagranie o którym mowisz jest z trasy siekierkowskiej, 4 szerokie pasy, pas awaryjny i brak ruchu pieszych. Naciskam, bo miejsce, o którym mowa, ma i będzie mieć rosnący ruch pieszych a sam piszesz, ze chodnika brak. Więc coś trzeba z tym zrobić. Progi na Kisielewskiego przeszkadzają? To znaczy, ze przekraczasz 20 km/h, do tej prędkości nikomu nie przeszkadzają a mieszkańcy nareszcie przestali bać sie debili, co musieli tu grzać 80 km/h.

  13. na wyrost ta dyskusja i trzepanie piany , jak na razie budowie CEKS trudno się oderwać od ziemi. sporo pieniędzy będzie w 2013 roku na budowę i modernizacje dróg powiatowych. Chyba w powiecie radni kopią się już po kostkach.

  14. Rondo na pewno będzie, już teraz powinno się zaproponować jego nazwę i jest tylko jedno rozsądne rozwiązanie i tylko jeden godny kandydat – Rondo imienia Olgi Muniak.
    jablonna.pl/gmina/pliki/aktualnosci/2010/wmuniak.jpg

  15. @MARCIN Kim jesteś że ustalasz że tu można łamać przepisy a tu gdzie mieszkasz to nie?
    Progi na kisielewskiego przeszkadzają, nie tylko przejezdnym ale także mieszkańcom. To oni zdejmowali elementy lub całe progi bo im chałupy się trzęsły i pękały…
    Jazda 20km/h jest niewygodna gdy samochód nawet przy małym wciskaniu gazu jedzie te 40km/h. A właśnie 40-50km/h tyle właśnie jeździły samochody przed progami bo ulica ciasna i droga dziurawa.

  16. Proponuję podobizny do muzeum figur woskowych 🙂

  17. Rondo Olgi Muniak i Wiadukt Buniewicza – dla mnie czad, sam ufunduje tablice informacyjne o patronach :-)))

  18. @otis: przypominam, ze oznakowanie na ul. Kisielewskiego jasno wskazuje na ograniczenie prędkości do 20 km/h. Jeśli chcesz z tym polemizować – skontaktuj sie z Policja i Zarządca drogi proszę. Jeśli nie potrafisz jechać wolniej niż 40 km/h – no co, nie wiem jak Tobie pomoc 🙂 co do kradzieży progów, to przekaz jest jasny: każdy następny ukradziony zostanie zastąpiony murowanym, a murowany nie jest tak łaskawy jak plastikowe, więc sami zdecydujecie. Zamykając off topic: jeśli jadę na rowerze i słyszę za sobą samochód, który po progu zmienia biegi na dwojke i trójkę, to faktycznie – na trzecim biegu, przy „malym wciskaniu gazu” trudno sie jeździ 20 km/h 🙂

  19. a co pan Buniewicz ma wspólnego z wiaduktem ? Na wiadukcie powinny „zawisnąć” cztery nazwiska

  20. Gmina też może wybudować rondo przy okazji budowy Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Budowlanego w Chotomowie. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych Koszt budowy lub przebudowy skrzyżowania, wraz z koniecznymi drogowymi obiektami inżynierskimi w pasie drogowym oraz urządzeniami bezpieczeństwa i organizacji ruchu, związanymi z funkcjonowaniem tego skrzyżowania, ponosi zarządca drogi, który wystąpił z inicjatywą budowy lub przebudowy takiego skrzyżowania – mogli w Gminie pomyśleć jak projektowali dojazdy do Centrum, a nie tylko Powiat i Powiat. I tyle w temacie

  21. O tym co należy do kogo (Chotomowianin, Marcin) to ja wiem. Marcinie sam sobie przeczysz bo Buniewicz to gmina, a wiadukt powiat. Rozumiem że chcesz pomącić przy pomyśle (GENIALNYM) nazwania wiaduktu im. Pomysłowości Modzela. Wracając do tematu, a on jest o tym o co „walczą” radni gminy, nie negując konieczności dwupoziomowego skrzyżowania przy Kisielewskiego, nadal uważam że radni gminni powinni w pierwszej kolejności zabiegać, o to co służy WSZYSTKIM (wodociąg, kanalizacja). Oczywiście jak się będą zajmować gorliwie powiatowymi rondami, kochaniem ryby itp to kanalizacji i wodociągu nie będzie nie tylko za lat 5 ale i za 20.

  22. @anarchista: tak, racja, co do Buniewicza – mój błąd, zaślepiła mnie jasność pomysłu nazwania wiaduktu takim zacnym patronem 🙂 Dwupoziomowe skrzyżowanie: nie wiem, w czyjej genialnej głowie taki projekt powstał, ale chętnie popatrzę. Kanalizacja w Chotomowie (temat rzeka): niestety, na mój mały rozumek Radni tu wiele nie wskórają, także dlatego, że większość z nich zwyczajnie tego nie chce. Żeby to rozwikłać trzeba najpierw zrozumieć konstrukcję Budżetu Gminy, poziom zadłużenia, w jaki wpuśćiła nas obecna wójcina a potem zobaczyć kim naprawdę są Radni Gminy (podpowiem: w czyim komitecie wyborczym działali). W skrócie: nie sądzę, by przy tak homogenicznym środowisku w ciągu najbliższych 5-ciu lat powstał wodociąg lub kanalizacja (co staje się oczywiste po zrozumieniu powyższej układanki), co najwyżej uda się nam podłączyć szkołę do sieci, którą pociągniemy z Legionowa. Pomysł Jarka, genialny w prostocie, rozbija się niestety o pieniądze, których nie ma, więc bez współpracy z Powiatem się nie obędzie. Dlatego pierwsze koty za płoty, Starosta, jak plotki niosą dziś już fantastycznie ozdrowiał od wczoraj, więc spróbujmy po dobroci i damy Panu Grabcowi jeszcze jedną szansę na namysł.

  23. Panie Jarku,
    Dość, że gmina buli 50% wszystkich inwestycji powiatowych na tym obszarze i ma pan czelność mówić, że tylko powiat i powiat. Niestety powiat nic tu nie robi. Po co nam on, skoro gmina dokłada do niego 50% każdej inwestycji. Nich odda swoje pieniądze i to gmina zrobi se sama i nie potrzebne nam dwa urzędy.

  24. a ja myślę żeby nazwać dawny przejazd kolejowy im. BUNIEWICZA

  25. No i bęc! Dziś odbyło spotkanie PO z mieszkańcami, a na nim, oprócz posła Halickiego był i Starosta Jan Grabiec, co chorobę był zwalczył i termin następnego spotkania w sprawie ronda ustalił. Był też Buniewicz, ale nie miałem czasu zapytać, czy pomysł bycia patronem mu odpowiada, czy też nie 🙂 I pomysł z przejazdem kolejowym też pyszny, doceniam żarcik w żarciku 🙂

  26. No i stało się,ruszyła lawina kamieni tylko dlatego że ktoś ma „zacięcie” ornitologiczne

  27. Co ty, co posły maja do tego, one tu o pijara walczą i słupki w sondażach, a nie o pomoc mieszkańcom.
    Mamy posła na swoim terenie (chyba nawet dwóch) i senatorke i co, w czym pomogli. W niczym. Strata na nich czasu, jak idziesz tą drogą to najlepiej walić do Prezesa Rady Ministrów. Przyjedzie tuskobos na rondo, wszystkie wylegną z powiatu gminy i województwa, nawet ksiądz z kropidłem 🙂

  28. jsef, mylisz się, co tam posły. Ostatnio na sesji powiatu, jaśnie panujący rzekł był, że żadnej komisji do kontrolowania jego poczynań być nie może, bo on ( a konkretnie architektura) wykonuje zadania z zakresu administracji państwowej i powiatowym kmiotkom brak kompetencji a tak w ogóle mogą mu naskoczyć. Tak więc nietaktem jest mówić o kadencji Jana G., od ostatniej sesji należy z nabożeństwem chwalić jego „pontyfikat”.

  29. a to dość zabawne, bo zgodnie z Ustawą o Samorządzie, powiat to związek gmin i zarząd powiatu, jak i starosta są wybierani przez Radę Powiatu (i tak samo mogą też zostać odwołani przez Radę Powiatu), co implikuje dwa wnioski: 1) odwołanie starosty jest prostsze niż odwołanie wójta gminy (bo do wójta trzeba referendum a do starosty – nie, wystarczy 3/5 głosów w Radzie Powiatu) i 2) Rada Powiatu jest wobec tego władna do kontroli pracy Starosty, Zarządu Powiatu i podmiotów podległych, niezależnie od tego, jakie prace wykonuje w zakresie „administracji państwowej”. Popierając Igora Krajnowa nie wiedziałem, jaką władzę i odpowiedzialność daje członkostwo w Radzie Powiatu.

  30. zgubiłem clue (za szybki „Enter”): Rada Powiatu, powołując dowolny ciało/komisję kontrolną, jest absolutnie uprawniona do kontroli wszystkiego, co w Starostwie.

  31. 21 grudnia będzie koniec świata i dyskusja o dalszej przyszłości nie ma już sensu. Według wszystkich przepowiedni i informacji potwierdzonych przez CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych) z Gminy Jabłonna przeżyje tylko wójt O.M. i stanie się boską cząstką, która zapoczątkuje nowy wszechświat. Do zobaczenia w nowym życiu.

  32. @Wsiok. Wójt O.M. to zawsze wie jak postawić na swoim i wyjść cało z największych opresji i wszyscy się staniemy JEJ dziećmi – w nowym życiu, które zapoczątkuje za jakieś kilkanaście miliardów lat, licząc od 21 grudnia 2012r. i końca starego wszechświata.

  33. ze zwykłego ronda skręcilśmy na apokalipse czarnej dziury

  34. kogo to wszystko obchodzi..

  35. Panie k% do której inwestycji gmina dołożyła 50%
    Budowa ciągu pieszo – rowerowego w drodze powiatowej Nr 1820W w Gminie Jabłonna, w miejscowości Chotomów 883 065,66 złotych
    Przebudowa drogi powiatowej Nr 1820 1) na terenie gm. Jabłonna na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową 1819W do granicy z gm. Wieliszew 2) na terenie gm. Wieliszew na odcinku od drogi wojewódzkiej Nr 630 do granicy z gm. Jabłonna 7.581.914,35 zł
    Przebudowa ul. Chotomowskiej w Jabłonnie oraz skrzyżowania w Chotomowie drogi powiatowej Nr 1820W – ul. Partyzantów z drogą powiatową Nr 1819W – ul. Piusa – 1) 1.579.177,85 zł; 2) 1.326.513,63 zł. nie licz oświetlenia jako zadania własnego gminy
    (dane ze strony starostwa)

  36. No fakt. Z budżetu Gminy Jabłonna: dofinansowanie ciągu pieszo – rowerowego w drodze powiatowej Nr 1820W w Gminie Jabłonna, w miejscowości Chotomów 742 364. Nie liczę oświetlenia.

  37. No to chyba więcej niz 50% ?

  38. koszt utrzymania starostwa przypadający na gmine Jabłonna znacznie przekracza te 50%

  39. to zlkwidujmy powiat , albo ….gmine

  40. Rachunek jest prosty: budżet powiatu = 80 mln. 100 000 mieszkańców = 800 zł/łeb. Gmina Jabłonna = 16 000 żywych x 800 = 12 800 000 PLN!!!

    Bezcenne – ujrzeć focha w wydziale architektury i bujać się rok czasu z rozbiórką chliwka 14 m2 za 13 milionów rocznie i jeszcze wpieprzyć kupę kasy w mapę, projekt, kierownika budowy i koniecznie plan BIOZ!!!

  41. witam, przeczytałem te wasze posty i widzę prośby o to RONDO/SKRZYŻOWANIE przy nowej szkole tylko jaką mamy PEWNOŚĆ , ze obiecana Szkoła będzie wybudowana do 1 wrześniia 2014, skoro teraz jeszce nie zaczęto budowy / a to co zrobiono trzeba rozebrać?/, oczywiście środki powinno się zabezpieczyć, ale znając podejście do wszelkich prac , ja osobiście nie widze drogi różowej dla tych zaszczytnych planów….

  42. Obiecanki cacanki, kiełbasa wyborcza. Dlatego politykami są zazwyczaj mężczyźni,ponieważ są świetni we wstawianiu kitu.

  43. INWESTOR może tylko ubiegać się o uzgodnienia a o resztę złozyc wniosek o dofinansowanie bo jest to nwestycja gminna

  44. Dlaczego pani Wójt dobrze opłacany urzędnik, nie zajął się tym tematem, tylko mieszkańcy i radni się za to wzięli. Czyżby pni wójt nie widziała tego problemu. Jak widać nie.

  45. nie ma czasu tu sesja zdjęciowa tam sesja zdjęciowa

  46. No tak, zamiast pracować być gospodarzem to zajmuje się centrum energii odnawialnej, na który nie ma żadnego wpływu. Ja bym wysłał wojta po nauki jak pozykiwac śroki unijne, jak pokazał PAN – można, można, trzeba tylko chcieć i wiedzieć co trzeba zrobić, mieć wizję, dobrze wypełnić wnioski i byc skutecznym. U nas w tym temacie to bida z nędzą.

  47. Życzenia od starostwa dla pana Marcina:

    Znów Mizgalski dużo ryczy
    i na aplauz w mediach liczy.
    Mizgal nie licz na drapane
    prostak nigdy nie jest panem.
    Ostro piszesz swą głupotę
    wszystkich też obrzucasz błotem.
    Nie ma medycyny w świecie
    by z barana zrobić dziecię.
    I barana leczyć można
    byle z wolna i ostrożna.
    Weterynarz łeb ci zmieni
    internauta to doceni.

    Wpadnij w święta do psychiatry,
    wypuść ze łba chamskie wiatry.
    Dziś Mikołaj z sanek krzyczy,
    Mizgalowi w Święta życzy.
    Aby żona cię kochała
    z domu już nie uciekała,
    by ci głowa wyzdrowiała.
    Abyś był też człowiek prawy,
    nie z rynsztoka, a z Warszawy.
    Abyś był dla syna wzorem,
    nie baranem, a mentorem.

  48. Życzenia od starostwa dla pana Marcina:

    Znów Mizgalski dużo ryczy
    i na aplauz w mediach liczy.
    Mizgal nie licz na drapane
    prostak nigdy nie jest panem.
    Ostro piszesz swą głupotę
    wszystkich też obrzucasz błotem.
    Nie ma medycyny w świecie
    by z barana zrobić dziecię.
    I barana leczyć można
    byle z wolna i ostrożna.
    Weterynarz łeb ci zmieni
    internauta to doceni.

    Wpadnij w święta do psychiatry,
    wypuść ze łba chamskie wiatry.
    Dziś Mikołaj z sanek krzyczy,
    Mizgalowi w Święta życzy.
    Aby żona cię kochała
    z domu już nie uciekała,
    by ci głowa wyzdrowiała.
    Abyś był też człowiek prawy,
    nie z rynsztoka, a z Warszawy.
    Abyś był dla syna wzorem,
    nie baranem, a mentorem.

  49. Mikołaju nie ta pora……chyba żeś furman

  50. Mikołaju ach Mikołaju…… walentynki są póżniej :))))))))))))))

  51. Szczęsliwa nowina urodził nam się poecina.

  52. Doczekałem pierwszego wiersza!!! joł! 🙂 Ale jakość jakaś taka słaba, czy mogę poprosić o coś bardziej z sensem?

  53. klik, klik i się „poeta” zdemaskował 🙂 Internet nie jest tak anonimowy, jak się barankom zdaje. Więc jaki to był rym do „pięciu patyków” miły Panie? Bo pasuje jak ulał 🙂

  54. Powtarzam to co napisałem w wątku „Budowa Centrum Edukacyjno – Kulturalno –” na forum . chotomow . pl Igor Krajnow napisał w wątku „Wnioski do budżetu powiatu na rok 2013” o „połączeniu Parkowej w Legionowie z ul. Chotomowską w Jabłonnie”. Czy te połączenie ma być po śladzie ulicy Kisielewskiego czy prosto równolegle do ulicy Kisielewskiego. Jeżeli równolegle, to budowa ronda na skrzyżowaniu Kisielewskiego*Chotomowska*Konwaliowa*Partyzantów nie ma sensu. Rondo powinno być na skrzyżowaniu dróg powiatowych.

  55. Wnioski do budżetu powiatu na rok 2013″ o „połączeniu Parkowej w Legionowie z ul. Chotomowską w Jabłonnie”. Czyj to był wniosek i czy ta droga spełania kryteria by być POWIATOWĄ?

  56. @Kamil, wprowadzasz ludzi w błąd: przedłużenie Parkowej przez Kisielewskiego działa już dziś, prowizoryczne to, ulica nie spełnia żadnych standardów, ale tysiące mieszkańców korzysta. Pociagniecie ul. Parkowej na wprost, równoległe do Kisielewskiego, będzie wymagać wykupienia wielu prywatnych gruntów, na co ani Gmina ani Powiat pieniędzy nie ma i w najbliższych 3-4 latach mieć nie będzie. Ale nawet jeśli – budowa ronda 300-400 metrów dalej nie zapewni bezpieczeństwa dzieciakom, rondo ma służyć dzeciom a nie drodze powiatowej, na której ze względu na nasilenie ruchu lepsze dla kierowców bedą światła. Poczytaj proszę minimalnie o urbanistyce, to nam pomoże w rozmowie i argumentacji, inaczej każdy mówi, co mu sie wydaje.

  57. „rondo ma służyć dzeciom a nie drodze powiatowej” – i to jest słuszna koncepcja, stanie na nim karuzela im. MO i w ten sposób będzie zdobywać przyszły wdzięczny elektorat na następne kadencje.

  58. Nie wprowadzam ludzi w bład, ponieważ tekst Krajnowa o przedłużeniu ulicy Parkowej faktycznie jest na forum. Doskonale o tym wiem, że jest połączenie ulicy Parkowej z ulicą Kisielewskiego. Ale Marcin nawet mnie przekonuje do ronda. Rondo i swiatła brzmią przekonująco, zastanawiam się tylko, czy będzie aż taki ruch na przedłużeniu ulicy Parkowej. Jednak będzie on wyższy niż na Kisielewskiego i dlatego według mnie nie powinno być tak że na skrzyżowaniu Kisielewskiego*Chotomowska*Konwaliowa*Partyzantów będzie rondo a na skrzyzowaniu Chotomowska*Parkowa nic. Rondo, o które walczycie zapewni bezpieczeństwo 1/4 – 1/3 uczniów. I to powybudowaniu przedłużenia Parkowej znowu nie będą bezpieczni ze względu na samochody wyjeżdzające z Parkowej w stronę Chotomowa bez zatrzymania. Uczniowie idący wzdłuż Partyzantów (bez względu czy będzie wydłużenie Parkowej czy nie) będą musieli drugi raz przekraczać ulicę już bez ronda, natomiast idący wzdłuż Chotomowskiej (po wybudowaniu wydłużenia) nie będą bezpieczni, jeśli nie będzie chodnika lub będzie przecinał on wydłużoną Parkową.

Dodaj komentarz