Jabłonna. Alan Bojarski z Dąbrowy Chotomowskiej Mistrzem Polski seniorów w deblu i wicemistrzem w singlu w tenisie

Alan Bojarski i Oskar Grzegorzewski na najwyższym stopniu podium podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lesznie (fot. Polski Związek Tenisowy)

Kilka dni temu w Lesznie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym. Świetnie zaprezentował się 20-letni Alan Bojarski (BKT Advantage Bielsko-Biała), mieszkaniec gminy Jabłonna, który w parze z Oskarem Grzegorzewskim (BKT Advantage Bielsko-Biała, WKT Mera Warszawa) wywalczył tytuł Mistrza Polski seniorów w deblu. Młody tenisista z Dąbrowy Chotomowskiej mógł imprezę w Lesznie zakończyć jeszcze lepiej, ale w finale gry pojedynczej musiał uznać wyższość swoje klubowego kolegi, Karola Filara.

Po trzyletniej przerwie wróciły do kalendarza rozgrywek tenisowych Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które poprzednio odbyły się w 2021 roku. W dniach 12-18 lutego br. impreza ta gościła na kortach Leszno Tenis Klub.

Wśród najlepszych zawodników z całej Polski którzy wzięli udział w zawodach w Lesznie był również mieszkanie Dąbrowy Chotomowskiej (gmina Jabłonna), 20-letni Alan Bojarski.

Młody tenisista z powiatu legionowskiego jest bardzo utalentowanym sportowcem co udowodnił podczas imprezy na kortach tenisowych w Lesznie. W finale gry podwójnej mężczyzn Alan Bojarski razem z Oskarem Grzegorzewskim stoczyli zacięty pojedynek z parą Filip Bojko i Przemysław Michocki. Ostatecznie Alan Bojarski i Oskar Grzegorzewski wygrali 6:7 (3-7), 6:2, 10-6.

Alan Bojarski mógł w jeszcze lepszym humorze kończyć Halowe Mistrzostwa Polski, ponieważ udało mu się dotrzeć do finału singla mężczyzn, gdzie zmierzył się ze swoim klubowym (BKT Advantage Bielsko-Biała) kolegą Karolem Filarem.

Niestety przeciwnik tego dnia okazał się lepszy i zwyciężył 6:1, 6:2. Jednak i tak zdobycie Mistrzostwa Polski seniorów w deblu w tenisie ziemnym i wicemistrzostwo Polski w singlu to ogromne osiągnięcia, za które należą się Alanowi gorące brawa.

Alan Bojarski z tytułem wicemistrza Polski w singlu (fot. Polski Związek Tenisowy)

Wyniki seniorów podczas Halowych Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym w Lesznie:

• W finale singla kobiet wygrała Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom), która pokonała Oliwię Szymczuch (KS Dragon Tennis Team PRO Kraków) 6:4, 6:3.
  • W finale singla mężczyzn Karol Filar (BKT Advantage Bielsko-Biała) pokonał Alan Bojarskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:1, 6:2.
  • W finale debla kobiet zwyciężyły Weronika Falkowska i Gina Feistel (KS Górnik Bytom, WKS Grunwald Poznań), które pokonały parę Oriana Gniewkowska i Barbara Straszewska (GAT #Gdańsk, CKT Grodzisk Maz.) 6:1, 6:1.
  • W finale debla mężczyzn zwyciężyli Alan Bojarski i Oskar Grzegorzewski (BKT Advantage Bielsko-Biała, WKT Mera Warszawa), którzy pokonali Filipa Bojko i Przemysława Michockiego (KT Royal Zielona Góra, AZS Poznań) 6:7 (3-7), 6:2, 10-6.