Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.4 µg/m3 (18% normy)Ozon gazowy (O3): 74.3 µg/m3 (62% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 2.1 µg/m3 (1% normy)

Jabłonna. Wygrana po rzutach karnych. Szczypiornistki z SP w Jabłonnie triumfują w powiecie

DSC_0925

Szczypiornistki SP Jabłonna

W piątek 6 kwietnia w Wieliszewie odbył się finał powiatowych rozgrywek dziewcząt w piłkę ręczną w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Mecz finałowy był bardzo zacięty, a zwyciężczynie trzeba było wyłaniać w rzutach karnych.

W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Grupa A to: Wieliszew SP Nr 2, Wola Kiełpińska i Stanisławów Pierwszy. W grupie B zagrały: Legionowo SP Nr 1, Legionowo SP Nr 2 i Jabłonna. Po fazie grupowej w półfinałach spotkały się ze sobą drużyny Jabłonny i Wieliszewa (2:1) oraz Legionowa SP Nr 2 i Woli Kiełpińskiej (3:2). W meczu o trzecie miejsce zwyciężyły szczypiornistki z Wieliszewa, pokonując Wolę Kiełpińska 5:4.

 

Mecz Finałowy pomiędzy Legionowo SP Nr 2 i Jabłonną był bardzo zacięty. Jabłonna myślała zapewne o rewanżu za mecz fazy grupowej przegrany 1:2. W regulaminowym czasie był jednak remis 3:3. Do wyłonienia tryumfatorek turnieju potrzebne były rzuty karne, w których nieznacznie lepsze okazały się piłkarki z Jabłonny wygrywając tę część rywalizacji 2:1. Ten sukces wygląda jeszcze ciekawiej, jeśli przypomnimy, że niedawno w tym samym składzie drużyna z Jabłonny wygrała też turniej koszykarski.