KS Legionovia Legionowo. Przegrana z Unią Skierniewice 1:2 w doliczonym czasie gry

W sobotę (26 sierpnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z drużyną Unii Skierniewice w ramach 5 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego pomimo prowadzenia przegrali 1:2 po golu w doliczonym czasie gry.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii wygrali na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 2:1 (więcej pisaliśmy TUTAJ). Była to pierwsza wygrana Novii w sezonie 2023/2024, po tym jak zespół z Legionowa przegrał trzy pierwsze spotkania w sezonie. Kibice Legionovii mieli nadzieję, że w meczu z Unią Skierniewice uda się wywalczyć kolejne punkty.

W pierwszej połowie spotkania kibice nie zobaczyli żadnych bramek i piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. W 51 minucie Michał Barć zdobył gola na 1:0 dla Legionovii. Goście ze Skierniewic szybko zdążyli odpowiedzieć, bo już w 57 minucie bramkę na 1:1 zdobył Kamil Sabiłło. Wydawało się, że zwycięstwo było cały czas w zasięgu gospodarzy, jednak sytuacja Novii mocno skomplikowała się w 70 minucie. Drugą żółtą kartkę otrzymał Dawid Papazjan i gospodarze grali w dziesięciu. Pomimo osłabienia wydawało się, że podopiecznym Macina Broniszewskiego uda się obronić wynik i zdobyć punkt w trudnym spotkaniu. Niestety goście pokazali, że potrafią grać do końca, co udowodnili w doliczonym czasie gry. Zwycięską bramkę dla Unii zdobył w samej końcówce spotkania Nikita Vasin. Piłkarzom z Legionowa nie starczyło już czasu, żeby wyrównać i ostatecznie mecz zakończył się triumfem gości 2:1.

Po sobotniej przegranej z Unią Skierniewice, KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie trzy punkty po rozegraniu pięciu spotkań i znajduje się w okolicy strefy spadkowej w ligowej tabeli. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają 2 września (sobota) na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

KS Legionovia Legionowo – Unia Skierniewice 1:2 (0:0)

Bramki: Michał Barć (51’) – Kamil Sabiłło (57’), Nikita Vasin (90’)

KS Legionovia Legionowo: Jakub Grzegorzewski – Łukasz Buczkowski, Konrad Zaklika (78’ Dariusz Zjawiński), Mateusza Szwed (64’ Dawid Keller), Dawid Papazjan, Michał Barć (64’ Piotr Sonnenberg), Grzegorz Wojdyga, Piotr Basiuk (64’ Dominik Kunca), Jewhen Radionow (78’ Bartosz Mroczek), Andrzej Krajewski, Daniel Choroś.

Unia Skierniewice: Stanisław Pruszkowski – Maksym Rosiński, Damian Makuch, Nikita Vasin, Dawid Dzięgielewski, Marcin Pieńkowski, Jakub Bartosiński, Piotr Drabik, Mateusz Stępień, Paweł Czarnecki, Kamil Sabiłło.