Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 11.1 µg/m3 (44% normy)Ozon gazowy (O3): 35.46 µg/m3 (30% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.8 µg/m3 (7% normy)

Legionowo. Kaczyński, Błaszczak, Żaryn, Krasnodębski. Konwencja PiS w Legionowie (zdjęcia, wideo)

Komentowanie wyłączone
Konwencja-PiS-w-Legionowie_15

Konwencja wyborcza PiS w Legionowie (17.10.2015r.) (fot. GP/kg)

W sobotę (17.10) do Legionowa zjechała czołówka polityków Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu z mieszkańcami wziął udział prezes partii Jarosław Kaczyński, poseł Mariusz Błaszczak, europoseł Zdzisław Krasnodębski oraz kandydat do Senatu Jan Żaryn.

W spotkaniu zorganizowanym w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym udział wzięło kilkuset mieszkańców miasta. Wszyscy chcieli „na żywo” zobaczyć i wysłuchać lidera największej partii opozycyjnej w Sejmie.

Przed Jarosławem Kaczyńskim swoje poglądy prezentował  Zdzisław Krasnodębski, który skupił się głównie na polityce międzynarodowej. Po nim wystąpił historyk, profesor, kandydat do Senatu w naszym okręgu, który opowiadał o tym, czym chciałby się zająć po wyborze na stanowisko senatora. Jego zdaniem niezwykle ważna jest walka o właściwe interpretowanie historii polski oraz walka o dorobek historyczny Polaków zwłaszcza z wieku XX, gdzie rola naszego kraju przez wielu komentatorów zagranicznych jest marginalizowana a niekiedy i zakłamywana.

 

Po Janie Żarynie na scenie pojawił się szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, lider listy w naszym okręgu wyborczym, poseł Mariusz Błaszczak. W trakcie swojego wystąpienia głównie odwoływał się do programu wyborczego swojej partii i mówił o szeregu zmian w prawie, które już są gotowe do wprowadzenia po wyborach. Krytykował także obóz rządzący za wypalenie i brak pomysłu na zarządzanie krajem. W końcu zachęcał, aby nie głosować na mniejsze partie, a swój głos, zwłaszcza przy  prawicowych poglądach, oddać na PiS. W jego wystąpieniu zabrakło akcentów lokalnych.

Ostatni na konwencji wyborczej w Legionowie głos zabrał prezes partii Jarosław Kaczyński. Były premier polskiego rządu, lider partii opowiadał o przygotowanym przez partię „Pakiecie Demokratycznym”, mówił także o planie PiS, który miałby dać szansę młodym Polakom na zakup mieszkań w niezwykle atrakcyjnych cenach. Prezes Kaczyński mówił także o polityce historycznej i o tym że naród polski często jest atakowany. Jako jeden ze sposobów na walkę o polską tradycję i historię polski wskazał nakręcenie kilku wysokobudżetowych produkcji filmowych pokazujących rolę Polski i Polaków w historii Europy i Świata.

Wystąpienie szefa PiS:

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 42

 1. No na tym polega demokracja, że nawet kaczyści mają prawo występować w Moim mieście, skoro są tu osoby które na takich oszołomów głosują, jak na jakiejś wschodniej polsko-białoruskiej prowincji

  • Polska to katoland i tylko pan Palikot jest w stanie doprowadzić ten kraj do porządku. Bądźmy prawdziwymi Europejczykami! I jeszcze jedno – dlaczego ci kaczyści są przeciw uchodźcom? Powinniśmy pomagać ludziom w potrzebie i przyjmować ich do Polski. 7 tysięcy uchodźców, którzy od przyszłego roku będą przybywać do naszego kraju, to kropla w morzu! W ramach programu łączenia rodzin w ciągu roku te osoby mają prawo sprowadzić swoje rodziny – statystycznie jeden uchodźca sprowadza 7 członków swojej rodziny – więc będziemy mieli ich około 60 tysięcy. Jesteśmy za społeczeństwem multikulturalnym w Polsce!

   • Chyba śnicie! Obudzcie się!

  • Oj ubogi masz zestaw inwektyw 🙂

 2. Zapomniał pan dodać że te „oszołomy” to w większości porządni, pełni nadziei ludzie.

  • Może powinni jeszcze uruchomić swoje szare komórki bo sama nadzieja jak wiadomo to matka głupich

   • „Nadzieja jest matką głupich” to przysłowie. A przysłowia są mądrością narodów, które innych mądrości nie znają.

 3. Kaczyński i Błaszczak NIC nie zrobili dla Legionowa!!!

 4. Durka też jest posłem, z PO, a przez 4 lata nic nie zrobił dla tego miasta.

  • No to na niego nie głosujemy a Błaszczk jest tam już ze 3 kadencje a do legionowa przyjeźdza z Jarkiem Sam się boi?

 5. POpaprańcy już po was 🙂

 6. Proszę konstruktywnie powiedzieć co zrobił Płaszczak dla Legionowa, tudzież naszego powiatu? Jak można głosować na kogoś, kto ma w dupie swoje miasto?

  • A kto to jest Płaszczak, bo chyba nie było takiego posła

 7. No co, może działa bardziej systemowo, od ogółu do szczegółu, najpierw naprawić Polskę a potem…

  • Posła nie było, ale Błaszczak był… Lizudupa kaczora.

   • przyklej się do lizodupy tusska- kłamczuchy

    • Kajzerko, pieczywku, jakbyś czytała./czytał ze zrozumieniem, o co teraz bardzo trudno, to byś wcześniej przeczytała: Co zrobił poseł PIsu dla Legionowa? Tusk mnie nie obchodzi. Mnie obchodzi pan Błaszczak, który nic dla naszego regionu nie zrobił, a liże tyłek jak kiedyś Hoffman. swojemu mentorowi Kaczorowi. Głosować na słupa, który mieszka w Legionowie, to trzeba być totalnym bezmózgiem

     • to głosuj na grabca , basen i szpital obiecany w każdych wyborach….

     • Dokładnie, jak można głosować na kogoś, kto jako zawód wykonywany, wpisuje „parlamentarzysta”, trzeba mózgu nie mieć chyba

     • To Grabiec nie jest kobietą!? (w tych damskich okularach)
      Jak patrzę na jego billboard, to aż prosi się dopisać Janina…

     • Grodzka zrezygnowała to dla zachowania parytetu……..całą wiosne i lato paradował, taki rozanielony w peruce……

 8. no tak, grabiec ledwo w ministry poszedł , juz zagrabił dla legionowa przebudowę dk 😉

  • Pan Grabiec dla naszego terenu zrobił więcej niż całe PEŁO i Maciora Święta Kaczyńska Inkwizycja

   • niestety niski poziom…. kultury, ale co tu wymagać…

 9. Jakby nie było Legionowo to bastion peło. Powinni zmienić nazwę na Lemingrad….

 10. Ale przecież to nie p. Grabiec załatwił DK 61 a my naszymi podpisami aby przywrócić DK 61 do planów rozbudowy !
  Poważnie chcecie zagłosować za ludzmi z PO którzy zostali nagrani i takie wypowiedzi głosili:
  „On sam sobie wypłacał [pieniądze] za projekty europejskie, sam ze sobą podpisywał umowy, 400 tys. sobie wziął. I najlepsze, że zapłacił w Warszawie ekspertom, którzy zrobili mu opinię, że tak naprawdę to mógł to sobie wziąć. Mógłby siedzieć, bo sam ze sobą podpisał te umowy, sam sobie zlecił, sam podpisał i sam wypłacił” ”
  „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” etc ?
  Włodzimierz Karpiński startujący z Lublina : „Ch… tam z tą Polską wschodnią, nie?”

  Chciałbym, żebyśmy uwierzyli, że w Polsce może być dobrze 🙂

 11. Ludzie ogarnijcie się. Co takiego wam „załatwił” Grabiec? Bezrobocie od lat jedno z najwyższych, zdecydowanie przewyższające średnią województwa? Pozamiatane pod dywan różne wątpliwe sprawy – np ta związana z wydziałem architektury? Brak jakiejkolwiek strefy ekonomicznej, w której ludzie znaleźliby pracę?
  DK 61 jest mało sprawnym chwytem marketingowym ukartowanym wespół z wierchuszką PO. Rok temu przed wyborami samorządowymi pan JG lansował się z projektem Kolej do Zegrza. Jak tylko został starostą projekt zdechł, a teraz pojawia się znowu „na zachętę”. A co takiego za chwilę będzie miał do powiedzenia pan JG? NIC. PO poniesie klęskę w wyborach, nawet biedaczek ministrem nie będzie. Jak mu szczęście dopisze to zostanie jednym z wielu posłów PO głosujących tak, jak mu partia każe.
  Ktoś rozpętał w powiecie „Grabcomanię” lansując na siłę byłego starostę, który starostą wybitnym i kompetentnym nigdy nie był. Posłem też nie będzie. A już szczytem hipokryzji były jego zdjęcia na FB ze szczeniakami szukającymi domu – ja się pytam co pan JG zrobił w kwestii bezdomności zwierząt w powiecie legionowskim w ciągu swoich rządów? Kto się interesuje, to wie. I tak ze wszystkim.
  Jeszcze mały komentarz dla wszelakich urzędników urzędów legionowskim SP i UM lansujących się wokół pana JG – nie przystoi, naprawdę. Trochę przyzwoitości by się przydało. A niektórzy to już sobie nawet fotki cykają na korytarzach sejmowych – szok!

 12. Pewnie. Łatwo wszystko dyskredytować. Trudniej coś robić. Przydupas Jarka mianuje się posłem z Legionowa, a nikt go tu w życiu nawet nie widział. No, może poza wiecami pisowszczyzny. A jak Grabiec się stara, robi, to źle.
  Bo basenu nie ma. Ludzie, dajcie spokój, bo tego się nie da czytać.

 13. Boli Was, że sobie Grabiec robi zdjęcia ze szczeniaczkami? To sami zostańcie tak jak Państwo Grabce kilka lat temu domem tymczasowym i przygarniajcie tak ja oni szczeniaki i psy z ulicy, żeby nie trafiły do schroniska. Opiekujcie się nimi, zabierajcie do weterynarza i karmcie. Trzeba być totalnym oszołomem, żeby z pomagania zwierzętom robić zarzut. A potem się dziwicie, że ludzie nie chcą pomagać zwierzętom i się włóczą bezpańskie psy po osiedlu. Jak nie wierzycie, że naprawdę pomaga, to spytajcie tych, którzy też zajmują się pomocą zwierzętom – radna Małgorzata Luzak i prezes Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych z pewnością udzielą wyczerpujących informacji.

  • Przede wszystkim proszę się do mnie zwracać w licznie pojedynczej 😉 Chyba, że zostały jeszcze naleciałości z dawnych czasów( Wy towarzyszu itp. )
   Średnio mnie interesuje co Pan JG robi w prywatnym czasie – czy i ile psów przechowuje w swoim prywatnym domu. Interesuje mnie co w tym temacie zrobił jako URZĘDNIK. Więc co zrobił? Ano nic.
   Do pozostałej treści wypowiedzi się nie odniosę, bo nie ma do czego – kompletny brak zrozumienia treści mojego posta.

  • całe te PO to wielka bujda na resorach dewianci w perukach, wspólnych kompielach czy też zabawa w kolejarza ……..

 14. Pan Błaszczak przyjechał do swojego miasta Legionowo w obstawie Prezesa i innych przydupasów aby uświadamiać mieszkańców jaka to będzie w Polsce „Kanada” jak PiS dojdzie do władzy. Panie Błaszczak niech się Pan dalej się nie kompromituje, co pan zrobił dla Legionowa i powiatu, NI…………..C. Nawet nie zabrał Pan głosu w sprawie drogi D-61 nie mówiąc o innych problemach nurtujących miasto i region. To co mu rano napisali odczytał z karki. Dla mnie i moich przyjaciół jest Pan człowiekiem liżącym dupę Kaczyńskiemu bez honoru i kindersztuby, a miasto i mieszkańcy potrzebni są tylko w czasie kampanii wyborczej po to by utrzymać się dalej przy korycie. Kolejnym był Pan Żaryń kandydat na senatora RP. Co ten Pan ma wspólnego z naszym regionem? My mieszkańcy chcemy żyć przyszłością a nie historią Panie kandydacie.

  • konkretnie proszę, który poseł z legionowa i co zrobił? ?

   • Na pewno Pan Błaszczak nic nie zrobił bo w sejmie jest już trzy kadencje i trudno odciąć ryj od koryta. Pan Durka był jedną kadencję i też nic nie zrobił dlatego nie startuje w kampanii – sam wie że posłowanie go przerosło.

    • mija się pan (lub pani) z prawdą

 15. Dla wszystkich rozliczających pis, przypominam że w ciągu 25 lat „wolności” pis rządziło tylko 20 miesięcy.
  Ostatnie 7 lat rządzi po.

  • 8 lat 🙂

 16. radzę uważnie pełowcom przeanalizować, aforyzm pana Janka Tomaszewskiego o inseminacji politycznej …..po wejsciu na taflę lodu krowa sie sama wy……li

 17. Tym obrońcom PO mylą się wybory parlamentarne z samorządowymi ale nie ma co się dziwić bo im to się ostatnio wszystko myli.

 18. Kropa ogarnij się chłopie i poczytaj o programach zapobiegania bezdomności zwierząt oraz o zadaniach samorządów, tak cię gryzie że rodzina Grabca pomaga wolontariuszom? żałosne gościu, żałosne
  a przypadkiem ty nie bierzesz pensji na ciepłej urzędniczej posadce? tak mi twoja wypowiedź pasuje do rozczarowanego niedocenionego premią urzędnika ha ha

 19. spójrz śmiało w lustro i odpowiedz sobie :
  • Czy ja dobrze zrobiłem wybierając PO?
  • Czy to co powiedziała pewna pani komisarz w Brukseli o Polakach dotyczy też mnie?
  • Czy jest mniej korupcji w kraju przy tym wyborze?
  • Czy w Polsce jest mniej afer niż poprzednio?
  • Czy zapadają sprawiedliwe wyroki sądowe?
  • Czy powodzi mi się lepiej i więcej zarabiam?
  • Czy jest mi duszno w kraju?
  • Czy emigranci wracają i podejmują pracę w Polsce?
  • Czy partia którą wybrałem spełniła obietnice wyborcze?
  Jak zobaczysz roześmiane oblicze to zrobiłeś dobrze! – –
  Jak zobaczysz ponurą, posępną twarz zastanów się dlaczego?

 20. No oto i mamy zapowiadany rząd „dobrej zmiany”. Na forum cisza… (bo nawet krytykom Pisu kopary poopadały) 🙂