Legionowo. III Mazowiecka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami. „To okazja do współzawodnictwa osób niepełnosprawnych w zawodach sportowych”

Mazowiecka-spartakiada-2023-Plakat-1448x2048

To już trzecia edycja, wydarzenia sportowego dla osób niepełnosprawnych organizowanych przez „Stowarzyszenie Amicus”. Na uczestników czekają liczne dyscypliny oraz posiłek. „Gwarantujemy dużo sportowych emocji” – podkreślił prezes zarządu legionowskiego „Stowarzyszenia Amicus” ks. Tomasz Chciałowski. 

 

 

Zaproszenie do udziału

Legionowskie Stowarzyszenie „Amicus” organizuje imprezę sportową dla osób z niepełnosprawnościami. III Mazowiecka Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami rozpocznie się w środę, 20 września o godzinie 10:00. Wszystkie sportowe aktywności i wyzwania odbędą się na terenie boiska sportowego przy ul. Orląt Lwowskich 8.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zawodach jako aktywni uczestnicy, proszeni są o kontakt z organizatorem: ks. Tomaszem Chciałowskim pod telefonem: 692 480 148. Każdej konkurencji towarzyszy takie samo zaangażowanie i emocje, jak w przypadku rywalizacji zawodowców. W programie imprezy przewidziano:

– rzut woreczkiem do celu 🎯
– rzut piłką do kosza 🏀
– piłkarski slalom ⛹️‍♀️
– indywidualny turniej o tytuł Króla Strzelców 👑
– drużynowe przeciąganie liny 🪢
– miniturniej piłki nożnej zespołów 4 osobowych ⚽
– bieg indywidualny na 20 metrów 🏃‍♂️
– bieg z przeszkodami 🏃
– badminton 🏸
– tenis stołowy 🏓

 

 

Cel, misja i myśl przewodnia

– Konkurencje zostały tak przemyślane, aby były maksymalnie dostępne dla osób z najróżniejszymi schorzeniami, a przy okazji dawały smak sportowej rywalizacji. Duża liczba zespołów startujących w tegorocznej edycji jest dowodem, że niepełnosprawni również chcą wyjść z domu, by wykazać się tym co potrafią, co umieją i czym się interesują. Dla nich jest to okazja na poznanie nowych osób podobnych do nich – napisał w zaproszeniu organizator, ks. Tomasz Chciałowski.

Spartakiadzie przyświeca cel popularyzacji sportu i aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych. Jest to jedna z metod podniesienia własnych umiejętności motorycznych potrzebnych w codziennym życiu.

 

 

Słowo o zawodnikach i widzach

Startujący zawodnicy niejednokrotnie poprzez swój udział w zawodach demonstrują odwagę, doświadczanie radości z odniesionego zwycięstwa lub smaku goryczy. Gościom śledzącym poczynania uczestników na pewno dopisze moc emocji, szczególnie radości i optymizmu. W końcu o czym można myśleć widząc ludzi, którzy pokonują własne słabości i granice?

Organizatorzy zaznaczają, że zapewniają posiłek, natomiast dojazd jest w gestii każdego z uczestników. Sami muszą pokryć koszt transportu.

fot. fragment plakatu organizatora