Legionowo. Koncert kolęd i kiermasz w ratuszu

promien-slonca

fot. Organizatorzy konkursu, Artur Żmijewski i Jerzy Jastrzębski

20 grudnia 2016 roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbył się przedświąteczny Kiermasz i Koncert Kolęd 2016 w legionowskim Ratuszu.

Organizatorami jak co roku byli: fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, Zespół Szkolno- Przedszkolny „Milenium”. W tym roku dochód z kiermaszu został przeznaczony na wyposażenie kuchni dydaktycznej dla młodzieży niepełnosprawnej (podopiecznych fundacji).
Na koncert zawitał prezydent Roman Smogorzewski oraz Michał Kobrzyński członek zarządu powiatu. Na scenie sali widowiskowej kolędy brawurowo wykonali uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie pod kierownictwem prowadzącej Grażyny Adamczyk oraz młodzież z Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie, pod profesjonalną opieką Urszuli Chrulskiej. Wyjątkowi gość koncertu Chór Młodzież 50+ pod batutą Marty Pniewskiej-Przygodzkiej zachwycił zebranych wykonaniem polskich kolęd.

 

 

Podziękowania i podsumowania

Prezes fundacji Jerzy Jastrzębski podziękował wszystkim zgromadzonym. W tym roku dzięki aktom dobroczynności przekazano podopiecznym fundacji sprzęt multimedialny, narzędzia i materiały na warsztaty mozaiki artystycznej, warsztaty rękodzieła artystycznego. Zarząd fundacji współfinansował zakup łóżka wodnego do sali integracji sensorycznej. Wyposażono podopiecznych w wiele narzędzi dydaktycznych. Podopieczni mogli poznawać Polskę byli na wycieczkach krajoznawczych na Podlasiu, w Zakopanym, na Roztoczu, w Gąsiorowie. Wyjeżdżali również na wycieczki zawodoznawcze. Fundacja była sponsorem nagród w różnych konkursach i współorganizatorem uroczystości okolicznościowych. Sumując fundacja wydatkowała na rzecz swoich podopiecznych około 60 tysięcy złotych.

 

Witrażowa statuetka

W tym roku witrażową statuetkę „Przyjaciel Fundacji Promień Słońca” otrzymała pani Agata Kisza właścicielka hurtowni mc2 w Skrzeszewie. – Jak już wspomniałem dobroć jest światełkiem betlejemskim – powiedział prezes fundacji ’Promień słońca” Jerzy Jastrzębski przed wręczeniem statuetki. – Dzięki niej przybliża się Boże Narodzenie i zamieszkuje w ubogiej stajence naszych serc. W tym roku Rada Fundacji Promień Słońca na uroczystym posiedzeniu w dniu 14 listopada postanowiła w sposób szczególny podziękować pani Agacie Kisza właścicielce hurtowni mc2 w Skrzeszewie i uhonorować panią Agatę statuetką fundacji „Promień Słońca”’ Przyjaciel Fundacji”. Pani Agata przez wiele lat wspiera nas i może z pewnością być uznana jako wzór życzliwości, empatii dla osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za wszystkie dary. Dobroć, która płynie od pani niech oświeca drogę innym ludziom – dodał prezes fundacji.

Przy okazji wręczania statuetki, podziękowania otrzymał autor i wykonawca statuetki artysta witrażu pan Andrzej Bochacz.

Stoiska kiermaszowe

Stoiska kiermaszowe cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem z powodu ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów obu szkół współorganizujących przedsięwzięcie na wspólnych integracyjnych warsztatach. Tłum kupujących sprawił, że w krótkim czasie stoliki kiermaszowe zostały opróżnione. Cele kiermaszu i Koncertu Kolęd 2016 zostały osiągnięte.

Podziękowania i życzenia świąteczne zebranym w imieniu organizatorów złożyła przewodnicząca Rady Fundacji Helena Olkucka.

Patronat nad wydarzeniem sprawowali starosta Legionowski Robert Wróbel oraz prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Red.