Dzisiaj

28°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

27°C
min. 16°C, maks. 29°C
ciśnienie 1013 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.7 µg/m3 (15% normy)Ozon gazowy (O3): 89.72 µg/m3 (75% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 0.54 µg/m3 (0% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.3 µg/m3 (3% normy)

Jabłonna. Nowe wielkie centrum handlowe? Działkę od PAN kupił Leroy-Merlin

Komentowanie wyłączone
teren- przy-obwodnicy

Teren przy obwodnicy Jabłonny (fot. GP/jj)

Polska Akademia Nauk wyprzedaje tereny, które nie są jej potrzebne do realizacji własnych zadań. Kilka lat temu jedną z działek nabył Carrefour, a teraz sąsiedni teren trafił w ręce Leroy-Merlin Inwestycje Sp. z o.o. Czy to oznacza, że przy rondzie S3 powstanie wielkie centrum handlowe?

Wiosną 2013 roku pisaliśmy o kupnie przez sieć Carrefour działki położonej wzdłuż ulicy Zegrzyńskiej w Jabłonnie, między rondem S3 a obecnym łącznikiem Szarych Szeregów. We wrześniu tego roku, tereny położone na zapleczu tej nieruchomości o powierzchni ponad 9 ha nabyła spółka Leroy-Merlin Inwestycje.

 

Co oprócz centrum handlowego?

Biorąc pod uwagę charakter działalności firm i sąsiedztwo już funkcjonujących sklepów Kaufland oraz OBI, można zakładać, że na tym terenie powstanie znacznych rozmiarów centrum handlowe. Polska Akademia Nauk ma na tym terenie jeszcze kilka nieruchomości do sprzedania. Między innymi działkę, na której może powstać nowa szkoła lub przedszkole. Wójt już wielokrotnie deklarował, że chce ten teren pozyskać.

Inne działki też się sprzedały

– W 2017 roku rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż działki nr 1452/25. Sprzedaż na rzecz pana Macieja Zackiewicza nastąpi w październiku. 19 września 2017 roku odbyły się, zakończone wyłonieniem nabywcy, przetargi ustne na sprzedaż: działka nr 1449/310 -nabywca Pan Michał Petz, działka nr 8/85 nabywca Pan Michał Kotelba. Sprzedaże nastąpią po uzyskaniu zgody Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej – informuje naszą redakcję Maciej Konopacki z PAN. Co powstanie na pozostałych działkach? To zależy od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz pomysłów nowych właścicieli.

Tereny należące do PAN w pobliżu obwodnicy Jabłonny cały czas są jeszcze do kupienia. Obecnie na stronie internetowej PAN można znaleźć jeszcze 7 ofert. Kolejne dotyczą innych terenów w gminie Jabłonna. Między innymi miejscowości Trzciany. Uwolnienie tych działek daje możliwość jeszcze szybszego rozwoju gminy związanego z rozbudową infrastruktury i atrakcyjnymi trenami pod budownictwo mieszkaniowe.

 

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 10

 1. Sprawa inwestycji – nie zając – nie ucieknie, tymczasem mnie aktualnie nurtuje pytanie – która wersja z poniższych jest bliższa prawdzie:
  a) chłopaki z JDM pilnie potrzebują przytulić jakiś grosz,
  b) rzeczeni na trzeźwo skalkulowali swe szanse w przyszłych wyborach (w opcji bez nakładów finansowych – nikłe 🙂 ) i poszli na układ z pewnym twarzowym panem radnym (tzn. mają przyobiecaną bezkosztową kampanię wyborczą w ramach komitetu owego radnego)

  Ps. Tylko, błagam: nie piszcie że kręcę!

  • coś w tym musi być bo w szale rozpaczy na JDMie lansuja co tylko da się 😉

 2. JDM regularnie kasuje moje komentarze wytykające brak bezstronności Redaktora nie mówiąc o brakach warsztatowych na które zwracam uwagę, czyli rzetelne przygotowanie tematu. Ale JDM to Agora hejterów, więc chyba trzeba sobie odpuścić. Nazwa nie ma nic wspólnego z „Dla Mieszkańców”

  • Bezstronność redaktora? Ależ właśnie na tym polega jego urok, proszę pana kolegi 🙂

 3. Nie jesteś odosobniony, moje również usuwają. A chciałem napisać o niebieskich kartkach

  • ja bym powiedzał ześ raczej tzw. niebieski „ptak” i to farbowany 😉

 4. pisanie, że JDM kasuje posty na łamach powiatowej (kasującej już nie tylko komcie, ale całe artykuły pod dyktando lokalnych watażków samorządowych), to już jest brecht na maxa 🙂 Teraz na ziemie – JDM i wybory? Żart 🙂

  • Oj, ja bym szans panu Danielowi nie odmawiał.

   • Halo, Kręcisz, tu ziemia – ja mu nie odmawiam. Ja mu ich po prostu nie daję.

  • ja nie napisałem że JDM kasuje moje posty na powiatowej ale na JDM-e. A gdzie mam o tym napisać?
   Dzisiaj na JDM umieszczono post podpisując moim nickiem.