Legionowo. KS Legionovia KZB Legionowo w pięknym stylu awansowała do II Ligi

Legionovia-Znicz-Biała-Piska_05_wynik

Kibice fetują zwycięstwo (ft. GP/kg)

KS Legionovia KZB Legionowo w dwóch ostatnich meczach dzięki świetnej postawie odniosła zwycięstwa i w pięknym stylu awansowała do II Ligi.

Legionovia do ostatniej kolejki musiała walczyć o awans z zespołem Sokół Aleksandrów Łódzki. Ostatecznie zespół z Legionowa zdobył 79 punktów, drugi Sokół Aleksandrów Łódzki zgromadził 74 punkty. W całym sezonie – 34 meczach KS Legionovia strzeliła 87 bramek (najwięcej w lidze) i straciła 36 (trzecia najlepsza defensywa).

Horror w 33 kolejce

Ostatnie dwa spotkania były wyjątkowo stresujące dla kibiców KZB Legionovii. W 33 kolejce KS Legionovia grała na wyjeździe z Ursusem Warszawa. Po pierwszej połowie Ursus Warszawa prowadził 2:0 po golach Patryka Kamińskiego i Mateusza Muszyńskiego. W tym samym czasie Sokół Aleksandrów Łódzki prowadził na wyjeździe z Legią Warszawa II i wydawało się, że zespół z Legionowa straci pozycję lidera. W drugiej połowie meczu sytuacja Legionovii wydawała się beznadziejna. Na 3:0 bramkę dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Ciach a Sokół Aleksandrów Łódzki powiększył prowadzenie z Legią Warszawa II na 2:0. Nic więc dziwnego, że wielu kibiców ogarnęła czarna rozpacz. Jednak w 63 minucie sygnał do odrabiania strat dał Piotr Krawczyk, który strzelił gola. Jednak w pamięci kibiców na długi czas pozostanie wyczyn, którego ten piłkarz dokonał pomiędzy 72 a 79 minuty. Piotr Krawczyk potrzebował 7 minut aby strzelić trzy gole i zapewnić Legionovii komplet punktów w tym spotkaniu.

Ostatni mecz w sezonie

W ostatniej 34 kolejce sezonu KS Legionovia KZB Legionowo podejmowała zespół Znicz Biała Piska. Mecz rozpoczął się o godz. 17.00. Jak w poprzedniej kolejce pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna przeciwna. W 11 minucie za sprawą Karola Kosińskiego goście prowadzili 1:0. Kibice znowu przeżywali ciężkie chwile związane z awansem do II Ligi. Piłkarze Legionovii jednak szybciej niż w meczu z Ursusem Warszawa wzięli się za odrabianie strat. W 24 minucie gola na wyrównanie zdobył Kamil Wolski. Ten sam zawodnik dwie minuty później wyprowadził zespół z Legionowa na prowadzenie. W 38 minucie z rzutu karnego podwyższył niezawodny w ostatnich meczach Piotr Krawczyk. W drugiej połowie w 68 minucie Piotr Krawczyk podwyższył prowadzenie KS Legionovii na 4:1. Ostatnim golem było trafienie w 90 minucie na 4:2 dla Znicza Biała Piska, którego autorem był Konrad Radzikowski. Dzięki temu zwycięstwu KS Legionovia nie musiała oglądać się na wynik spotkania Sokoła Aleksandrowa Łódzkiego i z przewagą 5 punktów wygrała Ligę.

Zwycięska Legionovia, niesamowity Piotr Krawczyk

Od 21 kolejki Legionovia odnosiła same zwycięstwa. W 14 ostatnich meczach klub z Legionowa zgromadził komplet punktów – 42. W tym czasie Legionovia strzeliła 43 bramki i straciła tylko 10.

Ogromny wkład w ostanie świetne występy Legionovii miał Piotr Krawczyk. Zawodnik grający z numerem 22 w ostatnich 5 meczach strzelił 12 bramek. Ten wyczyn pozwolił mu zająć drugie miejsce w klasyfikacji strzelców III Ligi grupy I. Piotr Krawczyk zdobył 26 bramek, lepszy był od niego jedynie Krystian Pieczara z Polonii Warszawa, który strzelił 31 bramek.

KZB Legionovia Legionowo zagra w II Lidze z takimi zespołami jak Widzew Łódź, Górnik Łęczna czy GKS Katowice. W II Lidze rywalizuje 18 zespołów, bezpośredni awans do I Ligi mogą wywalczyć dwa zespoły, a trzeci zespół będzie grał w barażach.